• Uczniowie klasy 3a i 3b poznawali historię Patrona Szkoły TOW "Gryf Pomorski"

        • Dnia 3.03.2021 r. uczniowie klasy 3a poznawali  historię Patrona Szkoły TOW "Gryf Pomorski". Rozwiązywali rebusy, krzyżówki o patronie oraz zapoznali się z historią powstawania Gryfa. Wykorzystując technologię komputerową zwiedzali pobliskie bunkry i słuchali historii z czasów II wojny światowej. Porządkując zdobytą wiedzę wykonali dekorację tematyczną wykorzystując materiały wykonane na zajęciach oraz wyszukane widomości o swojej szkole. Uczniowie byli bardzo dumni ze swej pracy ale  szczególnie podziwiali odwagę i działania partyzantów.

        • Obchody Dnia Patrona - Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski

        • Obchody Dnia Patrona - Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski. Gryf był największą organizacją konspiracyjną działającą na Pomorzu, założoną przez ludzi, którzy nie mogli i nie chcieli stać bezczynnie patrząc na okrucieństwa II wojny. światowej. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami biorą udział w wielu działaniach, które poszerzą ich wiedzę na temat Patrona szkoły oraz upamiętnią jego bohaterskie czyny. Poza tym uczniowie będą mogli wziąć udział w konkursach poświęconych naszemu Patronowi: historycznym, plastycznym oraz muzycznym.

          Dzień Patrona Szkoły                 

          Zadania dla klas 0 - IV

          Dzien_patrona_21_I-III.doc

          Zadania dla klas V - VIII

          Dzien_patrona_21.doc​​​​​​​



        • Dance Challenge dla Nikosia

        • Dziękujemy za nominacje Szkole Podstawowej w Kożyczkowie oraz Szkole Podstawowej w Reskowie za nominacje do Dance Challenge: zatańcz minimum 15 sek. piosenki „Macarena” dla Nikosia. Czas wykonania zadania to 3 dni od momentu nominacji. Dodatkowo za zatańczony taniec wpłać 10zł. 

          https://www.siepomaga.pl/zycie-nikosia

          Nominujemy: 

          Przedszkole w Szkole Podstawowej w Szopie

          Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Łapalicach

          Niepubliczne Przedszkole „Miś Uszatek” w Miechucinie 

        • "Życie w krainie lodu i śniegu"

        • W minionym tygodniu dzieci z klasy "0" realizowały temat "Życie w krainie lodu i śniegu". Wykonały super pingwinki, krajobraz wiecznej zimy oraz łowiły rybki za pomocą wędek. Dużo radości sprawiła im zabawa  w "Pingwinka", którą polecają  starszym kolegom:)

        • Bal karnawałowy w klasie pierwszej

        • W dniu 12.02.21r. odbył się w naszej klasie bal karnawałowy. Dzieci wyglądały inaczej niż na co dzień. Były przebrane w ciekawe, kolorowe kostiumy bohaterów znanych bajek i nie tylko. Wszyscy bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Dzieci uczestniczyły w zabawach i konkursach, spędziły czas w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

        • Zabawa karnawałowa trzecioklasistów

        • Dnia 8 lutego uczniowie klasy 3a bawili się na balu karnawałowym. Uczestnicy balu mieli piękne, kolorowe stroje. Były tańce, zabawy i konkursy. Impreza odbyła się przy ulubionej muzyce tanecznej i oczywiście ze słodkim  poczęstunkiem. Było super!!!! 

        • I GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK ON-LINE

        • 7 stycznia 2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie

          odbył się I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w którym udział wzięło dwóch naszych uczniów:

          HINCA SANDRA z klasy VII b, która zaśpiewała i zagrała kolędę pt. "Lulajże Jezuniu"

          zajmując II miejsce

          GOSZ JAKUB z klasy V a,  który zaśpiewał  piosenkę pt. "Święta" uzyskując wyróżnienie

          Gratulujemy!!!

           

        • Patroni roku 2021


        • Stanisław Lem to najwybitniejszy przedstawiciel polskiej fantastyki i jeden z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie, autora m. in. „Cyberiady”, „Solaris” czy „Bajek robotów”. W 2021 roku przypada 100. rocznica urodzin pisarza. „W swoich rozważaniach nad kondycją współczesnego człowieka, skutkami postępu technicznego i cywilizacyjnego dostrzegał wiele zagadnień fundamentalnych dla kultury i myśli współczesnej. Przestrzegał przed negatywnymi skutkami technicznego rozwoju cywilizacji, a jego prace teoretyczne i prognozy futurologiczne mają znaczący wpływ na definiowanie miejsca ludzkości we wszechświecie i prognozowanie jej losu” – głosi tekst uchwały.

