• Wyjazd do kina klas I-II

        • Wyjazd do kina klasy I-II

          18 marca odbył się wyjazd do kina klasy pierwszej oraz klas drugich. Uczniowie wybrali się do kina do Kartuz na bajkę pt. „Wyfrunięci”.Było super, zachęcamy innych do odwiedzin kina w pobliskich Kartuzach.

      • Uczniowie naszej szkoły na wyjątkowej uroczystości w Szymbarku
        • Uczniowie naszej szkoły na wyjątkowej uroczystości w Szymbarku

        • W tym roku 10 marca nasza szkoła tradycyjnie brała udział w uroczystych obchodach poświęconych TOW Gryf Pomorski w Gołubiu i Szymbarku. Tym razem nasi uczniowie uświetnili ten dzień prezentując  zgromadzonym uczestnikom w CEiPR w Szymbarku program artystyczny poświęcony tej organizacji. Uczniom i nauczycielom podziękowano gromkimi oklaskami - owacjami na stojąca. Był to dzień pełen wzruszeń.

        • Dzień Patrona Szkoły

        • W pierwszym tygodniu marca, w naszej szkole obchodziliśmy Dni Patrona Szkoły - Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski. Uczniowie wraz z swoim nauczycielami brali udział w wielu działaniach, które poszerzyły ich wiedzę na temat Patrona  oraz upamiętniły jego bohaterskie czyny.

          W tym roku nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie „TOW Gryf Pomorski. Bohaterowie wczoraj, pamięć dziś”, organizowanego przez Muzeum Stutthof w Sztutowie wraz z Fundacją TPE w Warszawie.

          Uczniowie klas I-IV  wzięli udział w konkursie plastycznym na kartkę pocztową o tematyce patriotycznej. Starsi uczniowie brali udział w konkursach poświęconych naszemu Patronowi: historycznym, plastycznym na kartkę pocztową o TOW Gryf Pomorski oraz pieśni patriotycznej.

          Bardzo dużo się działo, zwłaszcza w ostatnim dniu, kiedy odbył się uroczysty apel oraz inscenizacja o partyzantach Gryfa. W szkole została ustawiona również wystawa poświęcona działalności TOW Gryf Pomorski na Pomorzu, którą  można było obejrzeć na dolnym holu.

          Mnóstwo emocji i pozytywnej energii wśród uczestników i widzów dało się odczuć nam wszystkim. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali ciekawe nagrody i słodkości. Dziękujemy uczniom, nauczycielom, dyrekcji szkoły za ogromne zaangażowanie i wysiłek włożony w nasze obchody.

          Wyniki w poszczególnych konkursach:

          Konkurs historyczny indywidualnie:

          I miejsce – Zosia Trepczyk kl. VII a

          II miejsce – Patrycja Koszałka kl. VII b

          III miejsce – Amelia Drewka kl. VII a, Mikołaj Skorowski kl. VII a, Artur Myszka kl. VIII , Kacper Niklas kl. VIII

          Konkurs historyczny drużynowo:

          I miejsce – kl. VII a

          II miejsce – kl. VIII

          III miejsce – kl. VII b

          IV miejsce – kl. V

          V miejsce – kl. VI a

          VI miejsce – kl. VI b

          Konkurs pieśni patriotycznej

          I miejsce – kl. VII a

          II miejsce – kl. VI a

          III miejsce – kl. VIII

          Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy

        • Projekt edukacyjny „Ciekawscy Trzecioklasiści” – „Dlaczego wszystkie pytania są dobre?”

        • „Dlaczego szkło nie przemaka?”

          Uczniowie klasy 3a stanęli przed kolejnym wyzwaniem – zadaniem do zbadania. Metodą projektu – stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi szukali rozwiązań. W trakcie zajęć korzystali z mikroskopów – mieli okazję poznać budowę i funkcję tego przyrządu oraz nim się posługiwać w badaniu różnych materiałów. Sprawdzali co przemaka, a co nie – pracując w grupach sami badali, odkrywali, szukali i prowadzili zapiski swych spostrzeżeń. Następnie dzielili się swoimi odkryciami z kolegami i wyciągali wnioski.

