• Pomoc dla powodzian

        • We współpracy z Gminnym Ośrodek Pomocy Społecznej w Chmielnie organizujemy punkt zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla powodzian z okolic Nysy.Lista produktów:- woda- żywność z długim terminem spożycia,- środki opatrunkowe,- środki higieniczne,- baterie,- latarki,- chemia gospodarcza,- łopaty, miotły itp.Rzeczy prosimy przynosić do szkoły, do sali nr 6 do czwartku 19 września do godziny 15:00

          Z góry dziękujemy, dobro powraca :)

        • Witamy Was serdecznie w nowym roku szkolnym 2024/25

        • 02 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2024/2025. Dzień ten był wyjątkowo słoneczny, jeszcze czuło się „zapach” wakacji. Jednak cała społeczność szkolna stawiła się na inaugurację. Dzień rozpoczęliśmy od udziału we mszy św. , którą celebrował nasz proboszcz  ks. Piotr Grabowski. Następnie udaliśmy się do szkoły na uroczysty apel. Specjalnym gościem był Pan Michał Melibruda – Wójt Gminy Chmielno, który przywitał wszystkich zebranych, a w szczególności Panią Magdalenę Fryt, która objęła funkcję dyrektora naszej szkoły. Życzył Jej powodzenia i satysfakcji z pełnionej funkcji. Pani dyrektor przywitała wszystkich bardzo serdecznie, a przede wszystkim tych, uczniów, którzy pierwszy raz przekroczyli próg  naszej szkoły. Następnie przedstawiciele klas czwartych- nowoprzybyli uczniowie,  złożyli ślubowanie na sztandar  szkoły.  Pani dyrektor pogratulowała nauczycielom, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego: Pani Annie Czaja oraz Panu Piotrowi Jędrkowiakowi .  Powitano również nowych nauczycieli: Panią Ewę Glińską , która poprowadzi lekcje języka polskiego oraz Panią Wandę Lew-Kiedrowską, która będzie uczyła języka kaszubskiego. Następnie Pani wicedyrektor Agnieszka Zakrzewska przedstawiła kilka istotnych informacji o szkole oraz wychowawców poszczególnych klas. Na zakończenie Pani Magdalena Fryt wszystkim życzyła wspaniałego roku szkolnego.

          Grono pedagogiczne oraz pracownicy niepedagogiczni

        • "Bystrzaki - przedszkolaki z Gminy Chmielno": Rekrutacja do projektu.

        • "Bystrzaki - przedszkolaki z Gminy Chmielno": Rekrutacja do projektu.

          Proszę też pamiętać, że załączniki nr 1, 2 i 3 są do wypełnienia w formie papierowej, zaś 1.1., 2.1. i 3.1. w formie elektronicznej.

          Ponadto na stronie internetowej urzędu (trzeba wejść odpowiednio: projekty, projekty unijne, dostępność) zamieszczona została informacji dot. dostępności miejsc realizacji projektu.

          Ważne informacje: 

          1. Każdy uczestnik projektu tylko raz wypełnia kwestionariusz, w którym zaznacza wszystkie formy wsparcia, z których chciałby skorzystać w projekcie.

          2. Data wypełnienia kwestionariusza zgłoszeniowego do projektu oraz data decyzji rekrutacyjnej musi być wcześniejsza niż data uczestnictwa w pierwszej formie wsparcia.

        • Projekt „Rozwój edukacji włączającej w Gminie Chmielno poprzez wsparcie uczniów z niepełnosprawnościami”

        • Gmina Chmielno uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację projektu partnerskiego „Rozwój edukacji włączającej w Gminie Chmielno poprzez wsparcie uczniów z niepełnosprawnościami”.

          Partnerem projektu jest konsorcjum dwóch podmiotów: Towarzystwo Sportowo – Kulturalne z siedzibą w Luzinie oraz Anna Steffke Nowa Perspektywa z siedzibą w Wejherowie.

          Projekt realizujemy, aby poprawić jakości edukacji włączającej w szkołach w gminie Chmielno.

          Z projektu będzie korzystać 18 nauczycieli/nauczycielek, 12 rodziców oraz 35 uczniów/uczennic ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z czterech szkół z terenu gminy Chmielno: Borzestowo, Chmielno, Miechucino i Kożyczkowo.