          Cyprian Kamil Norwid (200. rocznica urodzin) to wybitny poeta, dramatopisarz, prozaik i myśliciel, a także artysta sztuk pięknych. W twórczości swej Norwid odwoływał się do narodowej i ogólno-europejskiej tradycji, a zarazem był odważnym nowatorem. „Twórczy wkład Norwida w nowoczesną polską literaturę, a szerzej w polską kulturę, jest ogromny, na wielu polach decydujący. W uznaniu zasług dla polskiej sztuki, dla polskiego życia umysłowego i polskiej kultury, w dwustulecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej ogłasza rok 2021 Rokiem Cypriana Norwida”.

          Krzysztof Kamil Baczyński to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli poetów pokolenia Kolumbów. „W uznaniu zasług Krzysztofa Kamila Baczyńskiego dla polskiej sztuki, dla polskiej niepodległości i polskiej kultury, w stulecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej ogłasza rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jednocześnie Sejm Rzeczypospolitej oddaje hołd innym przedstawicielom poetów pokolenia Kolumbów poległym w trakcie okupacji niemieckiej – Tadeuszowi Gajcemu, Janowi Romockiemu, Zdzisławowi Stroińskiemu, Józefowi Szczepańskiemu i Andrzejowi Trzebińskiemu” – podkreślono w tekście dokumentu. W 2021 r. przypada 100. rocznica urodzin poety.

          Tadeusz Różewicz to wybitny polski poeta, dramaturg, prozaik i scenarzysta, głęboko związany z losem pokolenia wojennego, baczny obserwator życia codziennego, społecznego i politycznego. W 2021 r. przypada 100. rocznica jego urodzin. „Filozoficzna i egzystencjalna głębia obecna w twórczości Różewicza ma charakter uniwersalny, dzięki czemu nie tylko trafia do odbiorców z całego świata, ale jeszcze długo będzie oddziaływać na współczesną literaturę polską” – napisano w dokumencie.

          Izba uczciła pamięć kardynała Stefana Wyszyńskiego. W 2021 r. przypada 40. rocznica śmierci, a także 120. urodzin duchownego. W uchwale zwrócono uwagę, że kard. Wyszyński był głosicielem uniwersalnych wartości chrześcijańskich i mężem stanu. Występował w imieniu Ojczyzny, domagając się od komunistycznych władz poszanowania wolności religijnej i broniąc polskiej kultury. W tekście przypomniano, że kard. Wyszyński podkreślał konieczność zrozumienia znaczenia wolności Narodu, która dla każdego obywatela winna być wielkim dobrem i rzeczywistą własnością.

          Sejm przyjął też uchwałę ustanawiającą 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja. Uchwalony w 1791 r. przez Sejm Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego akt wprowadził trójpodział władzy, niósł gwarancje swobód obywatelskich, tradycje chrześcijańskie, tolerancję i wartości Oświecenia. Jako pierwsza w Europie i druga na świecie Ustawa Rządowa stanowiła dowód głębokiego patriotyzmu oraz zrozumienia spraw obywatelskich i społecznych.

           

        • Wyniki powiatowego konkursu „Draw a word”

        • Dnia 4 lutego ogłoszone zostały wyniki powiatowego konkursu „Draw a word” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie. Z ponad 100 prac z 3 kategorii, nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: 

          Kategoria klasy „0”

          1 miejsce

          Lena Okrój (klasa 0a)

           

          Kategoria klasy 1-3 

          2 miejsce

          Natalia Neumann  (klasa IIIa)

          3 miejsce 

          Kacper Czaja (klasa IIIb)

          Nikodem Kotłowski (klasa IIa)

            

          Kategoria klasy 4-6:

          1 miejsce

          Maciej Hinca (klasa Va)

          2 miejsce

          Maciej Seewald  (klasa IVa)

           

          Wyróżnienia:

          Patryk Seewald  (klasa Ia)

          Oliwia Kotłowska (klasa 0a)

          Weronika Czaja (klasa 0a)

          Ewa Baranowska (klasa 0a)

           

          Gratulujemy!

        • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

        • W niedzielę 31.01.2021r.po raz kolejny Wolontariusze z naszej szkoły, włączyli się do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierano środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Tegoroczny finał WOŚP był wyjątkowy ze względu na pandemię - pomimo tego mieszkańcy okazali się hojni. Nasi Wolontariusze zebrali 2.642,42 zł. Dziękujemy!