Konkurs "Odporna Klasa"
Piechurki na grzybobraniu
11.09.2021r. uczestnicy koła turystycznego „Piechurki” wraz z paniami A. Adamczyk, K. Stefanowską G. Dejk wybrali się na pieszą wycieczkę do lasu w kierunku Boru. Był piękny, ciepły wrześniowy dzień. Po wcześniejszej rozmowie dzieci wiedziały, że w lesie należy zachowywać się spokojnie, nie należy niszczyć roślin i grzybów oraz zawsze trzeba dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące powoli w lesie zmiany. Ale szczególnie chcieliśmy nazbierać jak najwięcej grzybów. No i udało się! Znaleźliśmy borowiki, podgrzybki , maślaki, koźlarze. Równocześnie dzieci dowiedziały się jakie grzyby są trujące. Wróciliśmy z wycieczki z pełnymi koszykami, trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń i zrelaksowani na cały tydzień pozytywną energią. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wyprawie. Z pewnością ją powtórzymy.
2
Realizacja projektu MALI MATEMTYCY Gdzie się kryje matematyka?
Relacja z realizacji tematu: Gdzie jest prawo, a gdzie lewo?
14 września 2021 wraz ze swoimi uczniami uczyliśmy się określać, gdzie jest prawo, a gdzie lewo? Dzieci bardzo mocno się angażowały w poszczególne etapy lekcji. Przeplatane różne formy - od słuchania tekstu, przez ćwiczenia zabawowe - kierowanie kolegi z zawiązanymi oczami do danego przedmiotu oraz pracy na kartce, gdzie rozbudzała się dziecięca ciekawość, co powstanie na kartce, aż do tworzenia labiryntu, bardzo się dzieciom podobały. Dodatkowe elementy - klejone serduszka, opaski na ręce prawej - napełniały dzieci radością. Po zajęciach dzieci powiedziały, że dzisiaj świetnie się bawiły i wcale nie zauważyły, że to była nauka, ponieważ bez trudu na podsumowaniu zajęć poprawnie wskazywały przedmioty po prawej i lewej stronie.
Kartki dla Blanki
Blanka Lipowska to mieszkanka Zalasowej, u której w lutym w tarnowskim szpitalu wykryto glejaka. Po otrzymaniu diagnozy pojawiła się nadzieja na leczenie w Szwajcarii, jej przypadek okazał się być jednak na tyle ciężki, że zarówno w Polsce jak i za granicą nie ma leczenia, które daje, chociaż 1% szans na wyleczenie dziewczynki. Pozostaje w chwili obecnej nadzieja, wiara i liczenie na cud można powiedzieć.
Teraz najbliżsi robią co w ich mocy, żeby czas, który spędza między kolejnymi badaniami był wyjątkowy. Mała Wojowniczka z regionu tarnowskiego już niedługo, bo 20 września, obchodzi swoje czwarte urodziny. Z tej okazji zorganizowano specjalną akcję urodzinową, która ma na celu wysłanie jak największej ilości kartek dla Blanki. Każdego dnia, kiedy Blanka siedzi w domu i widzi listonosza przez okno, to pyta, czy coś dostanie od tego listonosza, czy ma coś dla niej i tutaj z inicjatywą wyszła ciocia Blanki, która wpadła na pomysł zorganizowania całej tej akcji.
Uczniowie klas I-4 naszej szkoły postanowili dołączyć do tej akcji. A oto efekty
Wycieczka klas Va, Vb i VIa do Kalisza oraz Lichenia
W dniach 7 - 8 września uczniowie klas Va, Vb, VIa wraz z organizatorem ks. P. Grabowskim oraz wychowawczyniami: A. Szlachetka-Adamczyk i B. Zaborowską udali się na wycieczkę do Kalisza i Lichenia.
Celem wyjazdu było przede wszystkim zwiedzanie miejsc kultu religijnego znanych z licznych cudów - Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, którego początki sięgają 1670 roku. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w uroczystej Mszy św., zwiedzić z przewodnikiem skarbiec oraz pospacerować uliczkami najstarszego miasta w Polsce, jakim jest Kalisz.
Kolejnego dnia uczestnicy wycieczki odwiedzili Sanktuarium Matki Licheńskiej - Bolesnej Królowej Polski, wzięli udział w uroczystej Mszy św., z wieży widokowej Sanktuarium mogli podziwiać panoramę okolicy, pospacerować po pięknych ogrodach, odwiedzili też cudowne źródełko. W odległości 2 km od Sanktuarium uczniowie odwiedzili Las Grąbliński znany jako miejsce cudownych objawień Matki Boskiej.