          W projekcie planujemy:

          1. realizację dodatkowych zajęć dla 35 uczniów/uczennic ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przy użyciu specjalnie dobranych pomocy dydaktycznych oraz indywidualne zajęcia z doradztwa zawodowego;
          2. organizację wydarzeń promujących integrację społeczną uczniów/uczennic z niepełnosprawnością;
          3. szkolenia dla nauczycieli/nauczycielek uwzględniających zdiagnozowane bariery i potrzeby uczniów/uczennic;
          4. indywidualne superwizje ze specjalistami z poradni psychologiczno – pedagogicznej dla nauczycieli/nauczycielek po szkoleniach;
          5. wsparcie dla rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami poprzez zapewnienie indywidualnych konsultacji ze specjalistami z poradni psychologiczno – pedagogicznej;
          6. prace remontowe w Szkole Podstawowej w Kożyczkowie, aby usunąć bariery architektoniczne;
          7. zakupić pomoce dydaktyczne i specjalistyczny sprzęt dostosowany do specjalnych potrzeb edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów/uczennic;
          8. utworzyć sale integracji sensorycznej w Szkole Podstawowej w Kożyczkowie oraz Szkole Podstawowej w Chmielnie;
          9. utworzyć sale wyciszenia w Szkole Podstawowej w Miechucino i Szkole Podstawowej w Borzestowie;
          10. zmodernizować i zakupić wyposażenia placu zabaw w Szkole Podstawowej w Miechucinie i Szkole Podstawowej w Kożyczkowie.

          Efektem projektu będzie pomoc dzieciom i rodzicom w rozwiązaniu lub zniwelowaniu zidentyfikowanych problemów oraz integracja uczniów/uczennic z osobami z niepełnosprawnościami.  Projekt umożliwi zakup wyposażenia szkół do potrzeb dzieci ze szczególnymi potrzebami. Dzięki szkoleniom podniesione zostaną kompetencje i umiejętności praktyczne nauczycieli/nauczycielek. Nastąpi poprawa dostępności architektonicznej szkół oraz placów zabaw do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

          #Fundusze UE    #Fundusze Europejskie

          Okres realizacji projektu: 01.04.2024 r. – 30.06.2025 r.

          Wartość projektu: 1 575 791,81 zł

          Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 1 497 002,22 zł

        • Projekt „Bystrzaki - przedszkolaki z Gminy Chmielno”

        • Gmina Chmielno uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację projektu partnerskiego pn. „Bystrzaki - przedszkolaki z Gminy Chmielno”.

          Partnerem projektu jest konsorcjum dwóch podmiotów: Towarzystwo Sportowo – Kulturalne z siedzibą w Luzinie oraz Anna Steffke Nowa Perspektywa z siedzibą w Wejherowie.

          Projekt realizujemy, aby zwiększyć o 15 liczbę miejsc przedszkolnych i poprawić jakość edukacji przedszkolnej w Gminie Chmielno.

          Z projektu korzystać będzie 10 nauczycieli oraz 274 dzieci z przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Chmielno.

          W projekcie planujemy przeprowadzić prace remontowe aby usunąć bariery architektoniczne. Kupimy wyposażenie oraz zatrudnimy nauczyciela i pomoc nauczyciela do oddziału przedszkolnego w Kożyczkowie.  

          Zrealizujemy dodatkowe zajęcia terapeutyczne dla dzieci ze zdiagnozowanymi trudnościami i potrzebami oraz zajęcia w zakresie rozwoju kompetencji przyszłości.  

          W projekcie sfinansujemy studia podyplomowe z integracji sensorycznej. Przeszkolimy nauczycieli w zakresie podniesienie kompetencji i umiejętności praktycznych dotyczących planowania i organizacji zajęć kluczowych oraz doradztwa zawodowego.

          Efektem projektu będzie utworzenie 15 miejsc przedszkolnych na terenie gminy Chmielno, poprawa dostępności architektonicznej oddziału przedszkolnego w Kożyczkowie oraz podniesienie kompetencji i umiejętności praktycznych nauczycieli. Rozwiązane lub zniwelowane zostaną również zidentyfikowane problemy u dzieci. Docelowo wzrosną kompetencje przyszłości dzieci przedszkolnych, w tym technologiczne. 

          #Fundusze UE    #Fundusze Europejskie

          Okres realizacji projektu: 01.02.2024 – 30.06.2024

          Wartość projektu: 1 838 991,44 zł

          Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 1 655 092,29 zł

        • Ale to już było...- 21.06.2024r.

