Projekty
Projekty/programy realizowane w szkole Projekt "Rozwój edukacji włączającej w Gminie Chmielno poprzez wsparcie uczniów niepełnosprawnych" Projekt "Bystrzaki- przedszkolaki z Gminy Chmielno" Pomorska Przyjazna Szkoła Zdalna Lepsza Szkoła Laboratoria przyszłości Dostępna Szkoła Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Moje spotkanie z książką Projekt edukacyjny- Klasa w Terenie Projekt edukacyjny Planeta Zdrowia dla uczniów klasy pierwszej w roku szkolnym 2024/2025 Projekt @respektuj.pl oraz Szkoła Otwartości Program sportowy Aktywny do kwadratu Program-Zmieniam postawę ciała aktywnie, kiedy do sportu podchodzę pozytywnie Projekt sportowy „Klub” Projekt „Wolne soboty przy stole tenisowym od skrzata do seniora” Program szkoleniowy Młodzieżowych Organizatorów Sportu Owoce i warzywa w szkole Szklanka mleka Pomoc państwa w zakresie dożywiania 📚 *Książka moim przyjacielem – innowacja pedagogiczna w klasie 0a* 📖 Innowacja pedagogiczna „ Angielski jest fun-tastyczny!”
17.11.2023 13:131. Innowacja skierowana jest do uczniów klasy 0a uczęszczających na koło języka zachodnio-
europejskiego, które odbywa się 1 raz w tygodniu i trwa godzinę zegarową.
2. Główne założenia pracy na innowacyjnych zajęciach:
- wykorzystanie materiałów autentycznych
- wdrożenie pracy metodą projektu, pracy grupowej, metod aktywizujących.
Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Angielski jest fun-
tastyczny!” jest pokazanie dzieciom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka
angielskiego, rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi oraz zapoznanie dzieci i
nauczycieli z ideą dwujęzycznego nauczania.Projekt Edukacyj – „Klasa w terenie”,
29.09.2023 12:18Klasy 1, 2ab w tym roku szkolnym biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym – „Klasa w terenie”, którego głównym celem jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową.
Zrealizowanie projektu polega na wykonaniu minimum 5 z 10 zadań z listy autora. Udokumentowanie realizacji zadań i umieszczenie fotorelacji na grupie organizatora projektu na Facebooku Klasa w terenie - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny | Facebook . Zachęcamy do śledzenia strony projektu.
Innowacja Pedagogiczna ,,Practice Makes Perfect”
29.09.2023 12:13Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym w ramach Innowacji Pedagogicznej ,,Practice Makes Perfect” bierze udział w internetowym programie wspomagającym naukę języków obcych ,,Lingos dla Szkół’’. Nauka słówek odbywa się poprzez platformę do nauki słownictwa ,,Lingos’’ w klasach V-VIII, a klas IV korzystają z aplikacji Duolingo. Aplikacje te umożliwia szybką i skuteczną naukę słówek. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Lingos/Duolingo powtarzają je w domu. Dzięki tym aplikacjom uczniowie efektywnie, z przyjemnością i w nowoczesny sposób uczą się nowych słówek. Dzięki systematycznym powtórkom uczniowie osiągają lepsze efekty, zapamiętują więcej i na dłużej. Uczestnictwo w Programie Lingos daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://lingos.pl/
Nauczyciele języka angielskiego koordynujący innowację: Anita Szczypior, Anna Król, Weronika Kitowska
Spotkanie autorskie w ramach NPRCz
06.03.2023 14:19W ramch realizacji zadań NPRCz dnia 22 lutego bieżącego roku w naszej szkole odbyło się autorskie spotkanie z polskim pisarzem dla dzieci i młodzieży - Marcinem Koziołem. Jego powieści, między innymi „Skrzynia Władcy Piorunów” z serii: Detektyw na kółkach jest lekturą uzupełniającą dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Uczniowie dowiedzieli się, że pisarz jest również zapalonym podróżnikiem, a przez wiele lat pełnił także funkcję dyrektora mediów elektronicznych National Geographic Polska. Zwiedził ponad 60 krajów. Książkowym odbiciem jego pasji podróżniczej jest nagrodzona seria o „Wombacie Maksymilianie”. Podczas spotkania nasi uczniowie byli bardzo zaciekawieni opowiadaniami gościa, które dotyczyły zarówno tematyki jak i bohaterów jego powieści. Chętnie i aktywnie uczestniczyli w rozmowie z pisarzem jak i prezentowanych przez niego eksperymentach fizycznych. Na zakończenie spotkania młodzież zabiegała o pamiątkę – imienną dedykację z autografem w świeżo nabytych książkach.
Składamy wielkie podziękowania współorganizatorowi spotkania Pani Wandzie Szczęsnej, która zarządza Gminną Biblioteką Publiczną w Chmielnie. :)