Wzory haftu kaszubskiego na drewnie malowane. Uczniowie klasy I oraz II poznali elementy sztuki ludowej regionu kaszubskiego - malowania na drewnie.
„Rodzą się” mali artyści.
Wzory haftu kaszubskiego na drewnie malowane. Uczniowie klasy I oraz II poznali elementy sztuki ludowej regionu kaszubskiego - malowania na drewnie.
„Rodzą się” mali artyści.
W piątek klasy 6a, 8a i 8b wraz z wychowawcami wybrały się na kulig do Państwa Górskich. Najpierw spacerkiem, potem na sankach po okolicy. Oczywiście w programie tradycyjna bitwa na ścieżki oraz zabawy na śniegu. Po przejażdżce ognisko z kiełbaskami i ciepła herbatka. Można też było odwiedzić zwierzęta mieszkające w gospodarstwie. Kulig okazał się świetną zabawą i fajnym czasem spędzonym na świeżym powietrzu. Dziękujemy gospodarzom za super organizację i miłe przyjęcie.
W miniony piątek uczniowie klas drugich wybrali się na zimowe zabawy integracyjne. W programie był konny kulig z dzwoneczkami, bitwa na śnieżki, ognisko z kiełbaskami i pyszna owocowa herbatka. Dzieci korzystały placu zabaw. Ogromną atrakcją były zwierzątka, które pozwoliły się głaskać, karmić a nawet tulić. Były to kózki, alpaki, koniki i pies Tofik. Każdy mógł przejechać się na kucyku Franku. To był cudowny dzień, pełen atrakcji i wrażeń. Dziękujemy Państwu Górskim za przygotowanie super zimowej imprezy.
Dużo uścisków dla rodziców, którzy zadbali o nasz transport. :)
Dnia 9 lutego 2023 r. dzieci klas młodszych od godz. 14.00 bawiły się na balu karnawałowym, a starsi uczniowie w nieco późniejszych godzinach.Uczestnicy balu zachwycali wszystkich przepięknymi strojami. Imprezę przeplatały zabawy muzyczne i konkursy. Dzień był wspaniały, pełen muzyki i radości. Starsi ucznioiwe co prawda bez przebierania się , ale też bawili się nieźle. Poniżej zdjęcia, które świadczą o bardzo dobrej zabawie,.
Klasy IV-VIII
Nagrania zostały wykonane kamerą z wykorzystaniem greensceen-u, do obróbki zastosowano oprogramowanie do edycji i tworzenia materiałów video. Sprzęt został zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Dnia 3 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas 0-III wraz z nauczycielami przygotowali część artystyczną, natomiast Rada Rodziców umiliła spotkanie słodkim poczęstunkiem. Tego dnia nie zabrakło uśmiechu, radości i wzruszeń.
Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć Pana Wójta Michała Melibrudę, Księdza Proboszcza Piotra Grabowskiego, Dyrekcję oraz Babcie i Dziadków naszych najmłodszych uczniów.
Wszystkim przybyłym gościom oraz zaangażowanym serdecznie dziękujemy!
Walc w wykonaniu uczniów klas IIab
Gra na instrumentach -uczniowie klasy IIa
Uczniowie klasy 2a zapraszają - Zimo, baw się z nami!!!. Ale super zabawa!!!
Klasa 2b również zaszalała...
Uczniowie klasy 2a odkrywali sposoby tropienia zwierząt, Podczas zajęć uczniowie rozpoznawali różne ślady zwierząt: tropy, czyli ślady stóp, np. sarny, jelenia, dzika, lisa czy zająca, budowle zwierząt, np. legowiska i żeremia czy wydawane przez nie odgłosy. Uczniowie brali udział w zabawach ruchowych. Część zajęć odbyła się w terenie, gdzie dzieci prowadziły obserwacje w poszukiwaniu śladów zwierząt. To był wspaniały dzień.
Jak chronić wodę przed zanieczyszczeniami?
Uczniowie klasy 2a szukali odpowiedzi na pytanie „Jak chronić wodę przed zanieczyszczeniami?”. Prowadzili doświadczenia i obserwacje, które pomogły im zrozumieć, jak ważna i potrzebna jest woda do życia. Poznały krążenie wody w przyrodzie oraz zbudowali tęczową wioskę. Podsumowały odkrycia i wnioski wymyślonym i zaprojektowanym piktogramem wzywającym, zapraszającym do troski o świat. To był bardzo pracowity i odkrywczy dzień. Wiele radości dawały wspólnie wykonane zadania.
W miniony wtorek zimowa aura zachęciła nas do wyjścia na zewnątrz . Spadł długo oczekiwany przez uczniów śnieg. Dzieci wraz z nauczycielami wykorzystali piękną pogodę i ruszyli w teren. Zabawa była prześwietna. Dużo ruchu na świeżym powietrzu i wiele radości, tego nam właśnie brakowało. Było super.
Podczas tych zabaw dzieci nie zapomniały o ptakach, które zostają w Polsce na zimę. Zadbały o nie wieszając na drzewie przy szkole smakołyki dla naszych skrzydlatych przyjaciół.
Klasy 0ab swoje zabawy utrwaliła na zdjęciach.
Pogoda za oknem zachęciła nas, aby stworzyć sztuczny śnieg. Dzieci z grupy 0a zakasały rękawy i zabrały się do pracy. Udało się go zrobić z dwóch prostych składników, mąki ziemniaczanej oraz wody. Dzięki temu mogliśmy porównać właściwości prawdziwego białego puchu wraz z tym wykonanym przez nas. Dzieci uznały, że sztuczny śnieżek jest prawie tak samo miękki i puszysty jak ten za oknem oraz bardzo przyjemny w dotyku. Zajęcia podobały się dzieciom, mogły go przekładać, ugniatać – co doskonale wzmacnia palce oraz mięśnie dłoni. Na końcu zabawy każde z dzieci wykonało w słoiku bałwana. Zabawa z wykorzystaniem sztucznego śniegu, to jedna z zabaw sensorycznych, które doskonale wpływają na zmysły wzroku oraz dotyku, a także usprawniają umiejętności manualne. Wspomagają kreatywność i wyobraźnię.