        • 21 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024. Dzień był pełen wrażeń nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli i dyrektora szkoły Pani Heleny Płotka.

          Dzień rozpoczął się mszą św w parafialnym kościele w Miechucinie pod przewodnictwem ks. proboszcza Piotra Grabowskiego. Następnie uczniowie oraz nauczyciele udali się za sztandarem do szkoły. Tam wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczął się apel. Następnie został przekazano sztandar nowemu pocztowi sztandarowemu: chorąży- Jan Wiśniewski, Ksawer Kąkol, asysta- Agata Hinca i Anna Szałkowska. Złożono podziękowania ustępującemu pocztowi: chorążym- Grzegorzowi Bobkowskiemu, Kacprowi Niklas, asyście; Amelii Steinka, Klaudii Czapp.

          Nadszedł czas na wręczenie świadectw . W pierwszej kolejności świadectwa otrzymali ósmoklasiści, którzy zostali pożegnani przez klasy siódme oraz Panią dyrektor. Absolwenci w imieniu swoim i rodziców skierowali podziękowania do nauczycieli, pracowników obsługi. Niejednemu z zebranych zakręciła się łza w oku. Specjalną statuetką wyróżniono najlepszych absolwentów: Artura Myszkę oraz Kacpra Niklasa. Uczniowie Ci mogą również ubiegać się o stypendium  Wójta Gminy Chmielno. W dalszej części wręczono świadectwa z wyróżnieniem pozostałym uczniom. Należy podkreślić, że najwyższe średnie ocen w całej szkole uzyskały: Nikola Brzeksa oraz Maria Kmita. Wielkie gratulacje!.Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy w minionym roku szkolnym wyróżniali się różnymi aktywnościami : w sporcie, czytelnictwie, działalnością w Samorządzie Uczniowskim. Szczególne podziękowania złożyli wychowawcy klas I-III rodzicom, którzy w wyjątkowy sposób wspierali sferę organizacyjną i wychowawczo-opiekuńczą.

          Dyrektor pogratulowała jubilatce Pani Bożenie Okrój, życząc wiele zdrowia, wytrwałości i jeszcze dużo sił , aby mogła wespierać tak cenną pracę w obszarze gospodarczo-porządkowym. Następnie pożegnano Panią Grażynę Dejk, która od września przechodzi na zasłużoną emeryturę. Życzymy , aby realizowała swoje pasje i miała czas na rozwijanie zainteresowań. Była to bardzo niezwykła chwila, pełna wzruszeń i uścisków. Społeczność szkolna podziękowała nauczycielce gromkimi oklaskami.

          Na zakończenie Pani dyrektor  Helena Płotka poinformowała zebranych o swojej decyzji- 31. 08 kończy kadencję i już nie planuje obejmować funkcji dyrektora . Za wiele lat pracy podziękowania złożyli:  Wójt Gminy Chmielno Pan Michał Melibruda, nauczyciele, pracownicy obsługi  oraz Samorząd Uczniowski, rodzice, sołtys,  radni  Gminy Chmielno. Pani dyrektor ze wzruszeniem podziękowała wszystkim za niezwykłe słowa, które świadczyły o docenieniu wysiłków , które zawsze nakierowane były na dobro uczniów. Wszyscy obecni  swoje uznanie przekazali poprzez gromkie oklaski  oraz odśpiewaniem „sto lat”. Na pewno ta chwila na długo pozostanie w naszej pamięci.

          UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI W NAUCE - WG KOLEJNOŚCI ALFABETYCZNEJ

