• Projekty/programy realizowane w szkole
    Dostępna Szkoła
    Projekt matematyczny mPotęga
    Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
    Practice makes perfect-innowacja pedagogiczna w nauczaniu słownictwa języka angielskiego z wykorzystaniem ogólnopolskiego programu Insta. Ling dla szkół
    Moje spotkanie z książką
    Projekt edukacyjny- Ciekawscy Trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?
    Projekt edukacyjny- Klasa w Terenie
    Wielki Maratom Czytelniczy
    Projekt edukacyjno – historyczny „Gryf Pomorski”
    Dziel się uśmiechem
    Ogólnopolski Program Profilaktyki Czerniaka
    Program SKS
    Projekt „Klub”
    Program szkoleniowy Młodzieżowych Organizatorów Sportu
    Owoce i warzywa w szkole
    Szklanka mleka
    Pomoc państwa w zakresie dożywiania
    Projekt edukacyjny z języka angielskiego ,,Native speaker w każdej szkole’’

• 20.10.2022 13:33
      • Szkoła Podstawowa im. TOW „Gryf Pomorski” w Miechucinie w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia do szkół w łącznej kwocie 73 500,00 zł. Program jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Środki zostały przyznane w oparciu o liczbę uczniów w szkole
      •

Szkoła Podstawowa im. TOW „Gryf Pomorski” w Miechucinie w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia do szkół w łącznej kwocie 73 500,00 zł. Program jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Środki zostały przyznane w oparciu o liczbę uczniów w szkole. W ramach „Laboratoriów przyszłości” szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i kreatywnego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Celem inicjatywy jest wsparcie uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Sprzęt, który otrzymała Szkoła Podstawowa w Miechucinie w ramach programu (zgodnie z zawartą umową jak dotąd wydatkowano 60% całkowitych kosztów): Drukarka 3D + filamenty, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza, statyw z akcesoriami, mikroport z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, gimbal, greensceen, mikser dźwięku z akcesoriami, oprogramowanie do edycji i tworzenia materiałów video, nagłośnienie. Ostateczny termin na zakup wyposażenia to 31.08.2022 r. Sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości” dla uczniów naszej szkoły. Z pewnością wzbudzi wśród dzieci duże zainteresowanie. Przyczyni się do zwiększenia aktywności, rozbudzi zainteresowania najnowocześniejszą techniką . Na pewno uatrakcyjni obowiązkowe zajęcia edukacyjne oraz pozalekcyjne.

Zajęcia z wykorzystaniem zakupionego sprzętu budzą wśród uczniów bardzo duże zainteresowanie, wiele pozytywnych wrażeń i emocji..

Praca z ClassVR wirtualnym laboratorium przedmiotowym

Obsługa drukarki 3D