WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA DZIECI

05.05.2019 22:47

Karolina Penkowska 9 zawodniczką w finale

Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w biegach przełajowych.

Szkoła w Podstawowa w Miechucinie wraz ze Szkolnym Związkiem Sportowym była organizatorem Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych. Najlepsze drużyny oraz trzech najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach awansowało do finału wojewódzkiego. W zawodach uczestniczyło ponad 300 biegaczy z gmin powiatu kartuskiego.

Patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Chmielno Michał Melibruda oraz Starosta Kartuski Bogdan Łapa.

Karolina Penkowska z klasy IV w eliminacjach powiatowych zajęła 3 miejsce, natomiast w finale wojewódzkim w Chojnicach uplasowała się na pozycji  9.

09.03.2019 21:59
        Z początkiem nowego roku ruszył cykl powiatowych turniejów tenisa stołowego. „Wolne soboty przy stole tenisowym w Miechucinie od skrzata do seniora”

Z początkiem stycznia rozpoczęła się rywalizacja sportowa w tenisie stołowym, która skierowana jest różnych grup wiekowych począwszy od uczniów nauczania początkowego, młodzieży szkolnej i osób dorosłych. Celem główny zadania jest aktywizacja sportowa osób w różnym wieku, wdrażanie do systematycznego udziału w życiu sportowym, doskonalenie umiejętności gry w tenisa stołowego. Co roku w zawodach udział bierze ponad 200 osób z różnych miejscowości, szkół i klubów. W tym roku mija 20 lat od momentu zorganizowania pierwszego cyklu turniejów. Organizatorami są; UKS Remus Miechucino, Szkoła Podstawowa w Miechucinie i GOKSiR w Chmielnie, natomiast patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Chmielno i Starosta Kartuski. Do tej pory zorganizowano 6 turniejów w kategoriach wiekowych: skrzat, żak, młodzik, kadet, junior i senior w których startowało około 70 dziewcząt i ponad 120 chłopców.

•                                                                             Miechucino najlepsze w województwie

Miechucino najlepsze w województwie

12.12.2018 13:05

Tenisistki stołowe

z Miechucina wygrały wojewódzki                      finał Igrzysk Sportowych

Dziewczęta awansowały do finału ogólnopolskiego

Rywalizację  tenisistki stołowe rozpoczęły od rozgrywek na etapie powiatowym, które odbyły się  w Miechucinie.

Dziewczęta zdecydowanie wygrały finał powiatowy  i zakwalifikowały się do półfinału wojewódzkiego w którym uczestniczyły reprezentacje czterech powiatów, wejherowskiego, puckiego, lęborskiego i kartuskiego. Na tym szczeblu nasze zawodniczki gładko pokonały  drużyny ze szkół podstawowych:  nr 9 w Rumi, Strzelna i Miszewa Lęborskiego wygrywając wszystkie pojedynki 3:0.

W finale Igrzysk Dzieci, które odbyły się w Gdyni, pingpongistki z Miechucina znów nie dały szans rywalkom, Agata Felskowska,  Jagoda Felskowska i Wiktoria Drywa pokonały zawodniczki z Kwidzyna, Ustki, Trąbek Wielkich i Rudna. Podopieczne Mirosława Płotki zajęły pierwsze miejsce i wiosną pojadą na finał ogólnopolski.

• Agata, Jagoda i Wiktoria mistrzyniami   powiatu kartuskiego w drużynowym tenisie stołowym

26.11.2018 23:39

Agata, Jagoda i Wiktoria mistrzyniami powiatu kartuskiego

w drużynowym tenisie stołowym

I miejsce w półfinale wojewódzkim

W naszej szkole 13 listopada odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.  W zawodach udział wzięło ponad dwadzieścia drużyn, które wcześniej wygrały w eliminacjach gminnych.

Bardzo dobrze spisały się zespoły naszej szkoły

Agata Felskowska, Jagoda Felskowska i Wiktoria Drywa zdecydowanie wygrały swoje gry i zajęły pierwsze miejsce  w kategorii wiekowej klas IV-VI.

Kacper Krzebietke, Wiktor Głodowski i Jakub Hebel po zaciętej grze przegrali walkę o miejsce pierwsze, ostatecznie zajmując bardzo dobrą drugą pozycję uzyskując tytuł wice mistrza powiatu kartuskiego.

Również tytuł wice mistrzowski wywalczyły dziewczęta w grupie starszej, Martyna Felskowska, Zuzanna Ropel i Sandra Stolc przegrywając z zawodniczkami z Somonina 2:3

W dniu 20 listopada zostały przeprowadzone półfinały wojewódzkie w których udział wzięły najlepsze drużyny z powiatu wejherowskiego, lęborskiego, puckiego i kartuskiego.

Agata, Jagoda i Wiktoria rywalizowały z drużynami ze szkół z Strzelna, Miszewa Lęborskiego i Szkoła Podstawową nr 9 z Rumi, wygrywając z każdą z nich 3:0.

W ten sposób zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27 listopada w Gdyni.

Powodzenia.

• HALOWA PIŁKA NOŻNA

HALOWA PIŁKA NOŻNA

30.10.2018 13:10
        Uczniowie z Miechucina vice mistrzami Gminy Chmielno w halowej piłce nożnej

Szkoła Podstawowa w Chmielnie gościła reprezentacje piłkarskie szkół podstawowych na zaodach w halowej piłce nozżnej.

W turnieju udział wzięły drużyny z Chmielna, Kożyczkowa, Miechucina i Borzestowa.

Po zaciętej walce uczniowie z Miechucina zajęli drugie miejsce przegrywając jedynie z gospodarzami zawodów drużyną z Chmielna.