• Projekty/programy realizowane w szkole
    Dostępna Szkoła
    Projekt matematyczny mPotęga
    Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
    Practice makes perfect-innowacja pedagogiczna w nauczaniu słownictwa języka angielskiego z wykorzystaniem ogólnopolskiego programu Insta. Ling dla szkół
    Moje spotkanie z książką
    Projekt edukacyjny- Ciekawscy Trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?
    Projekt edukacyjny- Klasa w Terenie
    Wielki Maratom Czytelniczy
    Projekt edukacyjno – historyczny „Gryf Pomorski”
    Dziel się uśmiechem
    Ogólnopolski Program Profilaktyki Czerniaka
    Program SKS
    Projekt „Klub”
    Program szkoleniowy Młodzieżowych Organizatorów Sportu
    Owoce i warzywa w szkole
    Szklanka mleka
    Pomoc państwa w zakresie dożywiania
    Projekt edukacyjny z języka angielskiego ,,Native speaker w każdej szkole’’
    • Innowacja Pedagogiczna ,,Practice Makes Perfect”

29.09.2023 12:13

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym  w ramach Innowacji Pedagogicznej ,,Practice Makes Perfect” bierze udział w internetowym programie wspomagającym naukę języków obcych ,,Lingos dla Szkół’’. Nauka słówek odbywa się poprzez platformę do nauki słownictwa ,,Lingos’’ w klasach V-VIII, a klas IV korzystają z aplikacji Duolingo. Aplikacje te umożliwia szybką i skuteczną naukę słówek. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Lingos/Duolingo powtarzają je w domu. Dzięki tym aplikacjom uczniowie efektywnie, z przyjemnością i w nowoczesny sposób uczą się nowych słówek. Dzięki systematycznym powtórkom uczniowie osiągają lepsze efekty, zapamiętują więcej i na dłużej. Uczestnictwo w Programie Lingos daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://lingos.pl/

Nauczyciele języka angielskiego  koordynujący innowację: Anita Szczypior, Anna Król, Weronika Kitowska

• Spotkanie autorskie w ramach NPRCz

06.03.2023 14:19

W ramch realizacji zadań NPRCz dnia 22 lutego bieżącego roku w naszej szkole odbyło się autorskie spotkanie z polskim pisarzem dla dzieci i młodzieży - Marcinem Koziołem. Jego powieści, między innymi „Skrzynia Władcy Piorunów” z serii: Detektyw na kółkach jest lekturą uzupełniającą dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Uczniowie dowiedzieli się, że pisarz jest również zapalonym podróżnikiem, a przez wiele lat pełnił także funkcję dyrektora mediów elektronicznych National Geographic Polska. Zwiedził ponad 60 krajów. Książkowym odbiciem jego pasji podróżniczej jest nagrodzona seria o „Wombacie Maksymilianie”. Podczas spotkania nasi uczniowie byli bardzo zaciekawieni opowiadaniami gościa, które dotyczyły zarówno tematyki jak i bohaterów jego powieści. Chętnie i aktywnie uczestniczyli w rozmowie z pisarzem jak i prezentowanych przez niego eksperymentach fizycznych. Na zakończenie spotkania młodzież zabiegała o pamiątkę – imienną dedykację z autografem w świeżo nabytych książkach.

Składamy wielkie podziękowania współorganizatorowi spotkania Pani Wandzie Szczęsnej, która zarządza Gminną Biblioteką Publiczną w Chmielnie. :)

• Poznaj Polskę

26.10.2022 14:47
      Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach programu Poznaj Polskę.
      Dofinansowanie otrzymały klasy I-III na wyjazd do Gdyni oraz klasy VI-VII na wyjazd do Warszawy. Łączna kwota dofinansowania dla naszej szkoły to 20 000 zł.
    • XIX edycja Programu Insta.ling.pl. 2022

25.10.2022 14:34
      W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas IV-VIII  uczestniczą w innowacji pedagogicznej pt: ,, Practice Makes Perfect” w ramach    XIX edycji Programu Insta.ling.pl.