• Ślubowanie Pierwszaków

        • 21.10.2021r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie dzieci klas pierwszych pod hasłem „Ślubowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas!”

          Przed społecznością szkolną klas młodszych oraz zaproszonych gości i rodziców odbyła się akademia, na której koledzy i koleżanki z klasy drugiej przywitały Pierwszaków i udzielili im kilka cennych porad w programie artystycznym. Następnie uczniowie klasy 1a i 1b polonezem otworzyli program artystyczny przygotowany na tę właśnie uroczystość. Udowadniali, że dużo wiedzą o bezpieczeństwie, o szkole i o swojej Ojczyźnie wierszami, piosenkami z układami tanecznymi oraz pięknie wykonanym tańcem z flagą. Po ślubowaniu były życzenia i upominki od Pani Dyrektor, od Rady Rodziców, od Księdza ,piękne słowniczki od dzieci z klasy drugiej a także ogromna kredka pełna niespodzianek od rodziców. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy. Na zakończenie wykonano wspólne, pamiątkowe zdjęcie z zaproszonymi gośćmi. Wszystkim bardzo dziękujemy.

        • Warsztaty kaszubskie

        • We wtorek 19 października uczniowie uczęszczający na język kaszubski uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Bożenę Kupper Krzyżanowską. Mieli okazję poznać proces powstawania wełny i dowiedzieć się, co z niej się robi. Oprócz tego każdy miał okazję spróbować własnych sił w malowaniu kaszubskich wzorów podczas zdobienia toreb lub deseczek. Warsztaty bardzo się uczniom podobały.

        • Wycieczka klas I - III do Wdzydz Kiszewskich

        • Klasy I-III pojechały 12.10.2021r. na wycieczkę do Wdzydz Kiszewskich. Poznawały dawne życie ludzi, ich domy, narzędzia i zajęcia. Bardzo podobało im się muzeum im. Teodory i Izydora Gulgowskich. Zobaczyły dawne kościoły i szkołę. Na zakończenie wycieczki były frytki i pamiątki wykonane z drewna. To była wspaniała podróż w przeszłość.

        • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

        • 15 października 2021r. w Szkole Podstawowej w Miechucinie odbył się egzamin na KARTĘ ROWEROWĄ.Wszyscy zdający musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz wykorzystać je w praktyce. Swoje umiejętności jazdy na rowerze pokazali przejeżdżając wyznaczoną trasę w Miasteczku Ruchu Drogowego. Wszystkiemu uważnie przyglądał się Pan egzaminator z PORD w Gdańsku.

           

        • Dzień Edukacji Narodowej

        • Dnia 14 października 2021 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej!

          Dzień rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. w kościele parafialnym w intencji dyrektorów, nauczycieli i pracowników obsługi (byłych i obecnych). Po mszy nastąpił przemarsz uczniów ze sztandarem do szkoły. Po spotkaniu z wychowawcami odbył się uroczysty apel przygotowany przez samorząd uczniowski pod opieką p. Alicji Szlachetka-Adamczyk i p. Anny Laskowskiej. Występ uczniów uświetnił chór pod dyrekcją p. Lucyny Mielewczyk. Ponadto w programie artystycznym wystąpiły dzieci uczęszczające na zajęcia z j. kaszubskiego pod kierunkiem p. Anny Laskowskiej, które na Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Chmielnie otrzymały nagrodę specjalną. Zaprezentowały program pt. „O stworzeniu Kaszub”.

          Podczas apelu nagrodzeni zostali nauczyciele, wyróżniający się w ubiegłym roku szkolnym szczególnymi wynikami edukacyjnymi i wychowawczymi oraz pracownicy obsługi i administracji szkolnej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        • Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych

        • Uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły mistrzami powiatu kartuskiego w sztafetowych biegach przełajowych

          W czwartek 7 października w miechucińskim lesie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada szkół ponadpodstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach udział wzięło 27 drużyn dziewcząt i chłopców reprezentujących 6 gmin powiatu kartuskiego.  Chłopcy naszej szkoły w składzie; Kacper Winczewski, Mateusz Grzenkowicz, Błażej Gierszewski, Maciej Domaszka, Dawid Andryskowski, Filip Reiter, Eryk Wenta, z dużą przewagą ukończyli bieg na pierwszym miejscu awansując do finału wojewódzkiego.

