• Projekty/programy realizowane w szkole
    Dostępna Szkoła
    Projekt matematyczny mPotęga
    Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
    Practice makes perfect-innowacja pedagogiczna w nauczaniu słownictwa języka angielskiego z wykorzystaniem ogólnopolskiego programu Insta. Ling dla szkół
    Moje spotkanie z książką
    Projekt edukacyjny- Ciekawscy Trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?
    Projekt edukacyjny- Klasa w Terenie
    Wielki Maratom Czytelniczy
    Projekt edukacyjno – historyczny „Gryf Pomorski”
    Dziel się uśmiechem
    Ogólnopolski Program Profilaktyki Czerniaka
    Program SKS
    Projekt „Klub”
    Program szkoleniowy Młodzieżowych Organizatorów Sportu
    Owoce i warzywa w szkole
    Szklanka mleka
    Pomoc państwa w zakresie dożywiania
    Projekt edukacyjny z języka angielskiego ,,Native speaker w każdej szkole’’
      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• 20.10.2022 13:32
      • Szkolna biblioteka  powiększy i urozmaici swoje zbiory

Szanowne Czytelniczki i Czytelnicy  naszej szkolnej biblioteki, miło jest nam poinformować, że   dnia 09.06.2022 r. podpisano Umowę nr 40/2022/NPRCz 2.0. pomiędzy Wojewodą Pomorskim a Gminą Chmielno w sprawie udzielenia dotacji celowej z budżetu państwa na realizację zadania w ramach Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.".

Na podstawie powyższej umowy, Szkoła Podstawowa  w Miechucinie otrzyma  dotację celową na   realizację zadań w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w kwocie 12 000 zł oraz 3000 zł jako wkład własny.

Program realizowany jest w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych”  (Kierunek interwencji 3.2. „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych”).

W ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” wsparcie finansowe zostaje udzielone na :

a. zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami oraz lektur szkolnych,

b. zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych,

c. realizację działań promujących czytelnictwo.

Za przyznane 12000 zł oraz 3000 wkładu własnego szkoły, zakupione zostaną brakujące lektury, a także nowości czytelnicze dla dzieci i nastolatków oraz tytuły zgłoszone przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Wśród nich są książki popularnonaukowe, historyczne, komiksy i mangi, poradniki dla dzieci i młodzieży oraz rodziców o tym, jak radzić sobie z problemami życiowymi.

Oprócz tradycyjnych książek w naszej ofercie pojawią się również audiobooki oraz  czytniki ebooków , w tym takie dające możliwość powiększenia czcionki (dla uczniów z wadą wzroku), a czytelnik będzie miał kontakt z tzw. e-papierem, bezpiecznym dla wzroku.

W związku z realizacją programu  zorganizowane zostanie w naszej szkole wiele działań – akcji czy projektów promujących czytelnictwo. Już teraz zachęcamy do uczestnictwa w konkursach czytelniczych, które ogłosimy na początku roku szkolnego 2022/2023.