NAUCZYCIEL NA MEDAL
Pomoc dla schroniska dla psów w Kościerzynie
Wymiana wodomierzy
Ogłoszenie
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chmielnie informuje, iż świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018r w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry Start” - wnioski można składać do dnia 30 listopada 2018r.
Zgodnie z pismem z Wydziału Polityki Społecznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku z dnia 23 października 2018 roku, informujemy iż dnia 15 listopada 2018 roku zostanie zamknięty plan budżetowy na rok 2018r. W związku z tym prosimy osoby, które nie złożyły jeszcze wniosków o w/w świadczenie aby zrobiły to do dnia 7 listopada 2018 roku. Umożliwi to płynne dokonanie wypłaty świadczeń.
Ważne! Świadczenie nie przysługuje na: dzieci uczące się w przedszkolu, dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. zerówka) w przedszkolu lub szkole oraz osoby uczące się w szkole policealnej i szkole dla dorosłych.
Dyrektor
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
Gabriela Jóskowska
Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków
19.10 2018 r. w naszej szkole odbył się 19.10 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Akcja przygotowana przez klasę I a wraz z wychowawcą. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się przez miesiąc czytając codziennie Przygody Gangu Słodziaków w klasie oraz różne bajki w domu, które swym podpisem potwierdzali rodzice - dzieci zbierały naklejki do mini albumów. Kolejnym etapem było przygotowanie dekoracji na ten dzień. Dzień rozpoczął się od głośnego czytania książek w grupach, następnie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Dzieci klasy I a zaprosiły do wspólnego czytania rodziców i utrwaliły to na fotce. Następnie na akademii z okazji ślubowania dzieci otrzymały książki i również zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z wszystkimi gośćmi. Dzieci malowały swe ulubione Słodziaki oraz wymyślały nowe przygody poznanych bohaterów. Akcja bardzo podobała się dzieciom i zachęciła je do czytania książek.. Akcja przygotowana przez klasę I a wraz z wychowawcą. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się przez miesiąc czytając codziennie Przygody Gangu Słodziaków w klasie oraz różne bajki w domu, które swym podpisem potwierdzali rodzice - dzieci zbierały naklejki do mini albumów. Kolejnym etapem było przygotowanie dekoracji na ten dzień. Dzień rozpoczął się od głośnego czytania książek w grupach, następnie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Dzieci klasy I a zaprosiły do wspólnego czytania rodziców i utrwaliły to na fotce. Następnie na akademii z okazji ślubowania dzieci otrzymały książki i również zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z wszystkimi gośćmi. Dzieci malowały swe ulubione Słodziaki oraz wymyślały nowe przygody poznanych bohaterów. Akcja bardzo podobała się dzieciom i zachęciła je do czytania książek.
Ślubowanie uczniów pierwszych klas
- 33
Dowozy uczniów Bór - Miechucino
Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 11.10.2018r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Obchody rozpoczęliśmy mszą św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym w Miechucinie. Następnie cała społeczność uczniowska w uroczystym przemarszu ulicami Miechucina za sztandarem udała się do szkoły, gdzie odbył się apel, w którym uczestniczyli nauczyciele, rodzice i uczniowie. Po części artystycznej Pani dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom, którzy wyróżnili się osiągnięciami w swojej pracy dydaktycznej.
53
Wycieczka rowerowa do Mirachowa i okolic
Wycieczka rowerowa do Mirachowa i okolic, odbyła się w dniu 06.10.18 r., w ramach przedmiotu " Własna historia i kultura Kaszub". Jej głównym celem było: poznanie historii, walorów krajobrazowych i przyrodniczych najbliższej okolicy. Uczniowie zwiedzili bunkier TOW Gryf Pomorski ,,Ptasia Wola oraz rezerwaty przyrody ,,Lubygość"i ,,Szczelina Lechicka".
Wszyscy uczestnicy byli bardzo dzielni i wytrwali , pomimo niezwykle trudnej, choć przepięknej trasy.
Nagrodą za trud była słoneczna pogoda i niezapomniane wrażenia.
