• Dzień Babci i Dziadka

        • Dnia 3 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas 0-III wraz z nauczycielami przygotowali część artystyczną, natomiast Rada Rodziców umiliła spotkanie słodkim poczęstunkiem. Tego dnia nie zabrakło uśmiechu, radości i wzruszeń. 

          Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć Pana Wójta Michała Melibrudę, Księdza Proboszcza Piotra Grabowskiego, Dyrekcję oraz Babcie i Dziadków naszych najmłodszych uczniów. 

          Wszystkim przybyłym gościom oraz zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

           

          Walc w wykonaniu uczniów klas IIab

          Gra na instrumentach -uczniowie klasy IIa

        • Harce na śniegu

        • Uczniowie klasy 2a zapraszają - Zimo, baw się z nami!!!. Ale super zabawa!!!  

          Klasa 2b również zaszalała...

        • Jak tropić zwierzęta? Uczniowie klasy 2a już wiedzą…

        • Uczniowie klasy 2a odkrywali sposoby tropienia zwierząt, Podczas zajęć uczniowie rozpoznawali różne ślady zwierząt: tropy, czyli  ślady stóp, np. sarny, jelenia, dzika, lisa czy zająca, budowle zwierząt, np. legowiska i żeremia czy wydawane przez nie odgłosy. Uczniowie brali udział w zabawach ruchowych. Część zajęć odbyła się w terenie, gdzie dzieci prowadziły obserwacje w poszukiwaniu śladów zwierząt. To był wspaniały dzień.

        • Naukowe zmagania klasy 2a

        • Jak chronić wodę przed zanieczyszczeniami?

          Uczniowie klasy 2a szukali odpowiedzi na pytanie „Jak chronić wodę przed zanieczyszczeniami?”. Prowadzili doświadczenia i obserwacje, które pomogły im zrozumieć, jak ważna i potrzebna jest woda do życia. Poznały krążenie wody w przyrodzie oraz zbudowali tęczową wioskę. Podsumowały odkrycia i wnioski wymyślonym i zaprojektowanym piktogramem wzywającym, zapraszającym do troski o świat. To był bardzo pracowity i odkrywczy dzień. Wiele radości dawały wspólnie wykonane zadania.

        • Zabawy na śniegu

        • W miniony  wtorek  zimowa aura zachęciła nas do wyjścia na zewnątrz . Spadł długo oczekiwany przez uczniów śnieg. Dzieci wraz z nauczycielami wykorzystali piękną pogodę i ruszyli w teren. Zabawa była prześwietna. Dużo ruchu na świeżym powietrzu  i wiele radości,  tego nam właśnie brakowało. Było super.

          Podczas tych zabaw dzieci nie zapomniały o ptakach, które zostają w Polsce na zimę. Zadbały o nie wieszając na drzewie przy szkole smakołyki dla naszych skrzydlatych przyjaciół.

          Klasy 0ab swoje zabawy utrwaliła na zdjęciach.  

        • Czy śnieg może być sztuczny?

        • Pogoda za oknem zachęciła nas, aby stworzyć sztuczny śnieg. Dzieci z grupy 0a zakasały rękawy i zabrały się do pracy. Udało się go zrobić z dwóch prostych składników, mąki ziemniaczanej oraz wody. Dzięki temu mogliśmy porównać właściwości prawdziwego białego puchu wraz z tym wykonanym przez nas.  Dzieci uznały, że sztuczny śnieżek jest prawie tak samo miękki i puszysty jak ten za oknem oraz bardzo przyjemny w dotyku. Zajęcia podobały się dzieciom, mogły go przekładać, ugniatać – co doskonale wzmacnia palce oraz mięśnie dłoni. Na końcu zabawy każde z dzieci wykonało w słoiku bałwana. Zabawa z wykorzystaniem sztucznego śniegu, to jedna z zabaw sensorycznych, które doskonale wpływają na zmysły wzroku oraz dotyku, a także usprawniają umiejętności manualne. Wspomagają kreatywność i wyobraźnię.

