Harmonogram dostawy owoców i warzyw oraz produktów mlecznych w ramach programu rządowego: Warzywa i owoce w szkole, Szklanka mleka
Harmonogram-pon-sr.docx
Harmonogram dostawy owoców i warzyw oraz produktów mlecznych w ramach programu rządowego: Warzywa i owoce w szkole, Szklanka mleka
Harmonogram-pon-sr.docx
15 listopada 2018r. odbył się w Kamienicy Szlacheckiej VIII Powiatowy Festiwal
Piosenki Kaszubskiej. W konkursie tym swoje umiejętności wokalno-instrumentalne,
zaprezentowały uczennice naszej szkoły:
Sandra Hinca – wokal i Marta Witos – skrzypce. Dziewczyny zajęły III miejsce.
Gratulujemy!
Dnia 12 listopada w naszej szkole odbyło się Spotkanie Seniorów, które poprzedziła uroczysta msza św. w kościele w Miechucinie. Po mszy seniorzy udali się do szkoły, gdzie zostali serdecznie przywitani przez panią dyrektor GOPS-u Gabrielę Jóskowską, wójta Gminy Chmielno p. Jerzego Grzegorzewskiego i dyrektora szkoły p. Helenę Płotka. To uroczyste spotkanie uświetnił program poetycko - muzyczny przygotowany przez uczniów z okazji uczczenia 100-lecia niepodległości naszej Ojczyzny oraz część rozrywkowa (skecze kaszubskie) prezentowane przez pana Adama Hebla.
Po części oficjalnej seniorzy udali się na poczęstunek przygotowany przez GOPS w Chmielnie oraz Stowarzyszenie Kółko Rolnicze Kożyczkowianki. forma przestrzennaSeniorzy mieli możliwość obejrzenia wystawy fotograficznej pt. "Nasze spotkania z Warszawą" oraz prace uczniów i ich rodzin pt. "Pomniki pamięci - forma przestrzenna".
Uczniowie naszej szkoły klasy VII-VIII i III gimnazjum spotkały się na pierwszych warsztatach edukacyjnych w ramach projektu mPotęga. Projekt pod tytułem „Zaszyfrowana Matematyka” przyciągnął dużo chętnych uczniów. Opiekunowie projektu przedstawili uczniom cel i założenia projektu. Wyjaśnili na czym ma polegać ich praca i czego oczekują od uczniów w ramach tych zajęć.
Natomiast pierwszym zadaniem uczniów był podział na grupy i wybranie lidera każdej z grupy. Następnie już liderzy grup przedstawili jaką częścią – działem matematyki będą się zajmować. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do obmyślania wykonania plansz z różnymi łamigłówkami i szyframi. Sporządzili wstępną listę materiałów papierniczych potrzebną do wykonania prac.
Nauczyciele pracujący przy projekcie przeanalizowali propozycje uczniów dotyczące zadań, jak również potrzebnych materiałów.
Uczniowie na zajęciach w październiku przystąpili do wykonywania gier matematycznych, łamigłówek i szyfrów, których projekty wcześniej przygotowali. Na początku każdych zajęć uczestnicy rozwiązują łamigłówki matematyczne i łamią szyfry. Taka rozgrzewka jest bardzo inspirująca do szukania i opracowywania nowych pomysłów, projektów kolejnych zadań.
Uczniowie do wykonania swoich projektów stosują różne techniki, mając do dyspozycji sprzęt i materiały, które zakupiliśmy na potrzeby tego projektu (artykuły papiernicze, drukarka). Wszyscy uczestnicy są bardzo zaangażowani w swoje działania, doskonalą swoje umiejętności matematyczne, a także plastyczne i techniczne.
Dnia 31 października Rada Rodziców przekazała pomoce dydaktyczne dla świetlicy w naszej szkole. W skład przekazanych materiałów weszły:
- piasek kinetyczny;
- klocki;
- farby i pędzelki;
- zestaw plasteliny.
Dzieci z entuzjazmem zareagowały na taką niespodziankę i natychmiast przystąpiły do "testowania" klocków i piasku kinetycznego.
Mamy nadzieję, że przekazane materiały przyniosą im wiele radości i pomogą w rozwijaniu kreatywności.