          Wyniki końcowe:

          Chłopcy rocznik 2007/2008

          1. SP Miechucino

          2. SP Banino

          3. SP Somonino

          4. SP Dierżążno

          5. SP Przodkowo

          6. SP Kamienica Szlachecka

           

          Chłopcy rocznik 2009 i młodsi

          1. SP Banino

          2. SP Dzierżążno

          3. SP Somonino

          4. SP Miechucino

          5. SP Przodkowo

          6. SP Kamienica Szlachecka

          7. SP Klukow3a Huta

           

          Dziewczęta rocznik 2008/2007

          1. SP nr 5 Kartuzy

          2. SP Goręczyno

          3. SP nr 2 Żukowo

          4. SP Miechucinio

          5. SP Kamienica Szlachecka

          6. SP Przodkowo

          Uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły mistrzami powiatu kartuskiego w sztafetowych biegach przełajowych

        • Wrzesień w klasie 0

        • Za nami wrzesień, który pomimo iście jesiennej pogody obfitował w dużą ilość zajęć na świeżym powietrzu i zabaw na naszym placu zabaw. Dzieci m.in.  brały udział w akcji sprzątania świata, wykonały kodeks przedszkolaka oraz poznały literę "o, O". 30 września chłopcy obchodzili swoje święto - dziewczynki przygotowały upominki, zaśpiewały "Sto lat" oraz złożyły życzenia.

        • Ogólnopolski projekt pt. ,,English binds people together”

        • W bieżącym roku szkolnym chętni uczniowie klasy 8a i 8b przystąpili do  ogólnopolskiego projektu pt. ,,English binds people together”. Projekt zakłada wymianę maili między uczniami klas ósmych z całej Polski. Tematyka oraz zadania układane są zgodnie z wytycznymi do egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie biorący udział w projekcie wybierają partnera do  wymiany listów z ogólnej listy uczestników projektu z całej Polski. Realizacja projektu pozwala na rozwijanie umiejętności tworzenia wypowiedzi pisemnych, wzmacnia motywację uczniów do pisania w języku obcym, rozpisane terminy uczą obowiązkowości, a żywy odbiorca stworzonej pracy uczy szacunku do jego czasu, wykonanej pracy oraz motywuje do wykazania się wiedzą i odpowiednim poziomem wypowiedzi. Pierwszym zadaniem uczestników było napisanie listów o sobie, swoim miejscu zamieszkania i wybraniu partnerów. Ósmoklasiści będą korespondować z uczniami z następujących szkół: Szkołą Podstawową w Waplewie, Szkołą Podstawową nr 11 w Rzeszowie, Szkołą Podstawową nr 17 w Gdyni, Szkołą Podstawową w Kwileniu, Zespołu Szkół Podstawowych w Zagórzu.

           

          Szkolny koordynator projektu:

          Anita Szczypior

        • „Europejski Dzień Języków Obcych” - nocka w szkole

        • W piątek 1 października klasa VIIIa nocowała w szkole w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Języków Obcych”. Dziewczynki przygotowały niespodziankę dla chłopców z okazji Dnia Chłopaka. Był pyszny tort, pizza oraz noc pełna gier i zabaw językowych.

        • „mPotęga po raz trzeci w szkole w Miechucinie”

        • „mPotęga po raz trzeci w szkole w Miechucinie”

           

          Uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Miechucinie przystąpili do realizacji projektu mPotęga pt. „Escape room – policz i wygraj”.  Projekt jest finansowany przez Fundację mBanku.

          W VIII edycji mPotęgi granty otrzymały 161 projekty z całej Polski.  Dofinansowanie otrzymało 91 projektów kierowanych do uczniów klas 4-6 oraz 70 projektów dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych.  Szkoła Podstawowa w Miechucinie uzyskała grant w wysokości 6500 zł na realizację swojego projektu.

          W dniu 25 września uczniowie pod opieką nauczycieli spotkali się po raz pierwszy. Podczas spotkania zostały utworzone grupy projektowe, w ramach których będą przygotowywać zadania z rozwiązaniami, a później wykorzystają je do stworzenia „pokoju zagadek”.  Uczniowie z wielkim zapałem i entuzjazmem przystąpili do realizacji swoich pomysłów. Grupy postanowiły rywalizować między sobą, który „pokój zagadek” będzie bardziej kreatywny, bardziej ciekawy. Uczniowie z niecierpliwością czekają już na kolejne spotkanie.