8
SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLAS IV
W dniu 27.09.2018 r. uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami zorganizowali i uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym na placu przy Jeziorze Wielkim w Miechucinie. Odbyły się różne gry i zabawy zespołowe oraz ognisko z pieczeniem ziemniaków.
Przy słonecznej pogodzie dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie i miło spędziły czas.13
MARSZ DLA NIEPODLEGŁEJ
- 96
Dla Niepodległej
30 września br. społeczność Szkoły Podstawowej w Miechucinie, chcąc uczcić jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, wzięła aktywny udział w Marszu dla Niepodległej, którego pomysłodawcą był ks. Proboszcz Grabowski proboszcz parafii Miechucino.
Do uroczystego świętowania uczniowie przygotowywali się w ciągu tygodnia poprzedzającego wydarzenie. Wspólnie z wychowawcami wykonali mnóstwo kotylionów, flag polskich i kaszubskich oraz innych emblematów patriotycznych.
Trasa przemarszu, do którego zostali zaproszeni także uczniowie pozostałych szkół gminy Chmielno, wiodła od Lipowca, dokąd uczestnicy uroczystości zostali przywiezieni autokarami, przez Reskowo do kościoła w Miechucinie, gdzie marsz zakończono Mszą Świętą w intencji Ojczyzny.
Oficjalną Inauguracją uroczystości było złożenie pod pomnikiem, upamiętniającym Partyzantów Gryfa Pomorskiego, wiązanki kwiatów, przedstawienie historii Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” i odśpiewanie hymnu państwowego.
Następnie w rytm akompaniamentu orkiestry licznie zgromadzeni udali się na 6 kilometrową trasę marszu, podczas którego była możliwość wspólnego śpiewu, modlitwy i przypomnienia sobie ważnych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny.
Cieszymy się, że naszą inicjatywę wsparli swoją obecnością mieszkańcy Miechucina i okolic, służby mundurowe, poczty sztandarowe i przedstawiciele władz lokalnych oraz Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego.
Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas był świetną okazją do refleksji i zadumy nad historią naszej Ojczyzny – Polski.
Społeczność Szkolna
SP Miechucino
Wycieczka klasy Va do Parku Linowego
Dnia 1 października 2018 roku klasa Va brała udział w wycieczce do Parku Linowego w Załakowie. Uczniowie mieli za zadanie przejście dwóch tras o zróżnicowanym poziomie trudności: zielonej i niebieskiej. Obie grupy -dziewczyny i chłopacy, bardzo dobrze poradziły sobie z przejściami. Odwiedziliśmy również ośrodek "Na Gwizdówce," gdzie zagraliśmy w kręgle. Wyjazd zakończył się pobytem na placu zabaw oraz wspólnym ogniskiem.
24
Zajęcia w Sołtysówce
W poniedziałek 24 września grupa młodszych uczniów uczęszczających na język kaszubski uczestniczyła w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Sołtysówka” w Łapalicach.
Na miejscu przywitała nas serdecznie gospodyni zapraszając na zajęcia warsztatowe. Najpierw poznaliśmy kilka ciekawostek na temat Kaszub i Kaszubów, potem uczyliśmy się śpiewać „Kaszëbsczé nóté” oraz grać na diabelskich skrzypcach.
Następnie pani Marzenka podzieliła nas na dwie grupy. Pierwsza grupa udała się na zwiedzanie gospodarstwa. Dzieci zobaczyły jak wygląda chlewnia i przy okazji mogły pogłaskać małe prosiaczki, których tatą był samiec Feliks, mający obecnie 50 żon i 140 dzieci. Będąc w Mini ZOO nakarmiły owce, kozy i kucyka oraz poznały z bliska wiele innych zwierząt, m. in. bażanta złocistego, kury ozdobne, pawia, kaczki, króliki, świnki morskie, a nawet myszki. Tymczasem druga grupa świętowała Dzień Ziemniaka robiąc z kartofli jeże i różnokształtne pieczątki. Po zabawie z ziemniakami należało też ich skosztować, więc wszyscy zostali poczęstowani solidną porcją frytek. Gdy zadania zostały wykonane grupy się wymieniły.
