Wnioski o przyjęcie/ oświadczenia woli do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej
Bal karnawałowy w klasie pierwszej
W dniu 12.02.21r. odbył się w naszej klasie bal karnawałowy. Dzieci wyglądały inaczej niż na co dzień. Były przebrane w ciekawe, kolorowe kostiumy bohaterów znanych bajek i nie tylko. Wszyscy bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Dzieci uczestniczyły w zabawach i konkursach, spędziły czas w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.
7
Zabawa karnawałowa trzecioklasistów
Dnia 8 lutego uczniowie klasy 3a bawili się na balu karnawałowym. Uczestnicy balu mieli piękne, kolorowe stroje. Były tańce, zabawy i konkursy. Impreza odbyła się przy ulubionej muzyce tanecznej i oczywiście ze słodkim poczęstunkiem. Było super!!!!
11
Przedszkole w Garczu zaprasza
I GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK ON-LINE
7 stycznia 2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie
odbył się I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w którym udział wzięło dwóch naszych uczniów:
HINCA SANDRA z klasy VII b, która zaśpiewała i zagrała kolędę pt. "Lulajże Jezuniu"
zajmując II miejsce
GOSZ JAKUB z klasy V a, który zaśpiewał piosenkę pt. "Święta" uzyskując wyróżnienie
Gratulujemy!!!
Patroni roku 2021
Stanisław Lem to najwybitniejszy przedstawiciel polskiej fantastyki i jeden z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie, autora m. in. „Cyberiady”, „Solaris” czy „Bajek robotów”. W 2021 roku przypada 100. rocznica urodzin pisarza. „W swoich rozważaniach nad kondycją współczesnego człowieka, skutkami postępu technicznego i cywilizacyjnego dostrzegał wiele zagadnień fundamentalnych dla kultury i myśli współczesnej. Przestrzegał przed negatywnymi skutkami technicznego rozwoju cywilizacji, a jego prace teoretyczne i prognozy futurologiczne mają znaczący wpływ na definiowanie miejsca ludzkości we wszechświecie i prognozowanie jej losu” – głosi tekst uchwały.Cyprian Kamil Norwid (200. rocznica urodzin) to wybitny poeta, dramatopisarz, prozaik i myśliciel, a także artysta sztuk pięknych. W twórczości swej Norwid odwoływał się do narodowej i ogólno-europejskiej tradycji, a zarazem był odważnym nowatorem. „Twórczy wkład Norwida w nowoczesną polską literaturę, a szerzej w polską kulturę, jest ogromny, na wielu polach decydujący. W uznaniu zasług dla polskiej sztuki, dla polskiego życia umysłowego i polskiej kultury, w dwustulecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej ogłasza rok 2021 Rokiem Cypriana Norwida”.
Krzysztof Kamil Baczyński to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli poetów pokolenia Kolumbów. „W uznaniu zasług Krzysztofa Kamila Baczyńskiego dla polskiej sztuki, dla polskiej niepodległości i polskiej kultury, w stulecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej ogłasza rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jednocześnie Sejm Rzeczypospolitej oddaje hołd innym przedstawicielom poetów pokolenia Kolumbów poległym w trakcie okupacji niemieckiej – Tadeuszowi Gajcemu, Janowi Romockiemu, Zdzisławowi Stroińskiemu, Józefowi Szczepańskiemu i Andrzejowi Trzebińskiemu” – podkreślono w tekście dokumentu. W 2021 r. przypada 100. rocznica urodzin poety.
Tadeusz Różewicz to wybitny polski poeta, dramaturg, prozaik i scenarzysta, głęboko związany z losem pokolenia wojennego, baczny obserwator życia codziennego, społecznego i politycznego. W 2021 r. przypada 100. rocznica jego urodzin. „Filozoficzna i egzystencjalna głębia obecna w twórczości Różewicza ma charakter uniwersalny, dzięki czemu nie tylko trafia do odbiorców z całego świata, ale jeszcze długo będzie oddziaływać na współczesną literaturę polską” – napisano w dokumencie.
Izba uczciła pamięć kardynała Stefana Wyszyńskiego. W 2021 r. przypada 40. rocznica śmierci, a także 120. urodzin duchownego. W uchwale zwrócono uwagę, że kard. Wyszyński był głosicielem uniwersalnych wartości chrześcijańskich i mężem stanu. Występował w imieniu Ojczyzny, domagając się od komunistycznych władz poszanowania wolności religijnej i broniąc polskiej kultury. W tekście przypomniano, że kard. Wyszyński podkreślał konieczność zrozumienia znaczenia wolności Narodu, która dla każdego obywatela winna być wielkim dobrem i rzeczywistą własnością.