          Kolejnym zadaniem było określenie, jak wyglądają wybrane materiały pod mikroskopem – swoje odkrycia zapisywali w karcie pracy – porównali swoje wyniki z innymi grupami. Sformułowali wniosek, a na jego potwierdzenie przeprowadzili eksperyment z kubeczkiem, które dziurkowali różnymi przedmiotami i różnej wielkości, a potem wypełniali je wodą. Obserwowali przepływ wody i zauważyli, że tak samo jest z materiałami.

          Następnie obejrzeli film edukacyjny: Jakie  tajemnice kryje szkło?” – na podstawie filmu sprawdzali szkło – jako szybę oraz szkło wykorzystane w lustrze, badania folii aluminiowej. Wyciąganie wniosków z badań i określania właściwości. Na zakończenie badań uczniowie próbowali zrobić nieprzemakalny papier. Zajęcia były bardzo badawcze, angażowały uczniów i rozbudzały ich ciekawość. Dzieci doskonale podsumowały swoją pracę, a także utrwaliły wszystkie wnioski.  To było bardzo ciekawe!

        • Lekcja w bibliotece – ciekawy sposób na lekturę.

        • Pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę publiczną w Miechucinie. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom fragmenty lektury „Pierwszaki z kosmosu”, pokazała książkę, zwracała uwagę na okładkę oraz potrzebne informacje do napisania metryczki. Dzieci śledziły tekst oraz z zaciekawieniem słuchały o przygodach pierwszaków oraz ich przyjaciół z kosmosu. Na koniec uczniowie opowiadali jakie fragmenty spodobały się im najbardziej. Dostali również małe upominki od Pani Iwony. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za tą ciekawą lekcję. Bardzo dziękujemy!

        • Dzień Kobiet w naszej szkole

        • W klasie 0b Dzień Kobiet i Mężczyzn upłynął w przyjemnej atmosferze. Dzieci zostały obdarowane pięknymi upominkami. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przekazanie pamiątkowych prezentów. Dzieci były bardzo zadowolone!

          Dzień Kobiet w klasach I-III

          8 marca wszystkie kobiety te małe i te duże świętowały w szkole swój dzień! Zostały obdarowane przez chłopców pięknymi kwiatkami. Każda z dziewczynek czuła się wyjątkowo.

        • Projekt Edukacyjny “Native speaker w każdej szkole”

        • Nasza szkoła bierze udział w programie “Native speaker w każdej szkole”, który jest
          organizowany przez szkołę angielskiego online Tutlo. Uczniowie będą bezpłatnie korzystać z
          lekcji z native speakerami z całego świata! Pierwsze zajęcia odbędą się już niebawem.
          Połączymy się na lekcji angielskiego z native speakerem, a uczniowie wykorzystają swoje
          konta na Tutlo do wypełnienia arkuszy, które mają utrwalić zdobytą wiedzę i słówka. Naszym
          celem jest pokonanie bariery językowej i urozmaicenie procesu nauki. Uczniowie będą mieli
          okazję skorzystać z lekcji z native speakerem, dzięki dostępowi do nowej usługi dla szkół:
          Native Speaker na żądanie.
          Anita SzczypiorNasza szkoła bierze udział w programie “Native speaker w każdej szkole”, który jestorganizowany przez szkołę angielskiego online Tutlo. Uczniowie będą bezpłatnie korzystać zlekcji z native speakerami z całego świata! Pierwsze zajęcia odbędą się już niebawem.Połączymy się na lekcji angielskiego z native speakerem, a uczniowie wykorzystają swojekonta na Tutlo do wypełnienia arkuszy, które mają utrwalić zdobytą wiedzę i słówka. Naszymcelem jest pokonanie bariery językowej i urozmaicenie procesu nauki. Uczniowie będą mieliokazję skorzystać z lekcji z native speakerem, dzięki dostępowi do nowej usługi dla szkół:Native Speaker na żądanie.