        • Sukcesy wokalne naszych przedszkolaków

        • Dzieci z grupy 0a oraz grupy 0b , wzięły udział w " VII Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych", który odbywał się w formie online. Dnia 3 stycznia zostały w szkole nagrane występy dzieci, oraz przesłane do Przedszkola  Samorządowego Baśniowa Kraina w Chmielnie, które było organizatorem konkursu. Miło nam poinformować, iż w kategorii 5-6 latki SOLIŚCI Beata Baranowska zajęła II miejsce, a w kategorii 5-6 latki ZESPOŁY nasze przedszkolaki otrzymały wyróżnienie! Jesteśmy bardzo dumni! Wielkie brawa dla laureatów!

          W naszej szkole miało miejsce  wręczenie nagród przez panią Dyrektor Samorządowego przedszkola "Baśniowa Kraina" w Chmielnie,  Joannę Kąkol - laureatom "VII Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych". Dzieci były bardzo zadowolone z nagród jakie otrzymały. Dziękujemy bardzo organizatorom  za możliwość wzięcia udziału w konkursie oraz za wspaniałe nagordy!


        • III Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

        • Uczniowie naszej szkoły  zajęli bardzo dobre wyniki w wokalnym konkursie  kolęd i pastorałek. Oto wyniki;
          Kategaria klas I-III:
          III m- Lena Jeżewska kl 1b
          wyróżnienie- Jan Mejna kl. 2a
          Kategoria klas IV-VIII:
          II m- Milena Steinka kl. IV
          III m- Amelia Steinka kl. VIa
          Kategoria zespół:
          I m- Zosia i Nikola Brzeskie
          III m- rodzina Lasów, Zosia i Joanna Las
          wyróżnienie- Julia i Wiktoria Zaworskie

          Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          Jaś Mejna z klasy IIa

        • 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

        • 29.01.23r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Miechucinie po raz kolejny wzięli udział w zbiórce na rzecz WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. W tym roku wolontariuszami byli: Modrzewska Wiktoria, Sychta Aleksandra, Gruchała Nadia, Wenta Nadia.

          Tegoroczny finał WOŚP przebiegał pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą ! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

          Mieszkańcy Miechucina i okolic potrafią włączyć się w rytm grania orkiestry WOŚP. Ofiarność naszej lokalnej społeczności, z roku na rok jest coraz większa.  Podczas 31 finału WOŚP zebraliśmy łącznie 3.579,46 zł

          W imieniu całego sztabu bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy.

        • Wyjazd do teatru

        • W dniach 11.01-13.01 odbył się cykl wyjazdów do teatru. Spektakle odbywały się w Kościerzynie a organizowane przez Narodowy Teatr Edukacyjny im. Adama Mickiewicza Ucznioiwe mogli delektować się sztuką aktorską w następujących przedstawieniach; klasy IV-VI "W krainie mitów", klasy VII-VIII " Samotni w tłumie" oraz klasy 0-III "Plastusiowy pamiętnik".

          Swoje wrażenia w krótkiej relacji przedstawiły klasy 0-III. W piątek 13.01 z samego rana dzieci wraz z wychowawcami wyjechały do Kościerzyny na spektakl teatralny,  oparty na lekturze Marii Kownackiej pt.”Plastusiowy pamiętnik”.  Zostały w nim przedstawione przygody małego ludzika z plasteliny, który mieszkał w piórniku Antosi. Zaprezentowano  wątki, które mówią o ważnych w życiu wartościach, takich jak:  przyjaźń, miłość, odwaga, wzajemna pomoc. Kolorowe kostiumy, ciekawa choreografia, a przede oraz wspaniała gra aktorów sprawiała, że  dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Dzieciom bardzo podobał się spektakl nabrały ochotę na kolejne wyjazdy. Brawa dla wspaniałych aktorow.

