Uczniowie klasy 3a uczą się ortografii grając w samodzielnie wykonane gry. Swoje gry wymyślili sami i wykonali je w grupach. Gry mają różne formy, są „Ortograficzny monopol”, „10 sekund”, „Wyścig ortograficzny” .Gry cieszą się wielkim zainteresowaniem, a przez grę utrwalamy ortografię.
Innowacja pedagogiczna w klasie 3.Czytam, piszę, gram – ortografię znam. Zabawy ortograficzne
Klasowy ogródek
Uczniowie klasy 3a założyli klasowy ogród z nasion warzyw otrzymanych w ramach warsztatów „Zdrowe żywienie”. Wspólnie zasadzili ziarenka do malutkich doniczek torfowych, zapisali nazwy roślin i teraz będą prowadzili obserwacje. Chłopcy zasiali owies do ozdobnych doniczek. Młodzi ogrodnicy będą dbać o swoje rośliny, pielęgnować je zapewniając im niezbędne warunki. Czekamy na efekty!!
5
Ciekawe zajęcia w grupie sześciolatków
Dzieci z klasy 0b realizując projekt edukacyjny pt.:”Wyzwania Teodora” miały okazję dowiedzieć się podstawowych informacji ze świata muzyki. Dzieci wraz z nauczycielem rozmawiały o tym, kto jest muzykiem, co to jest muzyka, zobaczyły jak wyglądają nuty itp. Podzieliły wybrane nazwy instrumentów na sylaby i głoski. Nauczyły się grać na instrumentach w rytm muzyki (trójkąty, marakasy, janczary) i połączyły grę z inscenizacją ruchową, wyszło im to znakomicie! Dzieci miały za zadanie rozwiązać również zagadki słuchowe oraz dotykowe- staraliśmy się podczas zajęć aktywować jak najwięcej zmysłów. Odwiedziła nas Pani Mirosława Miłosz i przyniosła ze sobą instrument gitarę akustyczną oraz zaprosiła dzieci do swojej sali, aby pokazać dzieciom pianino. Bardzo serdecznie dziękujemy! Był to pracowity i owocny czas dla wszystkich.
9
Warsztaty zdrowego żywienia
W środę 28 lutego dzieci z klas I-VI miały okazję uczestniczyć w warsztatach o zdrowym odżywieniu organizowanych przez Centrum EduFun. Młodsi uczniowie przypominali sobie zasady odżywiania, w praktyczny sposób układali piramidę zdrowego żywienia. Najciekawszym zajęciem okazało się własnoręczne przyrządzanie kolorowych kanapek z warzywami, które potem mogli zjeść. Dowiedzieli się również ile cukru znajduje się w napojach, mogli na własne oczy zobaczyć ile kostek jest w tych sokach. Niektórych uczniów ten fakt bardzo zaskoczył. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dziękujemy Centrum EduFun za przekazanie cennych informacji.
899
Czy Afrykanie mieszkają w pałacach? Realizaja projektu "Ciekwscy trzecioklasiści"
Uczniowie klasy 3 wybrali się w podróż do Afryki. Pracując w grupach poszukiwali podstawowych informacji o tym kontynencie korzystając z atlasu i komputera. Przybierając afrykańskie imię z zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny o Afryce. Bardzo się ucieszyły, że poznały tłumaczenie zwrotu z filmu Król Lew - Hakuna Matata - Nie ma problemu. Taki napis miała dziewczynka w dniu zajęć, więc wszyscy byli bardzo poruszeni. Następnie poszukiwali domów w różnych częściach Afryki - pracę grupową podsumował quiz z prezentacji multimedialnej. Dzieci poznały afrykańskie zwyczaje i zabawy rówieśników. Na zakończenie uczniowie przygotowali i spożyli poczęstunek z owoców oraz napój z zachowaniem poznanych tradycji. Było interesująco, zdrowo i radośnie.
Dzień Wesołego Kapcia
Dnia 23 lutego w naszej szkole obchodziliśmy dość nietypowy dzień, który został powołany z inicjatywy uczniów, a mianowicie „Dzień Wesołego Kapcia”. Tego dnia na lekcjach panowała dość domowa atmosfera, ponieważ uczniowie zamiast obuwia zmiennego zakładali swoje… kapcie! Dzień ten wywoływał wiele radości. Idąc na przerwie korytarzem na twarzach pojawiały się uśmiechy widząc coraz to zabawniejsze kapcie na nogach u kolegów i koleżanek.