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. TOW „Gryf Pomorski” w Miechucinie
Dla uczczenia 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości 9 listopada przed budynkiem naszej szkoły dokonaliśmy uroczystego zasadzenia dębu.
Ceremonię poprowadziła Pani Dyrektor Helena Płotka, której towarzyszyli: Pani Wicedyrektor Agnieszka Zakrzewska, Ks. Proboszcz Piotr Grabowski, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, jak też inni nauczyciele i przede wszystkim młodzież – Zarząd Samorządu Uczniowskiego, przedstawiciele Samorządów Klasowych i nasi najmłodsi uczniowie z klas „0”. Zanim wspólnie zasadziliśmy dąb Przewodniczący Szkoły – Adam Klamrowski złożył w wyznaczonym do tego miejscu skromną kapsułę czasu, która zawierała informacje na temat odbywającej się uroczystości. Następnie Pani Dyrektor z Ks. Proboszczem wspólnie umieścili drzewko w dołku, po czym można było przystąpić do symbolicznego przysypywania korzeni ziemią.
Posadzenie dębu to nie tylko forma uczczenia Niepodległości Polski, to też pewnego rodzaju wskazówka dla młodzieży. Aby jak ten dąb, który puści korzenie w głąb ziemi, by stać się silnym i wiekowym drzewem, tak nasi uczniowie wrośli w narodową tożsamość, pamiętali o swoich korzeniach i tę pamięć przekazywali następnym.
9 listopada 2018 odbył się uroczysty Apel z okazji 100-tnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy razem „Mazurek Dąbrowskiego”, po czym uczniowie z klasy Va, VIb, VIIIa i IIIb gimnazjum przedstawili program poetycko muzyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Pani Barbary Zaborowskiej i Izabelli Chistowskiej. Występ uświetnił chór szkolny pod przewodnictwem Pani Lucyny Mielewczyk. Następnie uczniowie rywalizowali w konkursie Pieśni Patriotycznych pod kierunkiem Pana Jarosława Drywy. Szanowne jury w osobach Pani Dyrektor Helena Płotka, wicedyrektor Pani Agnieszki Zakrzewskiej i ks. Proboszcza Piotra Grabowskiego wyłoniło zwycięzcę konkursu – klasa VIIIa.
7 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chmielnie odbył się III Gminowi Kònkùrs dlô Czëtińców „Méster Bëlnégò Czetaniô”. Uczniowie naszej szkoły zebrali laury w trzech kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych na I miejscu uplasowała się Izabela Okroj, zaś II miejsce zajęła Kamila Konkol. W grupie uczniów klas IV-VI I miejsce zdobyła Marta Melibruda, natomiast w grupie uczniów najstarszych wyróżnione nagrodami zostały aż trzy osoby: I miejsce uzyskała Dominika Gierszewska, II – Kacper Krzebietke i III – Wojciech Pryczkowski.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy sukcesu na eliminacjach powiatowych!
Na lekcji języka rosyjskiego uczniowie klasy IIIa gim. realizowali projekt pt. "Kolej transsyberyjska". Zrealizowali ten projekt nietypowo - wykonali pięciometrowy skład pociągu, a na każdym wagonie zamieścili ciekawostki dotyczące powstania trasy kolejowej, jej historii, ilości stacji, ciekawostek geograficznych związanych z temperaturą, najwyższych wzniesień, odcinka trasy wiodącej wokół jeziora Bajkał. Ależ mieli pomysł! Jak tylko teraz zaprezentować projekt innym uczniom - z pewnością zajmie całą ścianę w sali lekcyjnej!
Dnia 23 listopada odbył się w naszej szkole turniej "Kocham Cię Polsko!" Wzięli w nim udział uczniowie w czterech kategoriach wiekowych: klasy V-te, VI-te, VII-me i klasa VIII razem z IIIa i IIIb gimnazjum. Uczestnicy wystąpili w 5-ciu konkurencjach: kalambury, litery, kto jest kim?, co to za piosenka? i 10 pytań o Polskę.
W kategorii klas piątych wygrała klasa Vb, klas szóstych - VIb, klas siódmych - klasa VIIb, a w kategorii najstarszych - klasa IIIb gimn.
