Od 25 listopada do 3 grudnia br. dla klas IV - VIII zostają zawieszone zajęcia stacjonarne, natomiast nauka odbywa się w trybie zdalnym za pomocą aplikacji Teams.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miechucinie
Od 25 listopada do 3 grudnia br. dla klas IV - VIII zostają zawieszone zajęcia stacjonarne, natomiast nauka odbywa się w trybie zdalnym za pomocą aplikacji Teams.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miechucinie
I etap projektu "Mali matematycy - gdzie kryje sie matematyka". W pierwszym etapie projektu dzieci podjęły się próby odpowiedzi na pytania: Dlaczego każdy z nas jest inny? Jak się uczyć koncentracji uwagi? Zajęcia były bardzo ciekawe, uczniowie podawali różne propozycje odpowiedzi na postawione pytania, wykonywali ciekawe prace plastyczne w grupach na wyżej podane tematy.
16 listopada w szkole odbyły się eliminacje gminne Kònkùrsu dlô Czëtińców "Méster Bëlnégò Czëtaniô". Mimo dużej konkurencji nasi uczniowie zajęli zaszczytne miejsca na podium. W kategorii klas I-III Mikołaj Wiśniewski otrzymał nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika konkursu. Zwyciężczynią w kategorii klas IV-VI została Amelia Steinka, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Julia Zaworska. W grupie czytających z klas VII-VIII drugie miejsce uzyskała Wiktoria Modrzewska.
Wszystkim serdecznie gratulujemy, a Amelii i Wiktorii życzymy powodzenia na etapie powiatowym, który odbędzie się 3 grudnia. Trzymamy kciuki!!!
Sprawozdanie z realizacji projektu matematycznego – klasy 1a
Czy wszystko da się zważyć i zmierzyć?
W kolejnym matematycznym zadaniu pierwszaki szukały odpowiedzi na pytanie: „Czy wszystko da się zważyć i zmierzyć?” Szukały sposobów jak określić ile tutaj jest np. pomarańczy, jabłek itp. Poznały w sposób badawczy działanie wagi i różne jej rodzaje oraz wykorzystanie. Same z zestawu przedmiotów konstruowały wagę. Kolejnym zadaniem było zbadanie Co jest cięższe, kilogram pierza czy metalu? - dokonując wielu różnych działań sformułowały wniosek: Kilogram to kilogram – obojętnie czego, zmieni się tylko ilość materiału w kilogramie w zależności od ciężaru jednego elementu np. piórka lub metalowej kulki. Uczniowie sprawdzali również czy płyny też można zmierzyć, poszukiwały różnych sposobów. Uczniowie pracowali w grupach, każda grupa w każdym zadaniu by niemal dotknąć problemu. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały i już czekają na nowe zadanie. A to już wkrótce. M. Miłosz
Uczniowie klas 0 – III wzięli udział w III Powiatowym Konkursie Plastycznym
„Bezpieczna droga – znam zasady ruchu drogowego” i zdobyli nagrody:
II miejsce – Weronika Czaja kl. I b
oraz wyróżnienia:
Oliwia Kotłowska 1 b, Wojciech Naczk 1a i Patryk Seewald kl.2 – otrzymali upominki i dyplomy.
Gratulujemy.
POWIATOWE IGRZYSKA W TENISE STOŁOWYM
Miechucino 2021 r.
17.11.2021 r.
23 POWIATOWE IGRZYSKA
MŁODZIEŻY SZKOLNEJ,
18.11.2021 r.
50 POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI
Mecz składa się z 1-5 gier rozgrywanych kolejno według układu;
Wójt Gminy Chmielno informuje, że w najbliższy piątek tj. 19 listopada 2021 r. w godz. 12.00-18.00 wszystkie zainteresowane osoby, w wieku powyżej 12 lat, w tym również cudzoziemcy będą mogli skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19 w punkcie szczepień plenerowych w formie specjalnie przystosowanego do tego celu autobusu.
Osoby pow. 50 r.ż. oraz pracownicy systemu ochrony zdrowia, którzy mają kontakt z pacjentem będą mogli przyjąć III dawkę.
To bardzo proste!
Szczepibus zaparkowany będzie na parkingu przed kościołem w Chmielnie - ul. Gryfa Pomorskiego. Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin.
Uwaga, należy mieć ze sobą dowód osobisty!
Na chętnych oczekiwać będzie wykwalifikowany i doświadczony personel. Badania kwalifikacyjne do szczepienia będzie dokonywał lekarz. Mieszkańcy mogą wybrać, czy chcą się zaszczepić szczepionką Johnson&Johnson czy Pfizer.
