• Przygotowania świąteczne w klasie 0b

        • Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w klasie 0b. Dzieci rozmawiały na temat zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, opowiadały jak w ich domach spędzają czas podczas świąt. Dowiedziały się, jakie pokarmy powinny  znaleźć się w koszyku wielkanocnym. Dzieci rozmawiały również o symbolice Wielkiego Tygodnia oraz o Lanym Poniedziałku, wykonały też sporo dekoracji świątecznych tj. pisankę wielkanocną, zająca, kurczaka z użyciem słoika i  koszyczek. Część z nich zabrały do domu. 

        • Warsztaty regionalne dla klas IV-VIII

        • 15 marca br. uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość uczestniczenia w wielkanocnych warsztatach rękodzielniczych, które odbyły się w naszej szkole w ramach j. kaszubskiego.

          Pod okiem twórczyń ludowych z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich dzieci własnoręcznie wykonały palmy wielkanocne. Ułożyły wiązanki z gałązek wierzby i bukszpanu, które udekorowały kolorowymi, samodzielnie wykonanymi kwiatami z bibuły.

          Uczniowie podeszli do tego zadania z dużym zaangażowaniem i wykazali się kreatywnością. Serdecznie dziękujemy Paniom z KGW w Miechucinie.

        • Warsztaty kaszubskie w klasach I-III

        • Dnia 21.03.2024r. uczniowie klas I-III w ramach języka kaszubskiego wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych, przygotowanych przez Państwa Kupper. Opiekę nad uczniami w tym czasie sprawowała pani Kamila Stawska.

          Każdy uczestnik miał okazję pomalować  i stworzyć własną palmę wielkanocną. Dzieci miały również okazję wysłuchać informacji  dotyczących historii Kaszub oraz tradycji wielkanocnych.

          Uczniowie cierpliwie i z zaangażowaniem wykonali każdą z palm. Zadowoleni zabrali je do  domu.

        • Wizyta w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Szklanej

        • W środę 20.03  nasi uczniowie z klas siódmych oraz ósmych wraz z Panią Dyrektor,  Księdzem Proboszczem oraz nauczycielami odpowiadając na zaproszenie wybrali się do Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Szklanej. Wychowankowie ośrodka wraz ze swymi nauczycielami i opiekunami powitali nas wspaniałym występem pt.” Cztery Świece – wiara, nadzieja miłość i pokój.” Przedstawienie  było wspaniałe. Chwytało za serce oraz dawało wiele do myślenia. Występ dzieci był nagrodzony gromkimi oklaskami. Bardzo się spodobało. Następnie nasi uczniowie wraz ze swoimi kolegami ze Szklanej w ramach warsztatów wielkanocnych wykonywali ozdoby, stroiki oraz świeczniki. Praca ta wyszła im doskonale! Podczas zajęć panowała radosna atmosfera przepełniona uśmiechami oraz rozmowami. Na sam koniec spędziliśmy czas na słodkim poczęstunku. Dziękujemy całej społeczności ORW w Szklanej za tak ciepłe i serdeczne ugoszczenie.

          Jesteście wyjątkowi

           

           

           

           

           

        • Światowy Dzień Zespołu Downa

        • 21 marca - większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa. W szkole obchodziliśmy go również jako „Dzień kolorowej skarpetki” - Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Zakładając niedopasowane skarpetki pokazaliśmy naszą solidarność oraz tolerancję właśnie z tymi osobami. Niżej fotorelacja z tego dnia, wraz z piosenką w wykonaniu uczniów z klasy I.

        • Pierwszy Dzień Wiosny

        • Co zauważyły dzieci z klasy 0a

          Przyszła do nas piękna wiosna

          Wielką radość nam przyniosła!

          Najpierw zawiał ciepły wietrzyk,

          Potem z chmurki mokry deszczyk,

          Zaświeciło jasne słonko,

          Zatrzymało się nad łąką.

           

          A na łące jest zabawa,

          Pąki kwiatów, świeża trawa.

          Wszystko pachnie, błyszczy, świeci

          Patrzcie dzieci, bocian leci!

           

          Boćki tu się rozglądają

          Żaby szybko uciekają.

          I owady są też tu,

          Wszystko budzi się ze snu!

           

          Pierwszy dzień wiosny w klasie 0b minął pracowicie.

          Dzieci wiedzą już jakie są pierwsze oznaki zbliżającej się wiosny, dowiedziały się co się dzieje z bocianami zimą i czym zajmują się po powrocie z ciepłych krajów. Dzieci pokolorowały Panią wiosnę, która następnie przyozdobiła drzwi naszej sali. Była też foto budka, w której zdjęcia dzieciom bardzo się spodobały. Dzieci również ubrały się tego dnia na kolor zielony oraz przygotowały dla siebie kolorową, wiosenną opaskę. 