W drodze uczestnicy wycieczki podziwiali piękno naszego kraju przejeżdżając przez rzeki Wisłę i Wartę oraz w pobliżu miast takich jak : Konin, Koło, Turek, Grudziądz, Pelplin.
81
" Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?"
Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami biorą udział w projekcie edukacyjnym " Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?"
Projekt składa się z dwóch etapów: Pierwszy - dwa zajęcia: lekcje na rozgrzewkę a drugi etap - to działania odkrywcze w 7 zagadnieniach. Uczniowie klasy1a zrealizowali już etap pierwszy. Wspaniale się bawili i są bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia.
Bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami
W dniu 18.09 w Kartuzach, przy ul. Mściwoja II 28A (Inkubator) odbęda się bezpłatne warsztaty
programowania - Koduj z Gigantami.
Koduj z Gigantami to międzynarodowe, bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane w Polsce, Chorwacji, Hiszpanii, Słowacji oraz Chile.Zajęcia odbywają się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w Polsce i za granicą.Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna.
https://www.giganciprogramowania.edu.pl/zapisz-sie
Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy.Harmonogram:
9:30 - Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch
11:10 - Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch
13:00 - Klasy 7-8 szkoły podstawowej: C#, Visual Studio
14:40 - Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Minecraft - Make Code
16:20 - Klasy 4-6 szkoły podstawowej: App Inventor
Zajęcia odbywają się w blokach 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.Z poważaniem,
Artur Rymsza
Giganci Programowania
Ogłoszenie
Wójt Gminy Chmielno oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w
Chmielnie ogłasza nabór chętnych z oddziału przedszkolnego, klas I, II,
III (grupa I) oraz klas IV, V, VI, VII, VIII ( grupa II) na dodatkowe
zajęcia z piłki nożnej w ramach Szkółki Piłkarskiej. Zajęcia dla klas O-
III są zaplanowane w czwartki ( już od 09 września) w godzinach od
14:30 do 16:00. Zajęcia prowadzić będzie Pan Rafał Kranciszewski,
natomiast dla klas IV - VIII są zaplanowane w poniedziałki ( już od 13
września) w godzinach od 15:15 do 16:45, prowadzić je będzie Pan
Remigiusz Czerwiński. Dodatkowo w poniedziałki i w czwartki w wyżej
wymienionych godzinach dzieci i młodzież będą miały okazję trenować z
Panem Januszem Kupcewiczem. Dowozów i odwozów nie zapewnia się, zajęcia
odbędą się po zebraniu grupy, będą częściowo odpłatne. Serdecznie zapraszamy!
Narodowy Program Szczepień
Informacja
Koszt ubezpieczenia 38 zł (PZU). Wpłaty proszę dokonać do 15.10. Warunki ubezpieczenia w załączniku.
Rodzic indywidualnie może ubezpieczyć dziecko w innej firmie ubezpieczeniowej, Poniżej nazwy firm ubezpieczeniowych:
UNIQA: nnw24.pl
GENERALI: https://bezpieczny.pl/nnw-szkolne/91124
Joanna Karczewska tel 604 055 358
ASSISTANCE: aviva.pl
InterRisk: BezpieczneUbezpieczenia.pl
KONKURS PLASTYCZNY „Dynię jemy i zdrowo żyjemy”
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Dynię jemy i zdrowo żyjemy”
Cele Konkursu:
1. Umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowania swojej inicjatywy oraz kreatywności;
3. Zainteresowanie dzieci i młodzieży znaczeniem tego co jemy, czym się odżywiamy i jaki to ma wpływ na nasze zdrowie.
3. Propagowanie zdrowej żywności i regionalizmu.
§1
Organizator
Organizatorem Konkursu plastycznego jest Koło Gospodyń Wiejskich w Miechucinie.
§2
Czas trwania Konkursu
Konkurs trwa w okresie od 1września do 10 września 2021r.
W tym terminie konkursu Uczestnik Konkursu będzie mógł zgłaszać do Konkursu prace konkursowe.
§3
Warunki uczestnictwa
1. Uczestnikami Konkursu mogą być dzieci w wieku szkolnym zamieszkujące na terenie sołectwa Miechucino, Reskowo i Cieszenie.
2. Pracą konkursową jest praca plastyczna dotycząca tematu konkursu, wykonana przez Uczestnika w kolorze. Praca konkursowa powinna być przekazana w formie papierowej w formacie A4 (praca płaska). Tematem przewodnim projektu plastycznego jest dynia, jej właściwości zdrowotne i tradycja podania w domu.
3. W celu wzięcia udziału w niniejszym konkursie należy złożyć opisaną pracę (imię, nazwisko, klasa) w sekretariacie szkoły podstawowej w Miechucinie lub Reskowie w nieprzekraczalnym terminie 10 września 2021 roku. Następnie prace będą przekazane do Organizatorów.