          ·         Andryskowska Judyta

          ·         Andryskowski Szymon

          ·         Arendt Oliwia

          ·         Baranowska Beata

          ·         Baranowska Ewa

          ·         Bobkowski Grzegorz

          ·         Brylowska Wiktoria

          ·         Brylowski Fabian

          ·         Brzeska Nikola

          ·         Budzyk Marcel

          ·         Bulczak Maerta

          ·         Bystron Aleksander

          ·         Choszcz Paulina

          ·         Czaja Gracjan

          ·         Czaja Jakub

          ·         Czaja Kacper

          ·         Czaja Ksawery

          ·         Czaja Weronika

          ·         Drewa Lena

          ·         Drewka Adam

          ·         Drewka Amelia

          ·         Drywa Liwia

          ·         Ekman Eliza

          ·         Formela Adrian

          ·         Formela Ignacy

          ·         Formela Julia

          ·         Formela Mateusz

          ·         Formela Michał

          ·         Garska Lena

          ·         Gosz Filip

          ·         Gruchała Edyta

          ·         Hinca Agata

          ·         Hinca Anna

          ·         Hinca Faustyna

          ·         Hinca Jan

          ·         Hinca Julia

          ·         Hinca Wojciech

          ·         Jeliński Szymon

          ·         Jeżewska Lena

          ·         Karczewska Natalia

          ·         Karczewska Oliwia

          ·         Kmita Maria

          ·         Konkol Mikołaj

          ·         Kostuch Kacper

          ·         Kotłowska Oliwia

          ·         Kotłowski Konrad

          ·         Kotłowski Nikodem

          ·         Krauze Kornelia

          ·         Krzebietke Hubert

          ·         Labuda Weronika

          ·         Langa Aleksander

          ·         Langa Stanisław

          ·         Lehman Daria

          ·         Markowska Milena

          ·         Mejna Jan

          ·         Melibruda Mateusz

          ·         Mielewczyk Filip

          ·         Mielewczyk Lena

          ·         Myszka Artur

          ·         Myszka Krzysztof

          ·         Neumann Kinga

          ·         Neumann Natalia

          ·         Niklas Jan

          ·         Niklas Kacper

          ·         Nowak Konrad

                     Nowak Wiktor

          ·         Okroj Izabela

          ·         Okrój Lena

          ·         Okuniewski Filip

          ·         Paczoska Rozalia

          ·         Robak Aleksander

          ·        Roszkowski Waldemar

          ·         Różyńska Zofia

          ·         Seewald Patryk

          ·         Serkowski Mikołaj

          ·         Skorowski Konrad

          ·         Steinka Amelia

          ·         Steinka Milena

          ·         Stencel Oliwia

          ·         Syldatk Aleksandra

          ·         Szałkowska Anna

          ·         Trepczyk Milena

          ·         Trepczyk Zofia

          ·         Tutkowski Oliwier

          ·         Walkusz Lena

          ·         Walkusz Lilianna

          ·         Walkusz Maja

          ·         Winczewski Dawid

          ·         Wiśniewska Anna

          ·         Wiśniewski Jan

          ·         Wiśniewski Mikołaj

          ·         Witos Milena

          ·         Wroński Przemysław

           

        • Festyn Rodzinny w Miechucinie...Było super!

        • 16.06 odbył się XII Festyn Rodzinny nad Jeziorem Wielkim w Miechucinie pod hasłem „Rodzina to super drużyna”.

          Patronat nad festynem objęli: Wójt Gminy Chmielno- Pan Michał Melibruda oraz  Proboszcz Parafii Miechucino- ks. Piotr Grabowski, którzy również sponsorowali to przedsięwzięcie.

          Cele festynu to przede wszystkim:  uczczenie 40- lecia poświęcenia kościoła pw św. Wojciecha i bł. Brata Alberta w Miechucinie, wzmacnianie rodzinnych więzi, relacji, kształtowanie poczucia wspólnoty wśród lokalnej społeczności, upowszechnianie aktywnych form spędzania wolnego czasu, integrowanie szkoły z lokalną społecznością i instytucjami funkcjonującymi na terenie wsi Miechucino i Gminy Chmielno, wykorzystywanie walorów krajobrazowych w celach turystycznych przez mieszkańców Miechucina i okolic.

          Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00, którą otworzyli Patroni oraz Organizatorzy. Na początku rozstrzygnięto konkurs plastyczny „ Mały Kaszub to JA” –organizator to: Krystian Driwa Nieruchomości, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Chmielno. Następnie wystąpiły dzieci z przedszkola „Miś Uszatek”  oraz uczniowie z naszej szkoły. Występy nagrodzono gromkimi oklaskami. W tym dniu nikt się nie nudził. Były super atrakcje np. przejażdżka pontonami po jeziorze, konkurencje sportowe dla najmłodszych dzieci oraz tych nieco starszych, szukanie skarbów, przeciąganie liny, siatkówka plażowa, loteria fantowa , przejażdżka kucykiem. Dla smakoszów była także strefa gastronomiczna. Wystąpiła orkiestra Tuba Band oraz zespół Full Power Spirit. Było także dużo humoru dzięki kabaretowi Świerszczychrząszcz . Nie mogło zabraknąć strefy kibica ze względu na mecz Polska- Holandia. Tam to dopiero były emocje… Na zakończenie zatańczyliśmy poloneza, co już wpisało się w tradycję tej niezwykłej imprezy. Oczywiście pogoda jak zwykle dopisała J

          Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego przedsięwzięcia: Patronom oraz Sponsorom.