5
„Rap o alfabecie”
Klasa 1 spróbowała swoich sił w rapowaniu wykonując piosenkę o alfabecie.
Dzień Dinozaura
Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. Do tego stopnia, że w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im specjalne wydarzenie - Dzień Dinozaura, który w Polsce obchodzone jest 26 lutego. W poniedziałek dzieci z klasy 0ab również rozpoczęły wędrówkę po prehistorycznych czasach. Tego dnia zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia dinozaurów, które przywędrowały do szkoły wraz z dziećmi. Następnie uczniowie z uwagą obejrzeli film edukacyjny o dinozaurach, dowiedzieli się kilka ciekawych informacji o wielkich jaszczurach: między innymi kiedy żyły, czym się żywiły, co było przyczyną wyginięcia dinozaurów, kim jest paleontolog. Dzieci miały możliwość poczuć się jak paleontolog poprzez wyszukiwanie skamieniałości w pojemniku z piaskiem i oglądanie znalezisk przez lupę. Na koniec wykonały dinozaurowe opaski na rękę. Był to bardzo ciekawy dzień.
9
Dzień św. Walentego- warto wiedzieć
Jego święto obchodzone jest w Kościele katolickim 14 lutego. Legenda głosi, że Św. Walenty udzielał ślubu młodym zakochanym pomimo zakazu władcy, przez co został wtrącony do więzienia. Wtedy też zakochał się w córce strażnika, która dzięki jego miłości odzyskała wzrok.
Zanim Święto Zakochanych dotarło do Polski przemierzyło cały świat. Od średniowiecza obchodzone było w południowej i zachodniej Europie. Nowożytne zwyczaje związane z Walentynkami rozpoczęły się w latach 40. XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Pierwszą zachowaną walentynkę możemy zobaczyć w Muzeum Brytyjskim. Została ona nadana w 1415 roku przez księcia Orleanu – Karola, który uwięziony w londyńskim Tower wysłał swojej żonie kartkę z wyznaniem miłości.
Dzieci z klasy 0b samodzielnie przygotowały dla swoich kolegów I koleżanek walentynki, które nauczyciel zapakował w koperty. Później dzieci z najstarszych klas dostarczyły dzieciom podarunki, które niezmiernie ich ucieszyły.
Dziękujemy rodzicom z trójki klasowej za miłą niespodziankę i przekazanie dzieciom serduszek balonowych- dzieci były zachwycone!
Dzieci dziękują kolegom z klasy za słodki, walentynkowy poczęstunek.
Walentynki w klasie 1-ej
Tego dnia na uczniów czekała w szkole niespodzianka przygotowana przez rodziców – breloczki oraz lizaki w kształcie serca, otrzymały również serduszkowe baloniki, a także kartki z walentynkowej poczty. W Dniu Świętego Walentego serc nigdy dość – na lekcji informatyki Pierwszaki wspaniale poradziły sobie z zadaniem - w mig na każdym monitorze zaistniały piękne serduszka. Na koniec dnia wykorzystaliśmy piękną pogodę aby poszaleć na placu zabaw.
Walentynki w klasie 3a
Było bardzo miło i życzliwie. Wiele uśmiechów i walentynkowe kartki opatrzone oczywiście w czerwone serduszka..
Zabawa karnawałowa w klasach 0-III
Dnia 13.02 w naszej szkole odbył się bal karanawałowy. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Były przepiękne I pomysłowe stroje oraz w każdej klasie słodki poczęstunek.
Było super!
9Powyżej dzieci z klasy 0b
Dzieci chętnie pozowały do zdjęć na kolorowym, balonowym tle w tzw fotobudce.. Dziękujemy rodzicom Marcelinki Krauze za miły gest i użyczenie tak pięknej dekoracji balonowej na naszą klasową zabawę.
Dziekujemy wszystkim rdzicom za słodki poczęstunek.
3Powyżej klasa I
Klasa I równiez bawiła się wspaniale. Humory wszystkim dopisywały. Iście karnawałowa atmosfera.