4. Zgłoszenie prac do Konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994r., Nr 24, poz. 83) oraz do publikacji w wydawnictwach wszelkiego typu, wydawanych przez Organizatora oraz w Internecie.
5. Autor Pracy Konkursowej przez fakt zgłoszenia swego uczestnictwa zobowiązuje się nie wykonywać względem Organizatora ani jakichkolwiek jego następców prawnych swoich autorskich praw osobistych.
§4
Zasady przyznawania nagród
1. O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu Komisja Konkursowa, zwana dalej Komisją.
2. Komisję powołuje Organizator.
3. Prace nie spełniające warunków regulaminowych nie będą klasyfikowane przez Komisję.
4. Spośród zgłoszonych do konkursu prac Komisja wyłoni jedną pracę, która uzyska najwięcej punktów.
6. Decyzja Komisji jest ostateczna i nieodwołalna.
7. Autor zwycięskiej pracy otrzyma indywidualną nagrodę rzeczową.
8. Organizator zastrzega sobie prawo do ufundowania dodatkowych nagród specjalnych dla uczestników konkursu.
9. Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas festynu „Czas na dynię w Miechucinie” dnia 11 września 2021 r.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Tegoroczna inauguracja nowego roku szkolnego połączona została z obchodami 80. rocznicy powstania TOW „Gryf Pomorski”, będącej patronem naszej szkoły. Uroczystość swoją obecnością uświetnili przybyli goście: prezes Kaszubsko-Kociewskiego Stowarzyszenia im. TOW „Gryf Pomorski”, radny województwa pomorskiego, bratanek kap. Józefa Dambka - Pan Roman Dambek, wiceprezes Stowarzyszenia - Pan Piotr Reszke, członek Zarządu - Pan Ryszard Górny oraz członek Stowarzyszenia - Pan Mirosław Szczygłowski. Wśród zaproszonych byli również włodarze naszej gminy wraz z Panem Wójtem Michałem Melibrudą.
Apel rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandarów i odśpiewaniem hymnu. Pamiętając też o rocznicy wybuchu II wojny światowej swój szacunek i wdzięczność wobec poległych, dzięki którym żyjemy w wolnej Ojczyźnie, wyraziliśmy minutą ciszy. Po wysłuchaniu przygotowanego przez uczniów kl. VII występu artystycznego głos zabrali nasi goście, którzy nawiązując do powstania i działalności TOW „Gryf Pomorski” oraz patriotycznych wartości, jakimi powinniśmy się w życiu kierować, przekazali na ręce Pani Dyrektor szablę historyczną - replikę z 1920 r. ufundowaną przez Pana Piotra Reszke i Ryszarda Górnego. Podczas ślubowania, rozpoczynających naukę w naszej szkole uczniów kl. IV, Pan Roman Dambek dokonał podarowaną szablą ich uroczystego pasowania.
Ten niezwykły dar jest dla nas ważnym symbolem polskości, z którego posiadania jesteśmy dumni.
59Składamy z serca płynące podziękowania dla Pana Stefana Wantke oraz Pana Mirosława Kąkol
W imieniu Społeczności Uczniowskiej oraz Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej im. TOW „Gryf Pomorski” w Miechucinie składamy Panom serdeczne podziękowania za zaangażowanie oraz wszechstronną współpracę przy organizacji wielu przedsięwzięć edukacyjnych, sportowych i charytatywnych organizowanych przez naszą placówkę.
Jednocześnie składamy wyrazy najwyższego szacunku i uznania za bezinteresowną i wzorową służbę ludziom, odwagę i profesjonalizm podczas akcji ratunkowych oraz popularyzowanie oświaty i kultury.
Wyrażając wdzięczność za okazane wsparcie życzymy wielu sukcesów, spełnienia wszystkich planów i zamierzeń.
Stypendia szkolne
Szczepienia przeciw COVID-19
Wójt Gminy Chmielno informuje, że w najbliższą niedzielę tj. 15 sierpnia 2021 r. w godz. 14.00-19.00 mieszkańcy Gminy Chmielno, w wieku powyżej 12 lat będą mogli skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19 w punkcie szczepień plenerowych w formie specjalnie przystosowanego do tego celu autobusu. Szczepibus zaparkowany będzie na parkingu przed kościołem w Chmielnie - ul. Gryfa Pomorskiego.
To bardzo proste! Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę.
Uwaga, należy mieć ze sobą dowód osobisty.
Na chętnych oczekiwać będzie wykwalifikowany i doświadczony personel. To szczególnie ważne dla osób, które mają jeszcze jakieś obawy. Badania kwalifikacyjne do szczepienia będzie dokonywał lekarz. Mieszkańcy mogą wybrać, czy chcą się zaszczepić szczepionką Johnson&Johnson czy Pfizer.