Sejm przyjął też uchwałę ustanawiającą 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja. Uchwalony w 1791 r. przez Sejm Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego akt wprowadził trójpodział władzy, niósł gwarancje swobód obywatelskich, tradycje chrześcijańskie, tolerancję i wartości Oświecenia. Jako pierwsza w Europie i druga na świecie Ustawa Rządowa stanowiła dowód głębokiego patriotyzmu oraz zrozumienia spraw obywatelskich i społecznych.
1
Wyniki powiatowego konkursu „Draw a word”
Dnia 4 lutego ogłoszone zostały wyniki powiatowego konkursu „Draw a word” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie. Z ponad 100 prac z 3 kategorii, nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
Kategoria klasy „0”
1 miejsce
Lena Okrój (klasa 0a)
Kategoria klasy 1-3
2 miejsce
Natalia Neumann (klasa IIIa)
3 miejsce
Kacper Czaja (klasa IIIb)
Nikodem Kotłowski (klasa IIa)
Kategoria klasy 4-6:
1 miejsce
Maciej Hinca (klasa Va)
2 miejsce
Maciej Seewald (klasa IVa)
Wyróżnienia:
Patryk Seewald (klasa Ia)
Oliwia Kotłowska (klasa 0a)
Weronika Czaja (klasa 0a)
Ewa Baranowska (klasa 0a)
Gratulujemy!
Dziennikarstwo online
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
W niedzielę 31.01.2021r.po raz kolejny Wolontariusze z naszej szkoły, włączyli się do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierano środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Tegoroczny finał WOŚP był wyjątkowy ze względu na pandemię - pomimo tego mieszkańcy okazali się hojni. Nasi Wolontariusze zebrali 2.642,42 zł. Dziękujemy!
Szkolny goniec - styczeń 2021
Harmonogram rekrutacji do oddziału przedszkolnego i pierwszej klasy
Konkurs plastyczno-cyfrowy dla szkół „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”
Wspólnie z NASK Państwowym Instytutem Badawczym oraz Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej zachęcamy do udziału w konkursie na cyfrową pracę plastyczną poświęconą Funduszom Norweskim i EOG. Do kreatywnej zabawy zapraszamy nauczycieli, pedagogów oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Konkurs "Śnieżny Dekalog"
Dyplom za udział w akcji "Razem na Święta"
Najlepsze życzenia w Dniu Babci i Dziadka
Na Dzień Babci i Dziadka laurki i życzenia składa wnuków gromadka z klasy I. Link do życzeń https://youtu.be/Fd-D1cXoDQY
Dzieci oddziału przedszkolnego dla swoich kochanych Babć i Dziadków
Najlepsze życzenia w Dniu Babci i Dziadka składa klasa 3a
3Najlepsze życzenia w Dniu Babci i Dziadka składa klasa 3b
Życzenia dla Babci i Dziadka
Książkowy dar dla biblioteki
Dziś nasza biblioteka wzbogaciła się o 20 nowych książek, które w darze przyniosły nasze uczennice. Cieszy nas to bardzo ze względu na przyświecający naszej bibliotece cel oparty na myśli Józefa Czechowicza :
„Kto czyta - żyje wielokrotnie,
kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany.”
Serdeczne podziękowania składamy wszystkim ofiarodawcom , którzy w darze przekazali książki – ks. Proboszczowi Piotrowi Grabowskiemu, który czyni to systematycznie oraz uczniom: Aleksandrowi Krause i Jakubowi Blok .
Znanym nam z nazwiska, jak i tym anonimowym przyjaciołom,
z całego serca DZIĘKUJEMY.
Jest to dla nas ogromna pomoc i wsparcie dla dalszych działań propagujących czytelnictwo.
Dziękujemy za wzbogacenie naszej biblioteki, za bogactwo ofiarowanych treści, do których będziemy często zaglądać.
OD 18.01.2021R. POWRÓT UCZNIÓW KLAS I-III DO SZKOŁY
OD 18.01.2021R. POWRÓT UCZNIÓW KLAS I-III DO SZKOŁY. WAŻNE INFORMACJE ZOSTANĄ RODZICOM PRZEKAZANE PRZEZ E-DZIENNIK.
Wesołych Świąt
Życzenia oraz upominki dla dzieci z Domu Dziecka w Kartuzach
Dnia 22.12 ks.proboszcz P. Grabowski oraz dyrektor szkoły H.Płotka przekazali życzenia oraz upominki dzieciom z Domu Dziecka w Kartuzach. Wszystkim Darczyńcom składamy podziękowania w imieniu dzieci oraz pracowników Domu Dziecka.