          Wielkie podziękowania dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Wszyscy spisali się na medal. :)

          Organizatorzy: Sołtys wsi Miechucino  Andrzej Markowski oraz Rada Sołecka

          OSP Miechucino: prezes Andrzej Domaszka, naczelnik Sławomir Baranowski

          Radni Miechucina: Maria Dradrach, Krzysztof  Kąkol, Błażej Grabowski

          Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie- dyrektor Edyta Klasa,

                      Szkoła Podstawowa w Miechucinie- dyrektor Helena Płotka

          Rada Rodziców  Szkoły Podstawowej w Miechucinie przewodnicząca: Emilia Wiśniewska, Koło Gospodyń Wiejskich Miechucino.

           

        • "Piechurki"- czerwiec 2024

        • Dzieci ze Szkolnego Koła "Piechurki" postanowiły powędrować do sąsiedniej wsi Reskowo, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i zaczęrpnąc pięknych widoków okolicy.

        • Akcja "Góra Złota"

        • W każdej szkole czerwiec to miesiąc podsumowań pracy uczniów w całym roku szkolnym. Nasi uczniowie przez cały ten okres zbierali grosze, by wspomóc potrzebującą rodzinę z Brazylii. Podsumowując  akcję “Góra Złota”, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym klasom i wychowawcom. Zebraliśmy łącznie 37 737 sztuk monet. Najwięcej zebrała klasa I, następnie IIIa i IIIb.

          Pamiętajmy - Dobro powraca!!!

        • Projekt Edukacyjny Wyzwania Teodora

        • Dzieci z klasy 0a realizowały zadania z Modułu II, zaś uczniowie klasy 0b z Modułu IV.

          W Module II dzieci zdobyły:

          1. Sprawność detektywa- obserwacja przez lupy kamieni, skamieniałości, bursztynów przy okazji zajęć o dinozaurach.
          2. Sprawność ratownika medycznego -  zajęciach z panią pielęgniarką szkolną, oglądanie filmu edukacyjnego dla dzieci o pierwszej pomocy.
          3. Sprawność podróżnika- udział w Dniach Europy w szkole, wykonanie plakatu o Francji.
          4. Sprawność małego chemika- wykonanie eksperymentu wędrująca woda i wulkan w dyni.
          5. Sprawność majsterkowicza- wykonanie kukiełek Pani Wiosna, upominków na dzień mamy i taty- ramka,  budowanie budowli z klocków.
          6. Sprawność pomocnej dłoni- udział w  Świątecznej Paczce dla Onko Dzieciaczka, Wielkanocnej zbiórce darów żywności, akcji Góra Złota.
          7. Sprawność znawcy własnej miejscowości- rozmowy na temat miejscowości, spacery, wyjście do Remizy Strażackiej, Biblioteki publicznej, Kościoła.

          W Module IV :

          1. Sprawność znawcy muzyki- Zrealizowaliśmy zadanie podczas tygodnia muzycznego, poznaliśmy instrumenty perkusyjne, również dzieci na nich grały w rytm muzyki. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy gitarę, pianino, flet.
          2. Sprawność znawcy malarstwa- Dzieci oglądnęły krótki film na czym polega zawód malarza oraz sami zamienili się w malarzy- pomalowali według własnego pomysłu bombkę.

          Wycieczka na warsztaty do Chmielna- zadaniem dzieci było pomalowanie drewnianej skarbonki.

          1. Sprawność znawcy teatru- Dzieci odbyły wycieczkę do teatru na spektakl pt.:”Doktor i jego zwierzę.”
          2. Sprawność znawcy filmu- Wycieczka do Kina do Kartuz na film pt.:”Wyfrunięci”.
          3. Sprawność znawcy literatury- Dzieci obejrzały krótki film o procesie powstawania książki, dzieci  wymyśliły tytuł własnej książki i narysowały odpowiednią okładkę.
          4. Sprawność znawya rzeźby- dzieci wykonały Złota rybkę z masy porcelanowej dla dziadków.
          5. Sprawność Pomocnej dłoni-  Udział w akcjach dobroczynnych na terenie szkoły.