Punkt zorganizowany zostanie we współpracy z Wojewodą Pomorskim.
Informujemy także, że wszystkie osoby, które mają kłopot z dotarciem do punktu szczepień, proszone są o kontakt z Urzędem Gminy w Chmielnie, tel. 58-685-68-44.
Tak jak w innych działających już punktach szczepień, obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie z obowiązującymi standardami i procedurami.
Na miejscu osobom zaszczepionym zostanie wydane zaświadczenie o przeprowadzonym szczepieniu.
Szczepienie dzieci i młodzieży
Udostępniamy Państwu film na temat szczepień dzieci i młodzieży z udziałem dr hab. n. med. Joanny Renke, specjalisty pediatrii i immunologii klinicznej, przygotowany przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
- 33
Uczniowie wyróżniający się w nauce w roku szkolnym 2020/2021
kl. I
Czaja Jakub
Hinca Faustyna
Karczewska Natalia
Kąkol Antoni
Krauze Kornelia
Langa Aleksander
Marszałkowski Fabian
Walkusz Lena
Wałęcak Amelia
Wiśniewski Mikołaj
kl. II
Brzeska Nikola
Czaja Gracjan
Gruchała Edyta
Hinca Jan
Kmita Maria
Kotłowski Nikodem
Robak Aleksander
Skorowski Konrad
Szałkowska Julia
kl. III a
Baranowska Sara
Formela Michał
Hinca Julia
Jankowiak Jakub
Kąkol Emilia
Melibruda Mateusz
Modrzewski Maximilian
Neumann Natalia
Trepczyk Milena
Walkusz Maja
kl. III b
Czaja Kacper
Formela Adrian
Jasnoch Kryspin
Kotłowska Wiktoria
Krzebietke Hubert
Leman Nadia
Leman – Węsiora Andżelika
Szałkowska Anna
kl. IV a
Drewka Amelia
FormelaOliwier
Gruchała Ksawier
Seewald Maciej
Skorowski Mikołaj
Steinka Amelia
Szynszecka Oliwia
kl. IV b
Ekman Eliza
Formela Julia
Rejter Michalina
Wiśniewski Jan
Zaworska Julia
kl. V
Bobkowski Grzegorz
Hinca Maciej
Myszka Artur
Niklas Kacper
kl. VI a
Gruchała Nadia
Modrzewska Wiktoria
Sychta Aleksandra
Sychta Robert
Szreder Zuzanna
Wenta Nadia
kl. VI b
Brzeska Zofia
Piotrowski Aleksander
kl. VII a
Czaja Małgorzata
Drywa Wiktoria
Felskowska Agata
Felskowska Jagoda
Formela Przemysław
Górska Monika
kl. VII b
Hinca Amelia
Hinca Sandra
Okuniewska Laura
Okuniewska Oliwia
kl. VIII a
Melibruda Marta
Melibruda Natalia
Rejter Julia
kl. VIII b
Konkol Aleksandra
Krzebietke Wiktor
Uczniowie Marta Melibruda, Natalia Melibruda oraz Wiktor Krzebietke uzyskali najwyższe średnie ocen wśród absolwentów, tym samym spełniają wszystkie warunki, aby ubiegać się o stypendium Wójta Gminy Chmielno.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom
i życzymy wielu sukcesów w następnym roku szkolnym.
Szkolny Goniec - czerwiec 2021
Wycieczka pożegnalna klas ósmych.
Uczniowie klas VIII w dniach 21-23 czerwca spędzili ostatnie wspólne chwile na radosnej zabawie w Runowie w Palacu pod Bocianim Gniazdem. Poza obleganiem przydzielonych pokoi, bawili się na świeżym powietrzu budując szałasy, walcząc o flagę czy biesiadujac przy ognisku i pieczeniu kiełbasek.
9
Wycieczka klas czwartych do Tuchlina -Park Edukacyjny-Egzotyczne Zoo
Wycieczka odbyła się dnia 23.06.2021r. dla klas IVab do Tuchlina -Park Edukacyjny-Egzotyczne Zoo.Dzieci mogły podziwiać egzotyczne zwierzęta, niektóre podotykać,wziąć w dłonie. Dzieci miały ogromną frajdę.Uczniowie uczestniczyli również w projekcji filmu w kinie 3D dotyczącym tematyki fauny i flory dna oceanów.po wizycie w mini zoo czekały na uczniów kiełbaski i szaleństwa na placu zabaw. wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni.Opiekę na uczniami sprawowali wychowawcy: pan Mirosław Byczkowski i pani Barbara Zaborowska.
4
Projekt mPotęga - "Escape room - policz i wygraj"