• Informacja o szkole w języku łatwym do odczytania (ETR)

• Szkoła Podstawowa imienia Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski, w skrócie Szkoła, znajduje się w Miechucinie, na ulicy Szkolnej, numer budynku 1. Jest to główny budynek szkoły, w którym uczą się dzieci i młodzież. Budynek ma 1 wejście główne od ulicy oraz 2 dodatkowe (od strony wjazdu na teren szkoły).

Nasza szkoła jest szkołą publiczną zapewniającą bezpłatne nauczanie.

Organem prowadzącym szkołę jest Gmina Chmielno.

Nadzór pod względem pedagogicznym sprawuje Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Szkołą kieruje dyrektor, jest nią Pani Helena Płotka oraz wicedyrektor Pani Agnieszka Zakrzewska.

W szkole pracują nauczyciele przedmiotowi, nauczyciele specjaliści (pedagog, pedagog specjalny, psycholog, logopeda), nauczyciele świetlicy, nauczyciele biblioteki oraz pracownicy obsługi.

Czym zajmuje się szkoła?

Szkoła Podstawowa w Miechucinie:

• zajmuje się kształceniem, wychowaniem i opieką nad dziećmi i młodzieżą;
          • prowadzi działalność w zakresie edukacji na poziomie szkoły podstawowej;
          • działalność ta wynika z obowiązujących przepisów prawa oraz Statutu Szkoły;
          • w szkole są oddziały przedszkolne 5 i 6-latków;
          • w szkole dzieci uczą się od zerówki  do ósmej klasy;
          • uczniowie przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty i dalszej nauki;
          • współpracuje z różnymi instytucjami wspierającymi działalność szkoły.

Co znajduje się w szkole?

W szkole znajdują się miejsca wspierające młodych ludzi w realizacji marzeń i wzmacniające wiarę w siebie:

• sale lekcyjne wyposażone w sprzęt multimedialny oraz tablice interaktywne;
          • biblioteka, w której znajduje się dużo książek i wygodne pufy, na których można usiąść i odpocząć;
          • świetlica, gdzie jest dużo gier. Uczniowie miło spędzają tutaj czas.
          • jest sala komputerowa, w której uczniowie rozwijają swoje zainteresowania informatyką;
          • sala gimnastyczna i boisko, gdzie chętnie ćwiczą nasi uczniowie;
          • gabinet specjalistyczny znajduje się na parterze. Odbywają się w nim ciekawe zajęcia dla uczniów (logopedia, rewalidacja, terapia pedagogiczna);
          • gabinet pedagoga, pedagoga specjalnego i psychologa  znajduje się na piętrze;
          • w naszej szkole jest gabinet pomocy przedmedycznej, w którym pielęgniarka pełni dyżur w poniedziałki od 8.00 do 12.00 oraz w piątki od 10.00 do 11.00;
          • uczniowie  mają możliwość korzystania z placu rekreacyjnego, gdzie mogą spędzać czas na świeżym powietrzu.

Jak załatwić sprawę lub uzyskać informacje?

Szkoła jest otwarta dla interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Aby załatwić sprawy w szkole lub otrzymać potrzebne informacje można:

• zgłosić się osobiście do sekretariatu szkoły
          • zadzwonić na numer 58 684 28 66
          • napisać wiadomość i wysłać je na adres e-mail: sekretariat.zs.miechucino@gmail.com
          • napisać pismo i wysłać pocztą tradycyjną na adres: Szkoła Podstawowa imienia TOW Gryf Pomorski w Miechucinie, ul. Szkolna 1, 83-334 Miechucino

Dostosowania szkoły dla osób z niepełnosprawnościami.

• W najbliższym otoczeniu szkoły jest wydzielone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
          • Miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami jest oznakowane i pomalowane na kolor niebieski.
          • Budynek szkoły posiada piwnicę, parter i pierwsze piętro.
          • Gabinet dyrektora, wicedyrektora, pokój nauczycielski i sekretariat szkoły znajdują się na parterze.
          • Sale lekcyjne znajdują się na parterze oraz na pierwszym piętrze.
          • Na piętro można dostać się za pomocą schodołazu. Zgłoszenie chęci  skorzystania ze schodołazu powinny być dokonywane co najmniej na 3 dni przed planowanym skorzystaniem z urządzenia.
          • Na parterze pomiędzy dwoma częściami szkoły znajduje się platforma schodowa. Za jej pomocą osoby z niepełnosprawnością ruchową pokonają schody.
          • W szkole znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych ruchowo, która znajduje się obok sali gimnastycznej.
          • Alfabetem Braille’a podpisane są drzwi do dyrektora, wicedyrektora, sekretariatu, sal lekcyjnych, biblioteki, sali gimnastycznej, świetlicy, gabinetów specjalistów oraz toalet.