Dzieci z grupy 0a oraz grupy 0b , wzięły udział w " VII Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych", który odbywał się w formie online. Dnia 3 stycznia zostały w szkole nagrane występy dzieci, oraz przesłane do Przedszkola Samorządowego Baśniowa Kraina w Chmielnie, które było organizatorem konkursu. Miło nam poinformować, iż w kategorii 5-6 latki SOLIŚCI Beata Baranowska zajęła II miejsce, a w kategorii 5-6 latki ZESPOŁY nasze przedszkolaki otrzymały wyróżnienie! Jesteśmy bardzo dumni! Wielkie brawa dla laureatów!
W naszej szkole miało miejsce wręczenie nagród przez panią Dyrektor Samorządowego przedszkola "Baśniowa Kraina" w Chmielnie, Joannę Kąkol - laureatom "VII Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych". Dzieci były bardzo zadowolone z nagród jakie otrzymały. Dziękujemy bardzo organizatorom za możliwość wzięcia udziału w konkursie oraz za wspaniałe nagordy!
Uczniowie naszej szkoły zajęli bardzo dobre wyniki w wokalnym konkursie kolęd i pastorałek. Oto wyniki;
Kategaria klas I-III:
III m- Lena Jeżewska kl 1b
wyróżnienie- Jan Mejna kl. 2a
Kategoria klas IV-VIII:
II m- Milena Steinka kl. IV
III m- Amelia Steinka kl. VIa
Kategoria zespół:
I m- Zosia i Nikola Brzeskie
III m- rodzina Lasów, Zosia i Joanna Las
wyróżnienie- Julia i Wiktoria Zaworskie
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Jaś Mejna z klasy IIa
29.01.23r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Miechucinie po raz kolejny wzięli udział w zbiórce na rzecz WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. W tym roku wolontariuszami byli: Modrzewska Wiktoria, Sychta Aleksandra, Gruchała Nadia, Wenta Nadia.
Tegoroczny finał WOŚP przebiegał pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą ! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!
Mieszkańcy Miechucina i okolic potrafią włączyć się w rytm grania orkiestry WOŚP. Ofiarność naszej lokalnej społeczności, z roku na rok jest coraz większa. Podczas 31 finału WOŚP zebraliśmy łącznie 3.579,46 zł .
W imieniu całego sztabu bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy.
W dniach 11.01-13.01 odbył się cykl wyjazdów do teatru. Spektakle odbywały się w Kościerzynie a organizowane przez Narodowy Teatr Edukacyjny im. Adama Mickiewicza Ucznioiwe mogli delektować się sztuką aktorską w następujących przedstawieniach; klasy IV-VI "W krainie mitów", klasy VII-VIII " Samotni w tłumie" oraz klasy 0-III "Plastusiowy pamiętnik".
Swoje wrażenia w krótkiej relacji przedstawiły klasy 0-III. W piątek 13.01 z samego rana dzieci wraz z wychowawcami wyjechały do Kościerzyny na spektakl teatralny, oparty na lekturze Marii Kownackiej pt.”Plastusiowy pamiętnik”. Zostały w nim przedstawione przygody małego ludzika z plasteliny, który mieszkał w piórniku Antosi. Zaprezentowano wątki, które mówią o ważnych w życiu wartościach, takich jak: przyjaźń, miłość, odwaga, wzajemna pomoc. Kolorowe kostiumy, ciekawa choreografia, a przede oraz wspaniała gra aktorów sprawiała, że dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Dzieciom bardzo podobał się spektakl nabrały ochotę na kolejne wyjazdy. Brawa dla wspaniałych aktorow.
Dnia 12 stycznia odbyło się w szkole spotkanie rodziców klas 0-3 oraz nauczycieli z dietetykiem, Panią Moniką Sikora. Miało ono na celu uświadomienie jak wielki wpływ na zdrowie i samopoczucie dzieci w wieku wczesnoszkolnym ma prawidłowe odżywianie oraz zdrowy styl życia. Pani Monika przedstawiła też jakie konsekwencje wywodzą się z nieprawidłowej diety. Formą zajęć był interesujący wykład połączony z prezentacją multimedialną. Dowiedzieliśmy się również co tak naprawdę zawierają w sobie produkty, które na co dzień spożywamy. Pani dietetyk na koniec udzieliła porad w jaki sposób stopniowo możemy zmieniać nasze nawyki żywieniowe. Za spotkanie oraz dostarczenie nam niezwykle cennych informacji serdecznie dziękujemy!
Uczniowie klasy VIa zaprezentowali piosenkę w języku niemieckim , mówiącej o zdrowym odżywianiu. Taka forma nauki daje bardzo dobre efekty. Tak trzymać! :)
W wojewódzkim konkursie "Poznaję Baśnie i Legendy Pomorskie - Legendy Ziemi Kościerskiej" uczniowie naszej szkoły ajęli bardzo wysokie miejsca:
w kategorii klas I-III: Jan Kmita z klasy Ia zdobył I miejsce.
w kategorii klas IV-VI: Konrad Nowak z klasy IV zdobył II miejsce
Błażej Brylowski z klasy VIb zdobył wyróżnienie.
Wielkie gratulacje !
Powered by aSc EduPage