• Projekt edukacyjny klasy 3 - Ciekawscy Trzecioklasiści. „Czy wszystkie pytania są dobre?”

        • „ Dlaczego warto oszczędzać pieniądze?”

          Uczniowie klasy 3a rozpatrywali ostatni temat z projektu realizowanego w 2023/2024 r. Szukali odpowiedzi na pytanie: czy warto oszczędzać pieniądze?  Zainteresowanie uczniów rozbudziło specjalne miejsce w sali –  biurko tajemniczego człowieka. Wokół tego kącika rozpościerała się zagadkowa aura, Uczniowie próbowali odgadnąć kim jest właściciel i jakie ma plany i problemy. Pracując w grupach szukali sposobów rozwiązania problemów Pana Ambrożego. Bohater pragnie wyjechać z rodziną na wakacje do Włoch, ale ma obawy, czy wystarczy mu pieniędzy. Uczniowie badają jego sytuację i poszukują działań, w których Pan Ambroży może zaoszczędzić pieniądze. Dzieci poznały funkcje banków na podstawie filmu edukacyjnego „ Do czego służą banki?” i zauważyły, że oszczędności w banku są bezpieczniejsze niż w skarbonce w domu. Następnie otrzymały oferty banków na założenie lokaty i badali, która oferta jest najbardziej korzystna – pracowały na konkretach, Znalazły najlepszą ofertę, ale jeszcze Panu Ambrożemu zabraknie jeszcze ok. 400 zł. Teraz uczniowie poszukują oszczędności w wydatkach miesięcznych bohatera. Każda grupa przedstawia swoje sposoby na zdobycie brakującej kwoty z budżetu na życie – swe propozycje przedstawiają w klasie. Wszyscy dzielą się spostrzeżeniami każdej grupy – szukają najlepszych rozwiązań. Układają rady dla Pana Ambrożego. Dzieci były pochłonięte działaniami, rozwiązanie problemu dawała im wiele radości i satysfakcji.

          Temat projektu jest bardzo wychowawczy i pouczający, uczniowie poznali, że wycieczka to są duże koszty. Każdy z członków rodziny może swoim postępowaniem pomóc w oszczędzaniu. Odkryli formy i sposoby na oszczędzanie i sformułowali ogólny wniosek:

           WARTO OSZCZĘDZAĆ PIENIĄDZE I PRZECHOWYWAĆ JE W BANKU (bezpiecznie i na korzystnej lokacie), PONIEWAŻ MOŻEMY JE WYKORZYSTAĆ NA REALIZACJĘ MARZEŃ!

        • Powiatowe Biegi Przełajowe w Miechucinie- Brawa dla Mikołaja Wiśniewskiego i Adriana Formeli

        • W dniu 8 kwietnia 2024 roku nasza szkoła była organizatorem Drużynowych
          Powiatowych Biegów Przełajowych w kategoriach Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. . Były to emocjonujące zawody, które zgromadziły pasjonatów biegania z całego powiatu. Udział wzięło 260 biegaczy. Zawodnicy rywalizowali między sobą w różnych kategoriach wiekowych oraz dystansach pokonując 600m, 800m lub 1000m. Atmosfera
          podczas imprezy była niezwykle gorąca, a rywalizacja na najwyższym poziomie, co sprawiło,
          że każdy uczestnik mógł poczuć ducha sportowej rywalizacji i wspólnoty. Dziękujemy
          wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznych biegów. Już teraz zapraszamy do
          udziału w kolejnych edycjach naszych zawodów!
          Jako Szkoła Podstawowa w Miechucinie udało nam się wywalczyć II miejsce w Igrzyskach
          Dzieci Chłopców rocznik 2013 i młodsi, III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
          Chłopców oraz III miejsce w Igrzyskach Dzieci Dziewcząt rocznik 2013 i młodsi.
          Z satysfakcją przedstawiamy najwyższe wyniki indywidualne uczestników naszej szkoły:
          I miejsce Mikołaj Wiśniewski - Igrzyska Dzieci Chłopców rocznik 2013 i młodsi
          VI miejsce Fabian Marszałkowski - Igrzyska Dzieci Chłopców rocznik 2013 i młodsi
          I miejsce Adrian Formela- Igrzyska Dzieci rocznik 2011-2012
          V miejsce Ksawery Kąkol- Igrzyska Młodzieży Szkolnej rocznik 2009-2010
          VIII miejsce Arkadiusz Penkowski - Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2009-2010
          IX miejsce Jan Wiśniewski - Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2009-2010
          IV miejsce Kornelia Krauze - Igrzyska Dzieci Dziewcząt rocznik 2013 i młodsi
          VIII miejsce Faustyna Hinca - Igrzyska Dzieci Dziewcząt rocznik 2013 i młodsi
          To był dzień pełen pasji, wytrwałości i radości, a każdy uczestnik zasłużył na uznanie za
          swoje wyniki i determinację. Życzymy dalszych sukcesów i do zobaczenia!