        • Rekolekcje wielkopostne dla uczniów

        • W dniach od 4.03 – 6.03.2024  uczniowie szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które prowadził ksiądz Darek. Były nauki rekolekcyjne, zadania oraz nowe piosenki. Czas szybko płynął i w środę, rekolekcje już się zakończyły Mszą Świętą i podsumowaniem spotkań. Uczennice klasy 3a w imieniu uczniów naszej parafii podziękowały księdzu wierszem i kwiatami

        • Klasowy ogródek

        • Uczniowie klasy 3a założyli klasowy ogród z nasion warzyw otrzymanych w ramach warsztatów „Zdrowe żywienie”. Wspólnie zasadzili ziarenka do malutkich doniczek torfowych, zapisali nazwy roślin i teraz będą prowadzili obserwacje. Chłopcy zasiali owies do ozdobnych doniczek. Młodzi ogrodnicy będą dbać o swoje rośliny, pielęgnować je zapewniając im niezbędne  warunki. Czekamy na efekty!!

        • Ciekawe zajęcia w grupie sześciolatków

        • Dzieci z klasy 0b realizując projekt edukacyjny pt.:”Wyzwania Teodora” miały okazję dowiedzieć się podstawowych informacji ze świata muzyki. Dzieci wraz z nauczycielem rozmawiały o tym, kto jest muzykiem, co to jest muzyka, zobaczyły jak wyglądają nuty itp. Podzieliły wybrane nazwy instrumentów na sylaby i głoski. Nauczyły się grać na instrumentach w rytm muzyki (trójkąty, marakasy, janczary)  i połączyły grę z inscenizacją ruchową, wyszło im to znakomicie! Dzieci miały za zadanie rozwiązać również zagadki słuchowe oraz dotykowe- staraliśmy się podczas zajęć aktywować jak najwięcej zmysłów. Odwiedziła nas Pani Mirosława Miłosz i przyniosła ze sobą instrument gitarę akustyczną  oraz zaprosiła dzieci do swojej sali, aby pokazać dzieciom pianino. Bardzo serdecznie dziękujemy! Był to pracowity i owocny czas dla wszystkich.

        • Warsztaty zdrowego żywienia

        • W środę 28 lutego dzieci z klas I-VI miały okazję uczestniczyć w warsztatach o zdrowym odżywieniu organizowanych przez Centrum EduFun. Młodsi uczniowie przypominali sobie zasady odżywiania, w praktyczny sposób układali piramidę zdrowego żywienia. Najciekawszym zajęciem okazało się własnoręczne przyrządzanie kolorowych kanapek z warzywami, które potem mogli zjeść. Dowiedzieli się również ile cukru znajduje się w napojach, mogli na własne oczy zobaczyć ile kostek jest w tych sokach. Niektórych uczniów ten fakt bardzo zaskoczył. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dziękujemy Centrum EduFun za przekazanie cennych informacji.

        • Czy Afrykanie mieszkają w pałacach? Realizaja projektu "Ciekwscy trzecioklasiści"

        • Uczniowie klasy 3 wybrali się w podróż do Afryki. Pracując w grupach poszukiwali podstawowych informacji o tym kontynencie korzystając z atlasu i komputera. Przybierając afrykańskie imię z zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny o Afryce. Bardzo się ucieszyły, że poznały tłumaczenie zwrotu z filmu Król Lew - Hakuna Matata - Nie ma problemu. Taki napis miała dziewczynka w dniu zajęć, więc wszyscy byli bardzo poruszeni. Następnie poszukiwali domów w różnych częściach Afryki - pracę grupową podsumował quiz z prezentacji multimedialnej. Dzieci poznały afrykańskie zwyczaje i zabawy rówieśników. Na zakończenie uczniowie przygotowali i spożyli poczęstunek z owoców oraz napój z zachowaniem poznanych tradycji. Było interesująco, zdrowo i radośnie.

        • Dzień Wesołego Kapcia

        • Dnia 23 lutego w naszej szkole obchodziliśmy dość nietypowy dzień, który został powołany z inicjatywy uczniów, a mianowicie „Dzień Wesołego Kapcia”. Tego dnia na lekcjach panowała dość domowa atmosfera, ponieważ uczniowie zamiast obuwia zmiennego zakładali swoje… kapcie! Dzień ten wywoływał wiele radości. Idąc na przerwie korytarzem na twarzach pojawiały się uśmiechy widząc coraz to zabawniejsze kapcie na nogach u kolegów i koleżanek.

