dotyczący rozegrania

TURNIEJU „OPEN”

JUNIORÓW i SENIORÓW w TENISIE STOŁOWYM

Cel:

popularyzacja tenisa stołowego w powiecie kartuskim, wyłonienie najlepszych tenisistów w poszczególnych  kategoriach wiekowych

Bardzo dobre wyniki osiągnęli uczniowie podczas

gminnych i powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży w biegach przełajowych.

W zawodach indywidualnych przeprowadzono łacznie cześć konkurencji biegowych na dystansie 600m, 800m i 1000 m. Cztery z nich  wygrali uczniowie z naszej szkoły.

1 miejsca w swoich kategoriach zajęli;

Mikołaj Wiśniewski, Arkadiusz Penkowski, Nadia Wenta

i Mateusz Grzenkowicz

W  październiku Szkoła Podstawowa w Miechucinie wraz z Szkolnym Związkiem Sportowym i KS „Damroka” była organizatorem zawodów biegowych rozgrywanych w ramach Gminnych i Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Dziewczęta i chłopcy biegali w kategoriach wiekowych;  2012-2013, 2010-2011, 2008-2009.

a.

Uczniowie reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy  „Remus” wzięli udział w wojewódzkich turniejach klasyfikacyjnych w kategorii żak i młodzik.

Natalia Neuman po sezonie 2021/22 zajmując w rankingu ogólnopolskim 27 miejsce awansowała do I Grand Prix Polski żaczek, który odbędzie się pod koniec września w Sępólnie Krajeńskim.

W sobotę 10 września w sali MRKS w Gdańsku w turnieju dziewcząt 3 miejsce wywalczyła Nikola Brzeska, 4 miejsce Kasia Roszkowska. Pierwsze turnieje w skrzatkach /klasa I-II/ rozegrały Weronika Czaja i Kinga Neuman, które uplasowały się na 5 i 6 miejscu.

W niedzielę 11 września w hali sportowej SP nr 3 w Miastku został rozegrany turniej młodzików. W finale dziewcząt Julia Formela  zajęła 2 miejsce przegrywając jedynie z zawodniczką  UKS Orli  Gdynia.  Zacięte mecze stoczyli również chłopcy.  W walce o finał Oliwier Formela uległ zawodnikowi z MTS Kwidzyn 1:3, ostatecznie zakończył turniej na 3 pozycji. Hubert Krzebietke zajął 6 miejsce natomiast pierwszy turniej zaliczył Adrian Formela, który wygrał dwa spotkania na pięć rozegranych pojedynków. W turnieju młodzików wystartowało 23 tenisistów stołowych.

Gratulujemy

• Gminne Igrzyska Młodzieży w piłce nożnej

Gminne Igrzyska Młodzieży w piłce nożnej

12.04.2022 21:13

Dziewczęta i chłopcy wygrali Gminne Igrzyska Młodzieży w piłce nożnej.

W ostatnim dniu marca na boisku sportowym Orlik w Miechucinie odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt /rocznik 2007-2008/ rozgrywany w ramach Gminnych Igrzysk. Dziewczęta po zaciętej walce wywalczyły pierwsze miejsce i będą reprezentować szkołę na zawodach powiatowych, które odbędą się w Kamienicy Szlacheckiej.

Następnego dnia w piątek, swój turniej rozegrali chłopcy, którzy również uplasowali się na pierwszym miejscu i także wystartują w turnieju powiatowym w Sulęczynie.

Składy drużyn:

Dziewczęta – Wiktoria Drywa, Karolina Dzienisz, Agata Felskowska, Jagoda Felskowska,

Sandra Okuniewska, Karolina Penkowska, Nikola Puzdrowska, Wiktoria Trapkowska.

Chłopcy       – Błażej Gierszewski, Mikołaj Kitowski, Filip Rejter, Michał Teca, Eryk Wenta,

Kacper Winczewski, Przemysław Formela, Maksimilian Szynszecki.

• 3 Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w tenisie stołowym

21.02.2022 10:44

Oliwier Formela

tenisista stołowy UKS „Remus” Miechucino

awansował na Grand Prix Polski Żaków.

Foto 1 miejsce Oliwier Formela, 3 miejsce Hubert Krzebietke

Bardzo dobrze wypadli tenisiści stołowi „Remusa” Miechucino podczas rozgrywanych Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych w tenisie stołowym w kategoriach żak i kadet. Oliwier Formela wygrywając wszystkie pojedynki, zajął pierwsze miejsce i jednocześnie  uzyskał awans do Grand Prix Polski, które odbędzie się 11-13 marca w Bilczy, województwo świętokrzyskie.

Hubert Krzebietke po bardzo zaciętej grze uplasował się na trzecim miejscu. Wśród żaczek Natalia Neumann zajęła miejsce 6,  Nikola Brzeska miejsce 7, Katarzyna Roszkowska uplasowała się na miejscu 11.

W kategorii juniorek i juniorów  młodszych, tenisiści z Miechucina zajęli następujące miejsca; Agata Felskowska 5, Jagoda Felskowska 7, Wiktoria Drywa miejsce 9.  Chłopcy wywalczyli miejsca w przedziałach; Michał Teca 11-12, Oliwier Formela Dawid 13-16, Oliwier Formela 17-24 w tej grupie rywalizowało 29 zawodników.