        • Gratulacje dla Oliwii Kąkol

        • Z ogromną radością prezentujemy wyróżnioną Uczestnikę Konkursu "TOW Gryf Pomorski - Bohaterowie Wczoraj, Pamięć Dziś"! organizowanego we współpracy z Muzeum Stutthof/Stutthof Museum.

          Kategoria: Kartka Pocztowa:

          Oliwia Kąkol kl. 7a

          Gratulacje!

        • WYPRAWA NASZYCH PIECHURKÓW

        • Korzystając ze słonecznej aury Piechurki z klasy I, II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami w minioną sobotę wybrały  się na wędrówkę do pobliskiego lasu. Celem pieszej wycieczki było poszukiwanie oznak wiosny. Spacerując lasem dzieci wsłuchiwały się w śpiew ptaków, wypatrywały w konarach drzew gniazd, podziwiały w trawie wiosenne kwiaty i rośliny, znalazły dom bobra i efekty pracy tych wspaniałych zwierząt, podziwiały łabędzie, jeże, żurawie i żaby. Spacer należy zaliczyć do bardzo udanych!

        • Wyróżnienia w kategorii SZKOŁA w Konkursie "TOW Gryf Pomorski - Bohaterowie Wczoraj, Pamięć Dziś" 🌟

        • Z nieukrywaną radością dzielimy się sukcesem konkursu "TOW Gryf Pomorski - Bohaterowie Wczoraj, Pamięć Dziś", który osiągnął niezwykłe rezultaty dzięki zaangażowaniu nauczycieli i otwartości szkół. W uznaniu tego wyjątkowego wkładu, z ogromną wdzięcznością wyróżniamy 6 placówek, których pasja i poświęcenie umożliwiły uczniom zgłębienie historii Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski i stworzenie inspirujących prac twórczych.

          Lista Wyróżnionych Szkół:

          Szkoła Podstawowa im. TOW "Gryf Pomorski" w Miechucinie

          Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w KwidzynieMała

          Szkoła w Szopie

          Liceum Ogólnokształcące w Nowym Dworze Gdańskim

          Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu

          Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 7 im. Tadeusza Kościuszki

          Nagrody dla Wyróżnionych:Każda z wyróżnionych szkół otrzyma Vouchery na lekcje muzealne realizowane przez Muzeum Stutthof/Stutthof Museum, oraz zestaw wydawnictw historycznych, który wzbogaci szkolne biblioteki i zasoby dydaktyczne koordynujących nauczycieli.

          Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym szkołom i dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie, które czyni różnicę w edukacji młodych pokoleń. Wasz wkład w rozwijanie świadomości historycznej i twórczego myślenia jest nieoceniony.

        • Dzień marchewki

        • A tak dzieci z klasy 0b spędziły Międzynarodowy Dzień Marchewki. Dzieci dowiedziały się, dlaczego warto jeść marchew, jakie składniki odżywcze i witaminy zawiera to znane warzywo. Dzieci wspólnie z nauczycielem wykonały sałatkę jabłkowo-marchewkową i otrzymały pamiątkowy dyplom. Dzień ten miał zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania.