Dodatkowo podmiot leczniczy (UCK) deklaruje możliwość zaszczepienia przeciwko grypie osób uprawnionych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. do szczepienia nieodpłatnego, m.in. osoby urodzone nie później niż w 1946 r., pracownicy szkół i przedszkoli oraz jednostek organizacyjnych pomocy społecznej.
Akcja zorganizowana została we współpracy z Wojewodą Pomorskim.
Informujemy także, że wszystkie osoby, które mają kłopot z dotarciem do punktu szczepień, proszone są o kontakt z Urzędem Gminy w Chmielnie, tel. 58-685-68-44.
Na miejscu osobom zaszczepionym zostanie wydane zaświadczenie o przeprowadzonym szczepieniu.
W środę, 10. listopada, po raz kolejny nasza szkoła brała udział w akcji „Szkoła do hymnu” i o godzinie 11.11 wszyscy odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnym punktem świętowania 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był uroczysty apel z inscenizacją historyczną, w której wystąpili nasi uczniowie pod kierunkiem p. Jarosława Drywy i p. Izabelli Chistowskiej. Oprawę muzyczną przygotowała p. Lucyna Mielewczyk. Natomiast o scenografię zadbały p. Beata Dawidowska i p. Kornelia Majkowska. Po części artystycznej głos zabrała p. Dyrektor, przypominając uczniom jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków. Podkreśliła istotę patriotyzmu, abyśmy pamiętali o drugim człowieku, o wzajemnym szacunku i docenili to, że żyjemy, uczymy się i pracujemy w wolnym kraju.
Dnia 30.10 odbyło się II spotkanie w ramach projektu mPotęga. Na początku spotkania grupy rozwiązywały łamigłówki podczas, których uczniowie utrwalali wiadomości z zakresu matematyki. Następnie uczniowie otrzymali zakupione materiały do tworzenia pokoi zagadek - escape room i przystąpili do realizacji swoich planów . Pod koniec zajęć zostały rozdzielone role do przedstawienia, które będzie wystawione na zakończenie projektu.
26.10.2021 pierwszaki badały Ile papieru jest w rolce. Swe poszukiwania zaczęły od mierzenia różnych przedmiotów bez użycia linijki. Długość listwy mierzyły krokami, stópkami, palcami, swoim ciałem. Następnie, oglądając film edukacyjny „Jak mierzono dawniej?” poznały różne sposoby odmierzania. Wykorzystując poznane sposoby pobawiły się w targ – mierzyły papier, materiał itp.. Kolejnym zadaniem było doświadczenie – Co się opłaca i za ile? – porównywanie odmierzonych kawałków. Wnioski popłynęły chórem: potrzeba wspólnej wielkości, miary – np. centymetr, metr i kilometr. Zastosować linijki i miarki, porównanie linijek, miar – czy centymetr na każdej z nich jest taki sam? Sprawdzenie i podsumowanie: Do mierzenia służy linijka, miara a długość mierzymy w centymetrach.
Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do poszukiwań sposobów mierzenia. Wykazały się dużą kreatywnością, musiały współpracować w zespołach, podzielić zadania, każde z nich chciało sprawdzić swój pomysł. Była to podróż w czasie, film był interesujący a możliwość działania, przemieszczania się i ciągłych konsultacji ze sobą bardzo się podobały dzieciom. Ciekawość wciąż pobudzała aktywność i zachęcała do pracy. Na koniec w podsumowaniu zajęć dzieci stwierdziły, że to była świetna zabawa.
21.10.2021r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie dzieci klas pierwszych pod hasłem „Ślubowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas!”
Przed społecznością szkolną klas młodszych oraz zaproszonych gości i rodziców odbyła się akademia, na której koledzy i koleżanki z klasy drugiej przywitały Pierwszaków i udzielili im kilka cennych porad w programie artystycznym. Następnie uczniowie klasy 1a i 1b polonezem otworzyli program artystyczny przygotowany na tę właśnie uroczystość. Udowadniali, że dużo wiedzą o bezpieczeństwie, o szkole i o swojej Ojczyźnie wierszami, piosenkami z układami tanecznymi oraz pięknie wykonanym tańcem z flagą. Po ślubowaniu były życzenia i upominki od Pani Dyrektor, od Rady Rodziców, od Księdza ,piękne słowniczki od dzieci z klasy drugiej a także ogromna kredka pełna niespodzianek od rodziców. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy. Na zakończenie wykonano wspólne, pamiątkowe zdjęcie z zaproszonymi gośćmi. Wszystkim bardzo dziękujemy.
