• Dzień Dziecka

• Dzień Dziecka - to Międzynarodowy Dzień Dziecka w skrócie MDD to dzień obchodzi co roku od 1955 roku w różne dni roku w różnych krajach członkowskich. W Polsce Dzień Dziecka obchodzimy 1 czerwca już od roku 1950. Dzień Dziecka został ustanowiony dla upowszechnienia ideałów i celów dotyczących Praw Dziecka. Nie zapomnij o tym ważnym dniu. 1 czerwca - to dzień Twojego dziecka, zrób mu miłą niespodziankę i pokaż gifa oraz przygotuj śliczny prezent. Wszystkiego Najlepszego dla Wszystkich małych jak i dużych Dzieci.

• Dzień Dziecka w klasach 0ab

• Dzień dziecka  w klasach 0 był bardzo intensywny. Wspólne zabawy na świeżym powietrzu oraz piknik bardzo spodobały się dzieciom. Wyprawę zakończyliśmy wspólnym posiłkiem na świeżym powietrzu w restauracji "Kuźnia smaku" w Miechucinie. To był udany dzień :)

• Dzień Dziecka w klasach 1ab

• Dnia 1 czerwca klasy pierwsze udały się na wycieczkę do Państwa Ewy i Piotra Górskich w Reskowie. Przejażdżka wozem sprawiła dzieciom wiele radości i pozytywnych wrażeń. Podczas pobytu w gospodarstwie agroturystycznym dzieci miały okazję przejechać się na kucyku ,przytulić się do alpak oraz  upiec sobie kiełbaski na ognisku. Dzieci  w bardzo miłej atmosferze spędziły ten Dzień Dziecka .

• Dzień Dziecka w klasach 2ab

• Dzień Dziecka

Wiwat wszystkie dzieci

Ten dzień rozpoczął się bardzo miło. Na dzieci czekały niespodzianki: napoje, soczki i słodkości. Uczniowie klasy 2a dodatkowo w nagrodę otrzymali lody i słodkie czekolady. Natomiast od rodziców – piękne latawce.

Dzieci klas drugich – 2a i 2b  świętowały Dzień Dziecka bardzo aktywnie. Wyruszyli do Chmielna najpierw PKS-em, a następnie marszem do celu.. Zwiedzili kościół w Chmielnie, odpoczywali w parku nad jeziorem, jedli wyśmienite lody- wyjątkowe, bo dla Dzieci w ich święto. Poznali historię rodziny Necel i powstawanie wyrobów garncarskich – zwiedzali Muzeum Garncarstwa Necel. Przekonali się jaki to skomplikowany proces i jak trudne jest wyrabianie naczyń z gliny. Zachwycone, zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do szkoły.

• Dzień Dziecka w klasie 3

• Dnia 01.06 klasy trzecie z Miechucina i Reskowa wybrały się na wycieczkę do Sianowa do Sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub, gdzie została odprawiona msza święta dziękczynna za dar Pierwszej Komunii Świętej. Po mszy świętej, spacerze po placu przy Sanktuarium wybraliśmy się do Parku Gigantów w Stryszej Budzie. Czekało na Nas mnóstwo atrakcji, radości i zabawie nie było końca. Uśmiechnięci i zadowoleni powróciliśmy do Miechucina.

• Dzień Dziecka w klasie 5a

• Dzień Dziecka klasa Va spędziła na placu rekreacyjnym przy Jeziorze Wielkim. Uczniowie piekli na ognisku kiełbaski, zajadali się szkolnym bigosem i wspólnie bawili grając w piłkę i ćwicząc na urządzeniach fitness.

• Dzień Dziecka w klasie 7

• Klasa VII Dzień Dziecka spędziła aktywnie nad Jeziorem Wielkim. Uczniowie grali w piłkę, piekli kiełbaskę w przygotowanym  wcześniej ognisku.

• Dzień Dziecka w klasie 8b

• Klasa 8b Dzień Dziecka spędziła na przygotowaniu słodkich gofrów. Później postanowili spalić nadmiar słodyczy grając w piłkę na boisku w lesie.

• Co ciekaweo w klasie 0a?

• Kolejne zadanie innowacyjne „Opowiadania o wodzie…” wykonane! Tym razem rozpoczęliśmy eksperymentem ponieważ na efekt końcowy trzeba było poczekać.  Polegał on na zafarbowaniu wody oraz doprowadzeniu, aby „kolorowa” woda wędrowała od szklanki do szklanki zmieniając kolor. Na koniec dzieci wysłuchały opowiadania o wykorzystywaniu wody w codziennym życiu.

Innowacja „Apetyt na zdrowie”

Ostatnim już zadaniem w naszej innowacji na prośbę dzieci było wykonanie zapiekanych kanapek z szynką, serem i oczywiście...ketchupem! :) Takim sposobem dzieci same przygotowały sobie śniadanie. Aby dodać witamin, przegryzały kanapki pomidorkami koktajlowymi.

• Laureaci, finaliści i wyróżnieni w Wielkim Maratonie Czytelniczym

• Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach uczniów klasy II a, biorących udział, pod opieką Pani Mirosławy Miłosz, w całorocznych zmaganiach w ramach XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Wielki Maraton Czytelniczy".

Poniżej z dumą podajemy nazwiska laureatów, finalistów i wyróżnionych, którzy  w tym konkursie reprezentowali Szkołę Podstawową w Miechucinie.

Laureatką konkursu została

Lena Okrój

Tytuły finalistów uzyskały :

Ewa Baranowska

Aleksandra Syldatk

Powyżej wymienione uczennice będą brały udział w uroczystej gali, która odbędzie się 06.06. br. w Centrum Solidarności w Gdańsku, podczas której odbiorą zasłużone nagrody.

wyróżnienie w konkursie otrzymali

Lena Mielewczyk

Tomasz Domaros

Piotr Formela

Jakub Hinca

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy sukcesu i dziękujemy za wytrwałość w całorocznych zmaganiach.