Deklaracja dostępności
Wstęp Deklaracji
Szkoła Podstawowa im. TOW „Gryf Pomorski” zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: spmiechucino.edupage.org
Data publikacji strony internetowej: 2017-02-17
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-03-09
Status pod względem zgodności
Strona internetowa jest częściowo zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niezgodności:
Nie wszystkie pliki PDF, DOC itp. są dostępne cyfrowo (skany, dokumenty WORD - bez właściwie zaznaczonej logicznej struktury).
Zdjęcia nie posiadają opisu alternatywnego (mają charakter promocji osiągnięć uczniów naszej placówki). Niektóre grafiki tekstowe zostały użyte jedynie jako dekoracje, nie niosące znaczenia.
Nie jest stosowany znacznik lang (z uwagi na ograniczenia systemowe w serwisie).
Wyłączenia:
Niektóre pliki na stronie są niedostępne m.in. dlatego, że opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej, pochodzą z różnych źródeł, posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji, przygotowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji.
Podjęto starania, by treści zamieszczone na stronie internetowej szkoły były dostosowane do wymagań w zakresie dostępności cyfrowej i aktualnie trwają prace nad usuwaniem wszelkich barier z tym związanych.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-03-01
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą kontaktową jest Mirosław Byczkowski, adres poczty elektronicznej: mbyczkowski5@gmail.comTą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Procedura wnioskowo-skargowa
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu,
opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu.
Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dane teleadresowe Szkoły Podstawowej w Miechucinie:
telefon: 58 684 28 66
e-mail: zs.miechucino@gmail.com
ul. Szkolna 1
83-334 MiechucinoDostępność architektoniczna
Budynek Szkoły Podstawowej im. TOW „Gryf Pomorski” w Miechucinie mieści się przy ulicy Szkolnej 1
- Przy budynku szkoły znajduje się parking z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych.
- Od strony parkingu znajduje się podjazd do szkoły (przy głównym wejściu) dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub osób z utrudnionym poruszaniem się.
- Budynek posiada trzy wejścia, w tym dwa (wejście główne i boczne) umożliwiają wejście do szkoły osobom niepełnosprawnym ruchowo.
- Jedno z bocznych wejść to również wejście na największy hol (główny), który znajduje się w budynku szkolnym.
- Na holu głównym znajduje się na tym samym poziomie: gabinet dyrektora, wicedyrektora, sekretariat, pokój nauczycielski, stołówka oraz trzy sale lekcyjne.
- Na przeciw głównego wejścia znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych, z tej części szkoły nie ma podjazdów ani schodołazów, które umożliwiłyby swobodne wejście osób z niepełnosprawnością ruchową na główny hol.
- Budynek jest wielokondygnacyjny , kondygnacje połączone są schodami, na klatkach schodowych zamontowane są poręcze.
- W szkole brak windy.
- Brak pętli indukcyjnych, platform oraz informacji głosowej.
- Nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
- Osoby oddelegowane do udzielania informacji przy wejściach są pracownikami obsługi.
- Do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem
- Jest możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego z trzydniowym (dni robocze) uprzedzeniem placówki.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.