          Po zakończeniu projektu otrzymaliśmy certyfikaty i dyplomy.

        • Zajęcia na świeżym powietrzu.

        • Opuszczając szkolne ławki Pierwszoklasiści odbyli zajęcia na świeżym powietrzu. Wykonywali ćwiczenia w wygodnych dla nich pozycjach na kocykach. W nagrodę pięknej i rzetelnej pracy resztę dnia spędzili na dworze korzystając z placu zabaw oraz boiska do gry w piłkę integrując się z dziećmi z innych klas.

        • Z odwiedzinami u koleżanki z klasy.

        • W ubiegły poniedziałek uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą udali się na gościnę do koleżanki z klasy oraz jej rodziny. Na miejscu mieli okazję zobaczyć zwierzęta hodowlane, pszczoły oraz skorzystać z ogrodu oraz placu zabaw. Zobaczyli również świeżo zrobione masło oraz twaróg, które zostały sporządzone przez babcię Mileny. Aby posilić się podczas zabaw zjadły lody popijając je sokiem – smakołyki zostały kupione przez czwórkę klasową i ufundowane przez rodziców. Mama Mileny poczęstowała dzieci świeżo zerwanymi z pola truskawkami. Bardzo dziękujemy Państwu Markowskim za pyszności oraz możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

        • Smakołyki w klasie pierwszej

        • W ostatnich dniach Pierwszoklasiści korzystając z pięknej pogody coraz częściej zajadają smakołyki na świeżym powietrzu. Mieli okazje rozkoszować się pizzą, która otrzymali w nagrodę za najbardziej okazałą pomoc w zbiórce darów żywnościowych dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii w okresie Wielkanocy. Pizza była bardzo smaczna! 😊 W kolejnym dniu wybrali się na kolorowe lody. Po każdym takim posiłku spalają kalorię bawiąc się na placu zabaw i grając w piłkę. Powoli czujemy już wakacje 😊

        • Konkurs „Master of English” w Szkole Podstawowej w Kożyczkowie

        • 13 czerwca czworo naszych uczniów wzięło udział  w Gminnym Konkursie „Master of English” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Kożyczkowie. Testy były bardzo wymagające, ale naszej uczennicy, Ewie Baranowskiej udało się zająć III miejsce w kategorii klas trzecich. Gratulujemy Ewie, Waldkowi, Oliwii i Elizie oraz życzymy dalszych sukcesów!

        • Finał XV Edycji Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego

        • Zakończył się Wielki Maraton Czytelniczy 2023/24. Wzięło w nim udział 8364 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z 11 województw: Dolnośląskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Łódzkiego, Małopolskiego, Mazowieckiego, Podkarpackiego, Pomorskiego, Śląskiego, WarmińskoMazurskiego, Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego.

           Do tegorocznej XV edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego SPOTKACIE NOWYCH PRZYJACIÓŁ dla klas II i III ze szkoły podstawowej zgłosiło się 3528 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali w tej grupie:

          Ewa Baranowska, Aleksandra Syldatk, Piotr Formela, Tomasz Domaros i Noaah Siddique.

          WMC „CZYTANIE ROZWIJA, CZYTANIE WZBOGACA” W GRUPIE KONKURSOWEJ KLAS 4-6  wzięło udział 2944 uczniów z 303 szkół, z jedenastu województw. W tej grupie uczestniczyli:

          Maria Kmita, Kacper Kostuch i Katarzyna Roszkowska.

           

          Wręczenie nagród książkowych laureatom, finalistom i wyróżnionym odbyło się podczas uroczystej Gali Wielkiego Maratonu Czytelniczego 11 czerwca w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. GRATULUJEMY  NAGRODZONYM UCZNIOM:

          Ewie Baranowskiej, która uzyskała tytuł Laureatki WMC

          Marii Kmita, która została Finalistką WMC

          oraz uczniom Wyróżnionym:

          Aleksandrze Syldatk, Piotrowi Formela oraz Kacprowi Kostuch

                                                                                    Brawo, Brawo!

          Opiekunami uczniów w WMC były: Mirosława Miłosz i Elżbieta Kowalczyk.