Powyżej klasa IIIa
Uczniowie tej klasy bawili się na balu karnawałowym. Bal był magiczny, ubogacony przepięknymi strojami. Przy muzycznych rytmach bawiły się księżniczki, czarownice, piraci, policjanci a nawet sportowcy. To był przepiękny bal.
9Powyżej klasa 0a
Dzieci z klasy 0a także bawali się super.. Były tańce, wspólne zabawy i słodki poczęstunek.
Zabawy z masą solną
Uczniowie z klasy pierwszej po feriach utrwalały sobie wiadomości o zdrowym odżywianiu w formie lepienia ulubionych owoców oraz warzyw z masy solnej. Same stworzyły masę dodając odpowiednie proporcje podanych składników. Ćwiczyły motorykę małą a przy okazji miały wiele radości i zabawy. Ulepione przedmioty wyszły dzieciom idealnie. Okazuje się, że mamy wiele ukrytych talentów wśród uczniów 😊
3
Standardy ochrony małoletnich
Aktywne ferie- Mistrzostwa Szkoły w halowej piłce nożnej
- 14
Aktywne ferie- Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym
- 14
TENIS STOŁOWY
- Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym
dziewcząt i chłopców
Dzień Sportu w naszej szkole
W przededniu ferii zimowych uczniowie klas VII i VIII spędzili czas bardzo aktywnie. Brali udział w rywalizacjach sportowych, gdzie wykazywli się spawnością, zwinnością i szybkością. Gry i zabawy przynosiły wiele radości, ale także satysfakcji z osiąganych wyników. Było super!
W tym dniu uczniowie, którzy przez ostatnie tygodnie przygotowywali się pod okiem nauczyciela Pana Mirosława Płotki do podjęcia funkcji sędziów, otrzymali legitymacje Młodzieżowych Organizatorow Sportu Szkolnego oraz pamiątkowe koszulki sędziowskie. Wielkie gratulacje!
14
Udział w akcji WOŚP
28.01.2024r uczniowie naszej Szkoły Podstawowej w Miechucinie po raz kolejny wzięli udział w zbiórce na rzesz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariuszami były uczennice klas VII, zebrały 3 526.67 zł. Celem tegorocznej zbiórki publicznej 32 Finału jest zebranie środków pieniężnych "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych".
Klasa pierwsza z pomocą dla Marcelinki
Dziękujemy za nominację Szkole Podstawowej w Kożyczkowie. Do wykonania zadania nominujemy Niepubliczne Przedszkole „Miś Uszatek” w Miechucinie.
Zadanie polega na zaśpiewaniu kolędy lub pastorałki, a także w miarę możliwości wspomóc zbiórkę www.siepomaga.pl/marcelinka oraz nominować do wykonania zadania kolejne instytucje.
Styczeń w klasie pierwszej
Uczniowie z klasy pierwszej nie zwalniają tempa. Dzięki zimowej aurze, która była z nami dość długo, udało się sprawdzić czy śnieg jest tak czysty jak nam się wydaje. Zostały przeprowadzone zajęcia ruchowe na śniegu, dzieci skakały w dal – sprawdzały odległość skoku po śladach na śniegu. Pamiętały również jak ważne jest dbanie o ptaki zimujące w Polsce, rozwiesiły im smakołyki na drzewach. Mogliśmy potem zaobserwować każdego dnia ptaszki, które zajadają przygotowane dla nich jedzenie. Dodatkowo wykonały stroiki z pomarańczy i goździków, których zapach unosił się po całej szkole, a także przystroiły okna w sali wykonanymi własnoręcznie witrażami.
5
Innowacja ortograficzna „Czytam, piszę, gram – ortografię znam. Zabawy z ortografią.
Przez kilka ostatnich dni uczniowie klasy 3a tropili literę RZ. Najpierw pracowali z tekstem, poznawali zasady pisania w wyrazach RZ. Następnie bawili się w koło fortuny i podawali przykłady wyrazów według zasad. Kolejnym etapem ćwiczenia poprawności ortograficznej były ćwiczenia i gry interaktywne, które bardzo spodobały się uczniom. W celu utrwalenia poznanych zasad pisania wyrazów z RZ była praca w grupach. Dzieci wykonały plakaty z zasadami ortograficznymi pisania – RZ w wyrazach. Wymieniały również wyjątki. To była wspaniała ortograficzna przygoda.
4