        • Wiosenna atmosfera w klasach I-III

        • Wraz z nadejściem wiosny w salach zrobiło się zielono, kolorowo i przyjemnie. Dzieci sadziły kwiaty, a przygotowując się do Wielkanocy posiały ziarna owsa, który pięknie już wschodzi. Te zajęcia przyrodnicze okazały się wspaniałą okazją do utrwalania poznanych zasad ortografii – czyli przyjemne z pożytecznym. Klasa 3b w pierwszy Dzień Wiosny, chcąc wygonić zimę spacerowała po najbliższej okolicy z marzanną.

        • Obóz językowy Euroweek 2024

        • Klasy 6a i 6b w dniach 18-22 marca uczestniczyły w warsztatach językowych organizowanych przez Fundację „Euroweek”. Wydarzenie miało miejsce w miejscowości Długopole-Zdrój na Dolnym Śląsku. Zameldowaliśmy się w Ośrodku Wypoczynkowym „Aleksander”, do którego dotarliśmy pociągiem. Podczas zajęć warsztatowych musieliśmy posługiwać się tylko językiem angielskim, wykonywać ciekawe zadania oraz wymyślać rożne zabawne scenki. Poznaliśmy Vi – wolontariuszkę z Węgier, Kena z Nigerii praz Alexa z Peru, którzy przedstawili nam ciekawostki dotyczące ich rodzinnych stron. Było dużo śmiechu i zabawy, wróciliśmy bardzo zadowoleni.

        • Przygotowania świąteczne w klasie 0b

        • Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w klasie 0b. Dzieci rozmawiały na temat zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, opowiadały jak w ich domach spędzają czas podczas świąt. Dowiedziały się, jakie pokarmy powinny  znaleźć się w koszyku wielkanocnym. Dzieci rozmawiały również o symbolice Wielkiego Tygodnia oraz o Lanym Poniedziałku, wykonały też sporo dekoracji świątecznych tj. pisankę wielkanocną, zająca, kurczaka z użyciem słoika i  koszyczek. Część z nich zabrały do domu. 

        • Warsztaty regionalne dla klas IV-VIII

        • 15 marca br. uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość uczestniczenia w wielkanocnych warsztatach rękodzielniczych, które odbyły się w naszej szkole w ramach j. kaszubskiego.

          Pod okiem twórczyń ludowych z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich dzieci własnoręcznie wykonały palmy wielkanocne. Ułożyły wiązanki z gałązek wierzby i bukszpanu, które udekorowały kolorowymi, samodzielnie wykonanymi kwiatami z bibuły.

          Uczniowie podeszli do tego zadania z dużym zaangażowaniem i wykazali się kreatywnością. Serdecznie dziękujemy Paniom z KGW w Miechucinie.

        • Warsztaty kaszubskie w klasach I-III

        • Dnia 21.03.2024r. uczniowie klas I-III w ramach języka kaszubskiego wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych, przygotowanych przez Państwa Kupper. Opiekę nad uczniami w tym czasie sprawowała pani Kamila Stawska.

          Każdy uczestnik miał okazję pomalować  i stworzyć własną palmę wielkanocną. Dzieci miały również okazję wysłuchać informacji  dotyczących historii Kaszub oraz tradycji wielkanocnych.

          Uczniowie cierpliwie i z zaangażowaniem wykonali każdą z palm. Zadowoleni zabrali je do  domu.