        • IX Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

        •  29 września uczniowie naszej szkoły biorą udział w IX Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” . Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do uczniów klas IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

          Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej oraz doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę (1914/1918-1989).

          Konkurs zostanie przeprowadzany w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Uczniowie rywalizują w ramach swojego województwa.

          Trzymamy kciuki za przedstawicieli naszej szkoły i życzymy im powodzenia!

        • Samorząd Uczniowski został wybrany

        • ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. TOW „GRYF POMORSKI” W MIECHUCINIE ROK SZKOLNY 2021/2022

           

          DRYWA WIKTORIA - PRZEWODNICZĄCA

          LAS ZOFIA - ZASTĘPCA

          DAWIDOWSKA JULIA - SEKRETARZ

           

          POCZET SZTANDAROWY

          SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. TOW „GRYF POMORSKI” W MIECHUCINIE ROK SZKOLNY 2021/2022

           

          FORMELA PRZEMYSŁAW - CHORĄŻY

          BRZESKA ZOFIA - ASYSTA

          WENTA NADIA - ASYSTA

           

        • Piechurki na grzybobraniu

        • 11.09.2021r. uczestnicy koła turystycznego „Piechurki” wraz z paniami A. Adamczyk, K. Stefanowską G. Dejk wybrali się na pieszą wycieczkę do lasu w kierunku Boru. Był piękny, ciepły wrześniowy dzień. Po wcześniejszej rozmowie dzieci wiedziały, że w lesie należy zachowywać się spokojnie, nie należy niszczyć roślin i grzybów oraz zawsze trzeba dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące powoli  w lesie zmiany. Ale szczególnie chcieliśmy nazbierać jak najwięcej grzybów. No i udało się! Znaleźliśmy borowiki, podgrzybki , maślaki, koźlarze. Równocześnie dzieci dowiedziały się jakie grzyby są trujące. Wróciliśmy z wycieczki  z pełnymi koszykami, trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń i zrelaksowani na cały tydzień pozytywną energią.  Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wyprawie. Z pewnością ją powtórzymy.

        • Realizacja projektu MALI MATEMTYCY Gdzie się kryje matematyka?

        • Relacja z realizacji tematu: Gdzie jest prawo, a gdzie lewo?

          14 września 2021 wraz ze swoimi uczniami uczyliśmy się określać, gdzie jest prawo, a gdzie lewo? Dzieci bardzo mocno się angażowały w poszczególne etapy lekcji. Przeplatane różne formy - od słuchania tekstu, przez ćwiczenia zabawowe - kierowanie kolegi z zawiązanymi oczami do danego przedmiotu oraz pracy na kartce, gdzie rozbudzała się dziecięca ciekawość, co powstanie na kartce, aż do tworzenia labiryntu, bardzo się dzieciom podobały. Dodatkowe elementy - klejone serduszka, opaski na ręce prawej - napełniały dzieci radością. Po zajęciach dzieci powiedziały, że dzisiaj świetnie się bawiły i wcale nie zauważyły, że to była nauka, ponieważ bez trudu na podsumowaniu zajęć poprawnie wskazywały przedmioty po prawej i lewej stronie.

        • Kartki dla Blanki

        • Blanka Lipowska to mieszkanka Zalasowej, u której w lutym w tarnowskim szpitalu wykryto glejaka.  Po otrzymaniu diagnozy  pojawiła się nadzieja na leczenie w Szwajcarii, jej przypadek okazał się być jednak na tyle ciężki, że zarówno w Polsce jak i za granicą nie ma leczenia, które daje, chociaż 1% szans na wyleczenie dziewczynki. Pozostaje w chwili obecnej nadzieja, wiara i liczenie na cud można powiedzieć.

          Teraz najbliżsi robią co w ich mocy, żeby czas, który spędza między kolejnymi badaniami był wyjątkowy. Mała Wojowniczka z regionu tarnowskiego już niedługo, bo 20 września, obchodzi swoje czwarte urodziny.  Z tej okazji zorganizowano specjalną akcję urodzinową, która ma na celu wysłanie  jak największej ilości kartek dla Blanki. Każdego dnia, kiedy Blanka siedzi w domu i widzi listonosza przez okno, to pyta, czy coś dostanie od tego listonosza, czy ma coś dla niej i tutaj z inicjatywą wyszła ciocia Blanki, która wpadła na pomysł  zorganizowania całej tej akcji.

          Uczniowie klas I-4 naszej szkoły postanowili dołączyć do tej akcji. A oto efekty