        • Dzień Dinozaura

        • Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. Do tego stopnia, że w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im specjalne wydarzenie - Dzień Dinozaura, który w Polsce obchodzone jest 26 lutego. W poniedziałek dzieci z klasy 0ab również rozpoczęły wędrówkę po prehistorycznych czasach. Tego dnia zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia dinozaurów, które przywędrowały do szkoły wraz z dziećmi. Następnie uczniowie z uwagą obejrzeli film edukacyjny o dinozaurach, dowiedzieli się kilka ciekawych informacji o wielkich jaszczurach: między innymi kiedy żyły, czym się żywiły, co było przyczyną wyginięcia dinozaurów, kim jest paleontolog. Dzieci miały możliwość poczuć się jak paleontolog poprzez wyszukiwanie skamieniałości w pojemniku z piaskiem i oglądanie znalezisk przez lupę. Na koniec wykonały dinozaurowe opaski na rękę. Był to bardzo ciekawy dzień.

        • Dzień św. Walentego- warto wiedzieć

        • Jego święto obchodzone jest w Kościele katolickim 14 lutego. Legenda głosi, że Św. Walenty udzielał ślubu młodym zakochanym pomimo zakazu władcy, przez co został wtrącony do więzienia. Wtedy też zakochał się w córce strażnika, która dzięki jego miłości odzyskała wzrok.

          Zanim Święto Zakochanych dotarło do Polski przemierzyło cały świat. Od średniowiecza obchodzone było w południowej i zachodniej Europie. Nowożytne zwyczaje związane z Walentynkami rozpoczęły się w latach 40. XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Pierwszą zachowaną walentynkę możemy zobaczyć w Muzeum Brytyjskim. Została ona nadana w 1415 roku przez księcia Orleanu – Karola, który uwięziony w londyńskim Tower wysłał swojej żonie kartkę z wyznaniem miłości.

          Dzieci z klasy 0b samodzielnie przygotowały dla swoich kolegów I koleżanek walentynki, które nauczyciel zapakował w koperty. Później dzieci z najstarszych klas dostarczyły dzieciom podarunki, które niezmiernie ich ucieszyły.

          Dziękujemy rodzicom z trójki klasowej za miłą niespodziankę i przekazanie dzieciom serduszek balonowych- dzieci były zachwycone!

          Dzieci dziękują kolegom z klasy za słodki, walentynkowy poczęstunek.

          Walentynki w klasie 1-ej

          Tego dnia na uczniów czekała w szkole niespodzianka przygotowana przez rodziców – breloczki oraz lizaki w kształcie serca, otrzymały również serduszkowe baloniki, a także kartki z walentynkowej poczty. W Dniu Świętego Walentego serc nigdy dość – na lekcji informatyki Pierwszaki wspaniale poradziły sobie z zadaniem -  w mig na każdym monitorze zaistniały piękne serduszka. Na koniec dnia wykorzystaliśmy piękną pogodę aby poszaleć na placu zabaw.

          Walentynki w klasie 3a

          Było bardzo miło i życzliwie. Wiele uśmiechów i walentynkowe kartki opatrzone oczywiście w czerwone serduszka..

        • Zabawa karnawałowa w klasach 0-III

        • Dnia 13.02 w naszej szkole odbył się bal karanawałowy. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Były przepiękne I pomysłowe stroje oraz w każdej klasie słodki poczęstunek.

          Było super!

          Powyżej dzieci z klasy 0b

          Dzieci chętnie pozowały do zdjęć na kolorowym, balonowym tle w tzw fotobudce.. Dziękujemy rodzicom Marcelinki Krauze za miły gest i użyczenie tak pięknej dekoracji balonowej na naszą klasową zabawę.

          Dziekujemy wszystkim rdzicom za słodki poczęstunek.

          Powyżej klasa I

          Klasa I równiez bawiła się wspaniale. Humory wszystkim dopisywały. Iście karnawałowa atmosfera.

          Powyżej klasa IIIa

          Uczniowie tej klasy bawili się na balu karnawałowym. Bal był magiczny, ubogacony przepięknymi strojami. Przy muzycznych rytmach bawiły się księżniczki, czarownice, piraci, policjanci a nawet sportowcy. To był przepiękny bal.

           

          Powyżej klasa 0a

          Dzieci z klasy 0a także bawali się super.. Były tańce, wspólne zabawy i słodki poczęstunek.