• Program rekolekcji

• W DNIACH REKOLEKCJI OPIEKĘ NAD UCZNIAMI SPRAWUJĄ NAUCZYCIELE ZGODNIE Z PLANEM ZAJĘĆ.
          • NAUCZYCIELE SPRAWUJĄ OPIEKĘ NAD UCZNIAMI W CZASIE REKOLEKCJI ORAZ W TRAKCIE PRZEJŚCIA UCZNIÓW DO KOŚCIOŁA I W DRODZE POWROTNEJ DO SZKOŁY.

PLAN REKOLEKCJI

REKOLEKCJE: 12.03-13.03-14.03

KLASY  0-IV  9.00- 10.30

KLASY V-III GIM 11.30-13.00

W DNIACH 12.03-13.03 ODJAZD AUTOBUSU BEZ ZMIAN,

DNIA 14.03 ODJAZD AUTOBUSU GODZ.13.30

POSIŁKI WYDAWNE SĄ BEZ ZMIAN, MOGĄ WYSTĄPIĆ PRZESUNIĘCIA  W CZASIE W ZALEŻNOŚCI OD POWROTU UCZNIÓW Z KOŚCIOŁA

• INFORMACJA DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo,

Instytut Ochrony Zdrowia realizuje obecnie, na zlecenie Ministra Zdrowia, badanie przesiewowe uczniów szkół podstawowych i średnich pod kątem występowania chorób alergicznych. Badanie zostało zaprojektowane przez lekarzy specjalistów oraz ekspertów z dziedziny nauk społecznych i epidemiologii, pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Badanie jest częścią Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Badanie jest całkowicie nieinwazyjne, polega na wypełnieniu ankiety. Specjalnie skonstruowany algorytm po zakończeniu ankiety podliczy wyniki badania dla konkretnej osoby - prawdopodobieństwo występowanie alergicznego nieżytu nosa i astmy oskrzelowej u badanego. Badanie nie zastępuje lekarza w jego pracy, ale znacznie ją ułatwia i przyspiesza diagnostykę.

Badanie mieści się na stronie internetowej: http://malergia.pl w zakładce "Test Alergiczny". Strona oferuje również wyszukiwarkę konsultacji alergicznych, tak by każdy, kto podejrzewa alergię u swojego dziecka mógł wybrać dogodne miejsce i termin, znając czas oczekiwania w każdej poradni.

Udział w badaniu jest całkowicie bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pozostaję w kontakcie pod tym adresem e-mail oraz numerem telefonu (22) 592 47 80.

Łączę wyrazy szacunku,

Filip Furman

Dyrektor Działu Projektów Specjalnych

Członek Zarządu

Instytut Ochrony Zdrowia

• Obóz językowy Bystrzyca Kłodzka

• Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum Szkoły Podstawowej w Miechucinie mieli okazję wziąć udział w 5-dniowym obozie językowym w Długopolu Zdrój dniach 20-24 lutego 2018r. , który był finansowany dzięki projektowi edukacyjnemu „Poprawa jakości edukacji w gminie Chmielno”. Młodzież brała udział w bardzo ciekawych zajęciach, które bardzo ich zaangażowały. Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności aktorskie, wokalne, taneczne oraz sprawdzić się w konwersacjach w języku angielskim. Uczniowie rozmawiali po angielsku nie tylko z wolontariuszami, ale również z rówieśnikami, którzy przyjechali na wymianę ze szkoły z Tych, wśród nich znajdowali się Hiszpanie, którzy  chętnie współpracowali z innymi uczestnikami obozu. Wolontariusze pochodzili z różnych krajów między innymi z Etiopii, Urugwaju, Armenii, Indonezji, Indii, Tajlandii. Prowadzący opowiadali o swoich krajach natomiast uczestnicy z zaciekawieniem słuchali i zadawali pytania w języku angielskim. Dzięki udziałowi w obozie uczniowie otworzyli się, poznali nowe kultury, zawierali nowe znajomości z uczniami z innych szkół, uczyli się efektywnej pracy w grupach oraz ćwiczyli używanie języka angielskiego w praktyce.

• Szkolny Dzień Angielski

• Dnia 19 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w Szkolnym Dniu Angielskim. W tym dniu zaangażowani zostali wszyscy uczniowie począwszy od klasy "0" a skończywszy na klasach III gimnazjum.

Pierwsza część została przygotowana przez uczniów młodszych, którzy zaprezentowali swoje zdolności aktorskie i wokalne rówieśnikom.

Druga część odbyła się na sali gimnastycznej, w której udział wzięli uczniowie klas V - VII oraz gimnazjum. Ta część rozpoczęła się scenką klas szóstych. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze informacje związane z Wielką Brytanią oraz przenieśli nas do Londynu, gdzie wspólnie zwiedzaliśmy to słynne miasto. Uczniowie z innych klas mieli również okazję pochwalić się swoimi zdolnościami aktorskimi. Zobaczyliśmy "lekcję języka angielskiego" w wykonaniu klas trzecich. Kolejnym punktem w tym dniu był konkurs "Twoja twarz brzmi znajomo". Klasy wcielały się w zespoły The Beatles oraz Queen. W tej konkurencji zwyciężyła klasa IIIB prezentując piosenkę "We will rock you". Natomiast w młodszych klasach wygrała klasa VA wykonując piosenkę Spice girls.

Na koniec uczniowie klas VI i starszych mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie dotyczącym krajów anglojęzycznych, w tym konkursie wygrała klasa IIIA.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na Dzień Angielski w przyszłym roku.

• Podsumowanie Tygodnia Profilaktyki "Cyberprzemoc"

• W dniach 22-26 stycznia 2018r w naszej szkole trwał Tydzień Profilaktyki pod hasłem” CYBERNAUCI - czyli BEZPIECZEŃSTWO W SIECI ”.
            • W tym czasie były prowadzone działania wieloetapowo, tak, by dzieci i młodzież mogła jak najwięcej dowiedzieć się o problemie cyberprzemocy, jej różnych formach i przejawach oraz jak z nią walczyć.

„ Moje gry są bezpieczne”.

W  starszych klasach tj. od klasy IV SP do kl. III Gimnazjum zorganizowano warsztaty profilaktyczne” Bezpieczny internet”, których efektem było wykonanie konkursowych  prac plastycznych( komiks) i prac literackich ( wiersze, rymowanki) w kategoriach: kl IV-VI oraz kl. VII SP – kl.II-III Gimnazjum. Uczniowie starszych klas tworzyli w formie ulotek i multimedialnych prezentacji Kodeks bezpiecznego internetu i zagrożeń jakie niesie  ze sobą nieumiejętne korzystanie z sieci oraz sposoby ich eliminacji.

Podsumowaniem profilaktycznych działań  było spotkanie na wspólnym apelu, podczas którego młodzież zaprezentowała przygotowane wg własnego pomysłu scenki tematyczne o bezpiecznym korzystaniu z internetu.

Na zakończenie w czasie  GIMNAZJADY młodzież pokazała alternatywny sposób spędzenia wolnego czasu, podczas której panowała sportowa atmosfera i zasada fair play.

Wyniki turnieju piłki nożnej:
           dziewczęta
          I miejsce - IIIB