Na zakończenie gospodarz Adam przygotował ognisko, podczas którego każdy mógł upiec dla siebie kiełbaskę i ją zjeść. Wszyscy uczestnicy wyjazdu spisali się na medal i otrzymali odznakę „ Małego Farmera”.
To był bardzo mile spędzony dzień, dzieciaki świetnie się bawiły i mimo że w drodze do autokaru złapał nas tęgi deszcz, nikomu z twarzy nie zmył uśmiechu.
2
Co słychać u PIECHURKÓW?
Wraz z nowym rokiem szkolnym Piechurki wznowiły swoje wędrówki. Dnia 22 września pokonały pieszo około 5 kilometrów na trasie Miechucino - Miechucińskie Chrósty - Miechucino.
Do zobaczenia na trasie!
v8
Zebranie Rodziców
Zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkanie z Dyrektorem i wychowawcami w najbliższy czwartek
20 września o godzinie 17.00.
Projekt mPotęga "Zaszyfrowana Matematyka"
PIKNIK EDUKACYJNY
W piątek 21 września w naszej szkole odbędzie się "Piknik Edukacyjny", którego organizatorem jest "PROJEKTOR - wolontariat studencki".
W programie przewidziano zajęcia z chemii, fizyki, robotyki, biologii, kryminalistyki, pierwszej pomocy, animacji, warsztaty kulinarne. W zajęciach i pokazach będą brali udział wszyscy uczniowie podzieleni na grupy. Zapowiada się interesujący dzień pełen ciekawych pokazów i zajęć.21
"Narodowe Czytanie"
Bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie".
Po raz pierwszy nasza szkoła włączy się w "Narodowe Czytanie i w ramach tej organizowanej od 2012r. akcji wpisanej w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w poniedziałkowe południe uczniowie klas siódmych i ósmej oraz gimnazjaliści będą czytali "Przedwiośnie" - ostatnią powieść Stefana Żeromskiego. Ogólnopolski finał zaplanowano na 8 września.
Tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, jakim jest promocja czytelnictwa, będzie też formą uczczenia jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową zakładkę do książki, a "szczęśliwcy" także książkę Stefana Żeromskiego, na której będzie można postawić pamiątkowy stempel.
Pragniemy jednocześnie zachęcić wszystkich do czytania "Antologii Niepodległości", która prezentuje powstałe na przestrzeni wieków 44 utwory, zaliczane do kanonu polskiej literatury patriotycznej. Proponujemy ponadto, by dopełnić tę listę do 100 utworów i ogłaszamy akcję "100 utworów patriotycznych na stulecie niepodległości", która trwać będzie do 11 listopada bieżącego roku.6"Taki kraj"
"Ojczyzna"
"Jest takie miejsce, jest taki kraj?"Siódma odsłona ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie" była dla uczniów Szkoły Podstawowej w Miechucinie pierwszą, ale jak zapewniła p. Dyrektor, nie ostatnią, która odbyła się 10 września w Miechucinie, tak jak 8.09 w wielu miejscach w całej Polsce, czytano ostatnią powieść Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie".
Uczniowie klas siódmych, ósmej i gimnazjaliści przeczytali oryginalną wersję "Przedwiośnia".Przed przystąpieniem do lektury uczniowie poznali treść listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, krótki biogram autora"Przedwiośnia" oraz listę 44 tekstów jakie znalazły sięw "Antologii Niepodległości". Na podsumowaniu szkolnej akcji uczestnicy czytania otrzymali pamiątkowe zakładki do książek ze wzorem pieczęci Prezydenta RP, a "szczęśliwcy" - Wiktor Głodowski i Zuzanna Kąkol - książkę Stefana Żeromskiego.
W związku z trwającym rokiem stulecia odzyskania niepodległości p. Kowalczyk ogłosiła konkurs "100 lektur na stulecie niepodległości" polegającym na uzupełnieniu do 100 "Antologii Niepodległości". Konkurs trwać będzie do listopada br.
Informacje o ubezpieczeniu uczniów