        • Dzéń Jednotë Kaszëbów

        • 19 marca obchodzony jest Dzień Jedności Kaszubów. Święto stanowi upamiętnienie pierwszej pisemnej informacji o Kaszubach z 1238 r. Jego celem jest promowanie kultury kaszubskiej.

                          Ten dzień, stał się  dobrą okazję do przypomnienia i utrwalenia  informacji dotyczących symboli Kaszub, takich jak hymn, flaga oraz  herb.

        • SUKCES ELIZY EKMAN W XVI KARTUSKIM TURNIEJU WIEDZY O JĘZYKU ANGIELSKIM

        • 19 marca 2024 laureaci szkolnego etapu Konkursu Wiedzy z Języka Angielskiego 2024r. wzięli udział w XVI Turnieju Kartuskim Wiedzy o Języku Angielskim, który odbył się w Szkole Podstawowej w Grzybnie.

          Do rywalizacji, na poszczególnych poziomach klas IV-VIII stanęło ponad 50 uczestników z 27 szkół z terenu powiatu kartuskiego.

          Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów:

          -Konrad Skorowski z kl.5,

          -Eliza Ekman z kl.7b,

          - Artur Myszka z kl. 8

          Miło nam ogłosić że, tytuł 🥇Mistrza Języka Angielskiego Ziemi Kartuskiej w kategorii klas 7 otrzymała  Eliza Ekman.

          Laureatom gratulujemy sukcesu, a pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

           

           

           

           

           

                         

        • Wyjazd do kina klas I-II

        • Wyjazd do kina klasy I-II

          18 marca odbył się wyjazd do kina klasy pierwszej oraz klas drugich. Uczniowie wybrali się do kina do Kartuz na bajkę pt. „Wyfrunięci”.Było super, zachęcamy innych do odwiedzin kina w pobliskich Kartuzach.

      • Uczniowie naszej szkoły na wyjątkowej uroczystości w Szymbarku
        • Uczniowie naszej szkoły na wyjątkowej uroczystości w Szymbarku

        • W tym roku 10 marca nasza szkoła tradycyjnie brała udział w uroczystych obchodach poświęconych TOW Gryf Pomorski w Gołubiu i Szymbarku. Tym razem nasi uczniowie uświetnili ten dzień prezentując  zgromadzonym uczestnikom w CEiPR w Szymbarku program artystyczny poświęcony tej organizacji. Uczniom i nauczycielom podziękowano gromkimi oklaskami - owacjami na stojąca. Był to dzień pełen wzruszeń.

        • Dzień Patrona Szkoły

        • W pierwszym tygodniu marca, w naszej szkole obchodziliśmy Dni Patrona Szkoły - Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski. Uczniowie wraz z swoim nauczycielami brali udział w wielu działaniach, które poszerzyły ich wiedzę na temat Patrona  oraz upamiętniły jego bohaterskie czyny.

          W tym roku nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie „TOW Gryf Pomorski. Bohaterowie wczoraj, pamięć dziś”, organizowanego przez Muzeum Stutthof w Sztutowie wraz z Fundacją TPE w Warszawie.

          Uczniowie klas I-IV  wzięli udział w konkursie plastycznym na kartkę pocztową o tematyce patriotycznej. Starsi uczniowie brali udział w konkursach poświęconych naszemu Patronowi: historycznym, plastycznym na kartkę pocztową o TOW Gryf Pomorski oraz pieśni patriotycznej.

          Bardzo dużo się działo, zwłaszcza w ostatnim dniu, kiedy odbył się uroczysty apel oraz inscenizacja o partyzantach Gryfa. W szkole została ustawiona również wystawa poświęcona działalności TOW Gryf Pomorski na Pomorzu, którą  można było obejrzeć na dolnym holu.

          Mnóstwo emocji i pozytywnej energii wśród uczestników i widzów dało się odczuć nam wszystkim. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali ciekawe nagrody i słodkości. Dziękujemy uczniom, nauczycielom, dyrekcji szkoły za ogromne zaangażowanie i wysiłek włożony w nasze obchody.

          Wyniki w poszczególnych konkursach:

          Konkurs historyczny indywidualnie:

          I miejsce – Zosia Trepczyk kl. VII a

          II miejsce – Patrycja Koszałka kl. VII b

          III miejsce – Amelia Drewka kl. VII a, Mikołaj Skorowski kl. VII a, Artur Myszka kl. VIII , Kacper Niklas kl. VIII

          Konkurs historyczny drużynowo:

          I miejsce – kl. VII a

          II miejsce – kl. VIII

          III miejsce – kl. VII b

          IV miejsce – kl. V

          V miejsce – kl. VI a

          VI miejsce – kl. VI b

          Konkurs pieśni patriotycznej

          I miejsce – kl. VII a

          II miejsce – kl. VI a

          III miejsce – kl. VIII

          Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy

        • Projekt edukacyjny „Ciekawscy Trzecioklasiści” – „Dlaczego wszystkie pytania są dobre?”

        • „Dlaczego szkło nie przemaka?”