Humory dopisywały zarówno uczestnikom jak i publiczności. Wszyscy doskonale się bawili. To była świetna lekcja historii.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chmielnie informuje, iż świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018r w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry Start” - wnioski można składać do dnia 30 listopada 2018r.
Zgodnie z pismem z Wydziału Polityki Społecznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku z dnia 23 października 2018 roku, informujemy iż dnia 15 listopada 2018 roku zostanie zamknięty plan budżetowy na rok 2018r. W związku z tym prosimy osoby, które nie złożyły jeszcze wniosków o w/w świadczenie aby zrobiły to do dnia 7 listopada 2018 roku. Umożliwi to płynne dokonanie wypłaty świadczeń.
Ważne! Świadczenie nie przysługuje na: dzieci uczące się w przedszkolu, dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. zerówka) w przedszkolu lub szkole oraz osoby uczące się w szkole policealnej i szkole dla dorosłych.
Dyrektor
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
Gabriela Jóskowska
19.10 2018 r. w naszej szkole odbył się 19.10 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Akcja przygotowana przez klasę I a wraz z wychowawcą. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się przez miesiąc czytając codziennie Przygody Gangu Słodziaków w klasie oraz różne bajki w domu, które swym podpisem potwierdzali rodzice - dzieci zbierały naklejki do mini albumów. Kolejnym etapem było przygotowanie dekoracji na ten dzień. Dzień rozpoczął się od głośnego czytania książek w grupach, następnie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Dzieci klasy I a zaprosiły do wspólnego czytania rodziców i utrwaliły to na fotce. Następnie na akademii z okazji ślubowania dzieci otrzymały książki i również zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z wszystkimi gośćmi. Dzieci malowały swe ulubione Słodziaki oraz wymyślały nowe przygody poznanych bohaterów. Akcja bardzo podobała się dzieciom i zachęciła je do czytania książek.. Akcja przygotowana przez klasę I a wraz z wychowawcą. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się przez miesiąc czytając codziennie Przygody Gangu Słodziaków w klasie oraz różne bajki w domu, które swym podpisem potwierdzali rodzice - dzieci zbierały naklejki do mini albumów. Kolejnym etapem było przygotowanie dekoracji na ten dzień. Dzień rozpoczął się od głośnego czytania książek w grupach, następnie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Dzieci klasy I a zaprosiły do wspólnego czytania rodziców i utrwaliły to na fotce. Następnie na akademii z okazji ślubowania dzieci otrzymały książki i również zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z wszystkimi gośćmi. Dzieci malowały swe ulubione Słodziaki oraz wymyślały nowe przygody poznanych bohaterów. Akcja bardzo podobała się dzieciom i zachęciła je do czytania książek.
Dnia 11.10.2018r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Obchody rozpoczęliśmy mszą św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym w Miechucinie. Następnie cała społeczność uczniowska w uroczystym przemarszu ulicami Miechucina za sztandarem udała się do szkoły, gdzie odbył się apel, w którym uczestniczyli nauczyciele, rodzice i uczniowie. Po części artystycznej Pani dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom, którzy wyróżnili się osiągnięciami w swojej pracy dydaktycznej.
Wycieczka rowerowa do Mirachowa i okolic, odbyła się w dniu 06.10.18 r., w ramach przedmiotu " Własna historia i kultura Kaszub". Jej głównym celem było: poznanie historii, walorów krajobrazowych i przyrodniczych najbliższej okolicy. Uczniowie zwiedzili bunkier TOW Gryf Pomorski ,,Ptasia Wola oraz rezerwaty przyrody ,,Lubygość"i ,,Szczelina Lechicka".
Wszyscy uczestnicy byli bardzo dzielni i wytrwali , pomimo niezwykle trudnej, choć przepięknej trasy.
Nagrodą za trud była słoneczna pogoda i niezapomniane wrażenia.
W dniu 27.09.2018 r. uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami zorganizowali i uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym na placu przy Jeziorze Wielkim w Miechucinie. Odbyły się różne gry i zabawy zespołowe oraz ognisko z pieczeniem ziemniaków.
Przy słonecznej pogodzie dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie i miło spędziły czas.
Powered by aSc EduPage