        • Wizyta w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Szklanej

        • W środę 20.03  nasi uczniowie z klas siódmych oraz ósmych wraz z Panią Dyrektor,  Księdzem Proboszczem oraz nauczycielami odpowiadając na zaproszenie wybrali się do Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Szklanej. Wychowankowie ośrodka wraz ze swymi nauczycielami i opiekunami powitali nas wspaniałym występem pt.” Cztery Świece – wiara, nadzieja miłość i pokój.” Przedstawienie  było wspaniałe. Chwytało za serce oraz dawało wiele do myślenia. Występ dzieci był nagrodzony gromkimi oklaskami. Bardzo się spodobało. Następnie nasi uczniowie wraz ze swoimi kolegami ze Szklanej w ramach warsztatów wielkanocnych wykonywali ozdoby, stroiki oraz świeczniki. Praca ta wyszła im doskonale! Podczas zajęć panowała radosna atmosfera przepełniona uśmiechami oraz rozmowami. Na sam koniec spędziliśmy czas na słodkim poczęstunku. Dziękujemy całej społeczności ORW w Szklanej za tak ciepłe i serdeczne ugoszczenie.

          Jesteście wyjątkowi

           

           

           

           

           

        • Światowy Dzień Zespołu Downa

        • 21 marca - większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa. W szkole obchodziliśmy go również jako „Dzień kolorowej skarpetki” - Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Zakładając niedopasowane skarpetki pokazaliśmy naszą solidarność oraz tolerancję właśnie z tymi osobami. Niżej fotorelacja z tego dnia, wraz z piosenką w wykonaniu uczniów z klasy I.

        • Pierwszy Dzień Wiosny

        • Co zauważyły dzieci z klasy 0a

          Przyszła do nas piękna wiosna

          Wielką radość nam przyniosła!

          Najpierw zawiał ciepły wietrzyk,

          Potem z chmurki mokry deszczyk,

          Zaświeciło jasne słonko,

          Zatrzymało się nad łąką.

           

          A na łące jest zabawa,

          Pąki kwiatów, świeża trawa.

          Wszystko pachnie, błyszczy, świeci

          Patrzcie dzieci, bocian leci!

           

          Boćki tu się rozglądają

          Żaby szybko uciekają.

          I owady są też tu,

          Wszystko budzi się ze snu!

           

          Pierwszy dzień wiosny w klasie 0b minął pracowicie.

          Dzieci wiedzą już jakie są pierwsze oznaki zbliżającej się wiosny, dowiedziały się co się dzieje z bocianami zimą i czym zajmują się po powrocie z ciepłych krajów. Dzieci pokolorowały Panią wiosnę, która następnie przyozdobiła drzwi naszej sali. Była też foto budka, w której zdjęcia dzieciom bardzo się spodobały. Dzieci również ubrały się tego dnia na kolor zielony oraz przygotowały dla siebie kolorową, wiosenną opaskę. 

        • Dzéń Jednotë Kaszëbów

        • 19 marca obchodzony jest Dzień Jedności Kaszubów. Święto stanowi upamiętnienie pierwszej pisemnej informacji o Kaszubach z 1238 r. Jego celem jest promowanie kultury kaszubskiej.

                          Ten dzień, stał się  dobrą okazję do przypomnienia i utrwalenia  informacji dotyczących symboli Kaszub, takich jak hymn, flaga oraz  herb.

        • SUKCES ELIZY EKMAN W XVI KARTUSKIM TURNIEJU WIEDZY O JĘZYKU ANGIELSKIM

        • 19 marca 2024 laureaci szkolnego etapu Konkursu Wiedzy z Języka Angielskiego 2024r. wzięli udział w XVI Turnieju Kartuskim Wiedzy o Języku Angielskim, który odbył się w Szkole Podstawowej w Grzybnie.

          Do rywalizacji, na poszczególnych poziomach klas IV-VIII stanęło ponad 50 uczestników z 27 szkół z terenu powiatu kartuskiego.

          Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów:

          -Konrad Skorowski z kl.5,

          -Eliza Ekman z kl.7b,

          - Artur Myszka z kl. 8

          Miło nam ogłosić że, tytuł 🥇Mistrza Języka Angielskiego Ziemi Kartuskiej w kategorii klas 7 otrzymała  Eliza Ekman.

          Laureatom gratulujemy sukcesu, a pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!