          Uczniowie klasy 3a stanęli przed kolejnym wyzwaniem – zadaniem do zbadania. Metodą projektu – stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi szukali rozwiązań. W trakcie zajęć korzystali z mikroskopów – mieli okazję poznać budowę i funkcję tego przyrządu oraz nim się posługiwać w badaniu różnych materiałów. Sprawdzali co przemaka, a co nie – pracując w grupach sami badali, odkrywali, szukali i prowadzili zapiski swych spostrzeżeń. Następnie dzielili się swoimi odkryciami z kolegami i wyciągali wnioski.

          Kolejnym zadaniem było określenie, jak wyglądają wybrane materiały pod mikroskopem – swoje odkrycia zapisywali w karcie pracy – porównali swoje wyniki z innymi grupami. Sformułowali wniosek, a na jego potwierdzenie przeprowadzili eksperyment z kubeczkiem, które dziurkowali różnymi przedmiotami i różnej wielkości, a potem wypełniali je wodą. Obserwowali przepływ wody i zauważyli, że tak samo jest z materiałami.

          Następnie obejrzeli film edukacyjny: Jakie  tajemnice kryje szkło?” – na podstawie filmu sprawdzali szkło – jako szybę oraz szkło wykorzystane w lustrze, badania folii aluminiowej. Wyciąganie wniosków z badań i określania właściwości. Na zakończenie badań uczniowie próbowali zrobić nieprzemakalny papier. Zajęcia były bardzo badawcze, angażowały uczniów i rozbudzały ich ciekawość. Dzieci doskonale podsumowały swoją pracę, a także utrwaliły wszystkie wnioski.  To było bardzo ciekawe!

        • Lekcja w bibliotece – ciekawy sposób na lekturę.

        • Pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę publiczną w Miechucinie. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom fragmenty lektury „Pierwszaki z kosmosu”, pokazała książkę, zwracała uwagę na okładkę oraz potrzebne informacje do napisania metryczki. Dzieci śledziły tekst oraz z zaciekawieniem słuchały o przygodach pierwszaków oraz ich przyjaciół z kosmosu. Na koniec uczniowie opowiadali jakie fragmenty spodobały się im najbardziej. Dostali również małe upominki od Pani Iwony. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za tą ciekawą lekcję. Bardzo dziękujemy!

        • Dzień Kobiet w naszej szkole

        • W klasie 0b Dzień Kobiet i Mężczyzn upłynął w przyjemnej atmosferze. Dzieci zostały obdarowane pięknymi upominkami. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przekazanie pamiątkowych prezentów. Dzieci były bardzo zadowolone!

          Dzień Kobiet w klasach I-III

          8 marca wszystkie kobiety te małe i te duże świętowały w szkole swój dzień! Zostały obdarowane przez chłopców pięknymi kwiatkami. Każda z dziewczynek czuła się wyjątkowo.

        • Projekt Edukacyjny “Native speaker w każdej szkole”

        • Nasza szkoła bierze udział w programie “Native speaker w każdej szkole”, który jest
          organizowany przez szkołę angielskiego online Tutlo. Uczniowie będą bezpłatnie korzystać z
          lekcji z native speakerami z całego świata! Pierwsze zajęcia odbędą się już niebawem.
          Połączymy się na lekcji angielskiego z native speakerem, a uczniowie wykorzystają swoje
          konta na Tutlo do wypełnienia arkuszy, które mają utrwalić zdobytą wiedzę i słówka. Naszym
          celem jest pokonanie bariery językowej i urozmaicenie procesu nauki. Uczniowie będą mieli
          okazję skorzystać z lekcji z native speakerem, dzięki dostępowi do nowej usługi dla szkół:
          Native Speaker na żądanie.
          Anita SzczypiorNasza szkoła bierze udział w programie “Native speaker w każdej szkole”, który jestorganizowany przez szkołę angielskiego online Tutlo. Uczniowie będą bezpłatnie korzystać zlekcji z native speakerami z całego świata! Pierwsze zajęcia odbędą się już niebawem.Połączymy się na lekcji angielskiego z native speakerem, a uczniowie wykorzystają swojekonta na Tutlo do wypełnienia arkuszy, które mają utrwalić zdobytą wiedzę i słówka. Naszymcelem jest pokonanie bariery językowej i urozmaicenie procesu nauki. Uczniowie będą mieliokazję skorzystać z lekcji z native speakerem, dzięki dostępowi do nowej usługi dla szkół:Native Speaker na żądanie.

        • Rekolekcje wielkopostne dla uczniów

        • W dniach od 4.03 – 6.03.2024  uczniowie szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które prowadził ksiądz Darek. Były nauki rekolekcyjne, zadania oraz nowe piosenki. Czas szybko płynął i w środę, rekolekcje już się zakończyły Mszą Świętą i podsumowaniem spotkań. Uczennice klasy 3a w imieniu uczniów naszej parafii podziękowały księdzu wierszem i kwiatami