        • Spotkanie z dietetykiem

        • Dnia 12 stycznia odbyło się w szkole spotkanie rodziców klas 0-3 oraz nauczycieli z dietetykiem, Panią Moniką Sikora. Miało ono na celu uświadomienie jak wielki wpływ na zdrowie i samopoczucie dzieci w wieku wczesnoszkolnym ma prawidłowe odżywianie oraz zdrowy styl życia.  Pani Monika przedstawiła też jakie konsekwencje wywodzą się z nieprawidłowej diety. Formą zajęć był interesujący wykład połączony z prezentacją multimedialną. Dowiedzieliśmy się również co tak naprawdę zawierają w sobie produkty, które na co dzień spożywamy. Pani dietetyk na koniec udzieliła porad w jaki sposób stopniowo możemy zmieniać nasze nawyki żywieniowe. Za spotkanie oraz dostarczenie nam niezwykle cennych  informacji serdecznie dziękujemy!

        • Język niemiecki w piosence

        • Uczniowie klasy VIa zaprezentowali piosenkę w języku niemieckim , mówiącej o zdrowym odżywianiu. Taka forma nauki daje bardzo dobre efekty. Tak trzymać!  :)

        • Konkurs "Poznaję Baśnie i Legendy Pomorskie - Legendy Ziemi Kościerskiej"

        • W wojewódzkim  konkursie  "Poznaję Baśnie i Legendy Pomorskie - Legendy Ziemi Kościerskiej" uczniowie naszej szkoły ajęli bardzo wysokie miejsca:

          w kategorii klas  I-III: Jan Kmita z klasy Ia zdobył I miejsce.

          w kategorii klas IV-VI: Konrad Nowak z klasy IV zdobył II miejsce

          Błażej Brylowski z klasy VIb zdobył wyróżnienie.

           

          Wielkie gratulacje !

           

        • Laboratoria przyszłości

        • PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI  - Obrazek 1

           

          Szkoła Podstawowa im. TOW „Gryf Pomorski” w Miechucinie  przystąpiła do programu    rządowego  „Laboratoria Przyszłości” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

          Zakupiony sprzęt jest wykorzystywany na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Dużą popularnością cieszy się drukarka 3D.

          W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły wykorzystując drukarkę 3D  zaprojektowali oraz wydrukowali  serce i śnieżynkę. Podczas zajęć uczniowie byli bardzo zainteresowani nowinkami technicznymi, zwłaszcza tworzeniem projektu i samą pracą drukarki. Cały proces drukowania trwał kilka godzin. Efekty były  imponujące.

           

        • Popisy kulinarne klas V :)

        • Dnia 7 stycznia w ramach zajęć KOŁA TECHNICZNEGO, uczniowie klas Va i Vb robili pizzę na patelni. Po przygotowaniu stanowisk pracy, przeszli do pracy. Zachowując wszelkie normy sanitarne, kroili, mieszali i łączyli wszystkie potrzebne składniki, zgodnie             z wcześniej przeanalizowanymi krokami. Efekt końcowy zaskoczył nawet samych uczniów.

          Pizza nie tylko niesamowicie wyglądała, ale też tak smakowała.

           Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć kulinarnych, na których będziemy przygotowywać gofry.

           

        • Zdolni z Pomorza

        • Artur Myszka, uczeń klasy 7 w roku szkolnym 2022/2023 uczęszcza na zajęcia z informatyki w ramach projektu Zdolni z Pomorza. Brał udział w Pomorskiej Lidze Zadaniowej z trzech przedmiotów: biologia, informatyka oraz matematyka, z których awansował do etapu powiatowego - czekamy na wyniki.

          Arturowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

           

        • Apetyt na zdrowie

        • W grudniu w klasie 0a zadaniem w innowacji "Apetyt na zdrowie" było wykonanie zdrowych kanapek. Dzieci przyniosły z domu ulubione warzywa oraz domowe przetwory, potrzebne do sporządzenia kanapek. Mając przed sobą wszystkie produkty z zapałem zabrały się do pracy. Po ukończonym zadaniu, z chęcią kosztowały przygotowane przez siebie smakowitości. Puenta naszego zadania była taka, iż  piękne,  kolorowe  oraz samodzielnie wykonane kanapki bardzo zachęcają do jedzenia. Nie dość, że są smaczne to jeszcze dostarczają  witamin. Po raz kolejny dzieci były zadowolone z wykonanego zajęcia, które dostarczyło im wiele satysfakcji.