We wtorek 19 października uczniowie uczęszczający na język kaszubski uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Bożenę Kupper Krzyżanowską. Mieli okazję poznać proces powstawania wełny i dowiedzieć się, co z niej się robi. Oprócz tego każdy miał okazję spróbować własnych sił w malowaniu kaszubskich wzorów podczas zdobienia toreb lub deseczek. Warsztaty bardzo się uczniom podobały.
Klasy I-III pojechały 12.10.2021r. na wycieczkę do Wdzydz Kiszewskich. Poznawały dawne życie ludzi, ich domy, narzędzia i zajęcia. Bardzo podobało im się muzeum im. Teodory i Izydora Gulgowskich. Zobaczyły dawne kościoły i szkołę. Na zakończenie wycieczki były frytki i pamiątki wykonane z drewna. To była wspaniała podróż w przeszłość.
15 października 2021r. w Szkole Podstawowej w Miechucinie odbył się egzamin na KARTĘ ROWEROWĄ.Wszyscy zdający musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz wykorzystać je w praktyce. Swoje umiejętności jazdy na rowerze pokazali przejeżdżając wyznaczoną trasę w Miasteczku Ruchu Drogowego. Wszystkiemu uważnie przyglądał się Pan egzaminator z PORD w Gdańsku.
Dnia 14 października 2021 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej!
Dzień rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. w kościele parafialnym w intencji dyrektorów, nauczycieli i pracowników obsługi (byłych i obecnych). Po mszy nastąpił przemarsz uczniów ze sztandarem do szkoły. Po spotkaniu z wychowawcami odbył się uroczysty apel przygotowany przez samorząd uczniowski pod opieką p. Alicji Szlachetka-Adamczyk i p. Anny Laskowskiej. Występ uczniów uświetnił chór pod dyrekcją p. Lucyny Mielewczyk. Ponadto w programie artystycznym wystąpiły dzieci uczęszczające na zajęcia z j. kaszubskiego pod kierunkiem p. Anny Laskowskiej, które na Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Chmielnie otrzymały nagrodę specjalną. Zaprezentowały program pt. „O stworzeniu Kaszub”.
Podczas apelu nagrodzeni zostali nauczyciele, wyróżniający się w ubiegłym roku szkolnym szczególnymi wynikami edukacyjnymi i wychowawczymi oraz pracownicy obsługi i administracji szkolnej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły mistrzami powiatu kartuskiego w sztafetowych biegach przełajowych
W czwartek 7 października w miechucińskim lesie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada szkół ponadpodstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach udział wzięło 27 drużyn dziewcząt i chłopców reprezentujących 6 gmin powiatu kartuskiego. Chłopcy naszej szkoły w składzie; Kacper Winczewski, Mateusz Grzenkowicz, Błażej Gierszewski, Maciej Domaszka, Dawid Andryskowski, Filip Reiter, Eryk Wenta, z dużą przewagą ukończyli bieg na pierwszym miejscu awansując do finału wojewódzkiego.
Wyniki końcowe:
Chłopcy rocznik 2007/2008
1. SP Miechucino
2. SP Banino
3. SP Somonino
4. SP Dierżążno
5. SP Przodkowo
6. SP Kamienica Szlachecka
Chłopcy rocznik 2009 i młodsi
1. SP Banino
2. SP Dzierżążno
3. SP Somonino
4. SP Miechucino
5. SP Przodkowo
6. SP Kamienica Szlachecka
7. SP Klukow3a Huta
Dziewczęta rocznik 2008/2007
1. SP nr 5 Kartuzy
2. SP Goręczyno
3. SP nr 2 Żukowo
4. SP Miechucinio
5. SP Kamienica Szlachecka
6. SP Przodkowo
Uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły mistrzami powiatu kartuskiego w sztafetowych biegach przełajowych
Za nami wrzesień, który pomimo iście jesiennej pogody obfitował w dużą ilość zajęć na świeżym powietrzu i zabaw na naszym placu zabaw. Dzieci m.in. brały udział w akcji sprzątania świata, wykonały kodeks przedszkolaka oraz poznały literę "o, O". 30 września chłopcy obchodzili swoje święto - dziewczynki przygotowały upominki, zaśpiewały "Sto lat" oraz złożyły życzenia.
Powered by aSc EduPage