• Projekty/programy realizowane w szkole
    Dostępna Szkoła
    Projekt matematyczny mPotęga
    Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
    Practice makes perfect-innowacja pedagogiczna w nauczaniu słownictwa języka angielskiego z wykorzystaniem ogólnopolskiego programu Insta. Ling dla szkół
    Moje spotkanie z książką
    Projekt edukacyjny- Ciekawscy Trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?
    Projekt edukacyjny- Klasa w Terenie
    Wielki Maratom Czytelniczy
    Projekt edukacyjno – historyczny „Gryf Pomorski”
    Dziel się uśmiechem
    Ogólnopolski Program Profilaktyki Czerniaka
    Program SKS
    Projekt „Klub”
    Program szkoleniowy Młodzieżowych Organizatorów Sportu
    Owoce i warzywa w szkole
    Szklanka mleka
    Pomoc państwa w zakresie dożywiania
    Projekt edukacyjny z języka angielskiego ,,Native speaker w każdej szkole’’

Ogólnopolski projekt pt. ,,English binds people together”

22.06.2022 21:42
      Ogólnopolski projekt pt. ,,English binds people together”

Projekt mPotęga

21.03.2022 21:45
      • Podsumowanie projektu mPotęga pt. „Escape room – policz i wygraj”

• W dniu 11/12.03.2022 w naszej szkole miało miejsce podsumowanie realizacji projektu mPotęga pt. „Escape room – policz i wygraj” w połączeniu z nocką w szkole. W podsumowaniu udział wzięli uczniowi i nauczyciele, którzy realizowali projekt oraz Pani Dyrektor Helena Płotka. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie zapraszaliśmy gości z zewnątrz.

Nasz projekt był finansowany przez Fundację  mBanku gdzie uzyskaliśmy kwotę 6500 zł na realizację tego projektu. Dodatkowo udało nam się zdobyć dofinansowanie w wysokości 500 zł od Firmy Handlowej „BAT” Sp. z o.o. z Sierakowic. W tym miejscu chcielibyśmy bardzo podziękować zarządowi firmy „BAT” za wsparcie naszego projektu.

Projekt zakładał wykonanie pokojów zagadek o tematyce matematycznej. Nasi uczniowie bardzo zaangażowali się do przygotowania tych pomieszczeń. Stworzyli cztery pokoje zagadek każdy inny. Były dwa pokoje o tematyce Halloween, jeden o tematyce z czasów II Wojny Światowej i jeden o tematyce kosmosu. W każdym z pokoi trzeba było rozwiązać zadania, aby dotrzeć do zaszyfrowanej kodem skrzynki z nagrodą.

Podczas podsumowania rozdaliśmy podziękowania i nagrody uczestnikom projektu. Zostało wystawione przedstawienie o tematyce matematycznej. Uczniowie ucieszyli się z nagród i z jeszcze większym zapałem przystąpili do następnych zadań, które były przygotowane na nasze spotkanie.

Uczniowie przez cała noc rozwiązywali zagadki ze stworzonych przez siebie escape roomów, oraz zadania ze stacji zadaniowej, które były rozwieszone po całej szkole. Po godz. 3 nad ranem udaliśmy się na odpoczynek, podczas którego obejrzeliśmy film pt. „Za niebieskimi drzwiami”. Około godziny 7 rano zakończyliśmy nasze spotkanie.

W imieniu wszystkich uczestników projektu chciałabym podziękować przede wszystkim Pani Dyrektor Helenie Płotka za możliwość realizacji projektu w tych trudnych czasach oraz Firmie Handlowej „BAT” za dofinansowanie naszego projektu.

„mPotęga po raz trzeci w szkole w Miechucinie”

Uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Miechucinie przystąpili do realizacji projektu mPotęga pt. „Escape room – policz i wygraj”.  Projekt jest finansowany przez Fundację mBanku.

W VIII edycji mPotęgi granty otrzymały 161 projekty z całej Polski.  Dofinansowanie otrzymało 91 projektów kierowanych do uczniów klas 4-6 oraz 70 projektów dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych.  Szkoła Podstawowa w Miechucinie uzyskała grant w wysokości 6500 zł na realizację swojego projektu.

W dniu 25 września uczniowie pod opieką nauczycieli spotkali się po raz pierwszy. Podczas spotkania zostały utworzone grupy projektowe, w ramach których będą przygotowywać zadania z rozwiązaniami, a później wykorzystają je do stworzenia „pokoju zagadek”.  Uczniowie z wielkim zapałem i entuzjazmem przystąpili do realizacji swoich pomysłów. Grupy postanowiły rywalizować między sobą, który „pokój zagadek” będzie bardziej kreatywny, bardziej ciekawy. Uczniowie z niecierpliwością czekają już na kolejne spotkanie.

Drugie spotkanie w ramach projektu mPotęga

Dnia 30.10 odbyło się II spotkanie w ramach projektu mPotęga. Na początku spotkania grupy rozwiązywały łamigłówki podczas, których uczniowie utrwalali wiadomości z zakresu matematyki. Następnie uczniowie otrzymali zakupione materiały do tworzenia pokoi zagadek - escape room i przystąpili do realizacji swoich planów . Pod koniec zajęć zostały rozdzielone role do przedstawienia, które będzie wystawione na zakończenie projektu.

Trzecie spotkanie w ramach projektu mPotęga

18 grudnia br. odbyło się trzecie spotkanie w ramach projektu mPotęga. Uczniowie podczas zajęć kończyli przygotowywanie zagadek matematycznych potrzebnych do stworzenie escape roomu. Kończyli również dekoracje do pokoi zagadek oraz odbyła się próba przed ostatecznym występem. Uczniowie jak i nauczyciele prowadzący projekt czekają z niecierpliwością na finał projektu, podczas którego będą mogli zaprezentować swoje escape roomy.

Projekt "Zwiększenie dostępności placówek wychowania przedszkolnego w Gminie Chmielno"

06.04.2022 22:44

Projekt "Mali matematycy - gdzie kryje się matematyka"

03.04.2022 21:50